„Pobił mnie policjant”

W poniedziałek o godzinie 17:15 na ul. Radłowskiej w Ostrowie Wlkp. policjanci przeprowadzali interwencję w związku z myślami samobójczymi u 26-letniego mężczyzny. Ten był załamany, ponieważ zostawiła go kobieta. Oliwą do ognia w tym przypadku był alkohol, a konkretnie półtorapromilowe stężenie. Rodzina wezwała funkcjonariuszy – tym bardziej, że zachowywał się on w stosunku do nich agresywnie oraz miał myśli samobójcze.

+

– Mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. Ci użyli chwytów obezwładniających w celu założenia kajdanek na ręce trzymane z tyłu. – informuje Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji

Następnie przewieziono ostrowianina do ostrowskiego szpitala, gdzie w budynku poradni specjalistycznej miał obejrzeć go lekarz. Dodajmy, że dla zatrzymanych przez funkcjonariuszy jest osobne, niemonitorowane pomieszczenie.

– Mężczyzna był nadal agresywny, dlatego lekarz nie wyraził zgody na zdjęcie kajdanek w czasie badania. – mówi Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji

– Jeden z policjantów, którzy dowieźli mnie do szpitala uderzył mnie z pięści w twarz i w klatkę piersiową. Zanim to zrobił, powiedział: „Za to, że obraziłeś policjanta, dostaniesz w mordę”. – relacjonuje ranny mężczyzna. – relacjonuje Jan Miklas

– Po chwili wszedł lekarz i zapytał się mnie czy ktoś mnie pobił. Spojrzałem wtedy na policjanta i on wtedy dopytał. Może ja Ciebie pobiłem? Wtedy odpowiedziałem ironicznie, że nie z uśmiechem wynikającym z bezsilności na twarzy. – opowiadał Jan Miklas

Lekarz nie miał przeciwwskazań, żeby go zatrzymać na policyjnej izbie zatrzymań w celu wytrzeźwienia.
Następnego dnia po godzinie 9:00 rano, funkcjonariusze zabrali zatrzymanego na konsultację psychiatryczną. Lekarz stwierdził, że nie widzi podstaw do hospitalizacji mężczyzny. Zaznaczył jednak w dokumentacji widoczne na twarzy obrażenia. Tych dzień wcześniej jednak nie było.

Poszkodowany udał się już sam na Szpitalny Oddział Ratunkowy gdzie postanowiono wykonać kompleksowy badania z uwagi na widoczne obrażenia, a także objawy w postaci plucia krwią. Mężczyznę postanowiono umieścić na oddziale chirurgii ogólnej.

CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA

Zdaniem rzecznika ostrowskiej policji, jest prowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnego uderzenia mężczyzny przez policjanta. Poszkodowany w środę powiadomił prokuraturę o zdarzeniu. Poszkodowany zadeklarował chęć poddania badaniu na wariografie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

144 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
K
6 lat temu

nie jestem policjantem, , a znam tego kurdupla, to pijak i awanturnik,

bolek
6 lat temu

Różnica między milicją a policją jest taka że milicja lała w stopy w nerki tam gdzie nie widać chcecie milicji lub ich pomiotu zobaczycie……

op
6 lat temu

Wstyd policja -kto Za was odpowiada??

masakra
6 lat temu

Sami policjanci tu hejtuja, nie można tego sprawdzić i zabić ich własną bronią? Panie Marku?

masakra
6 lat temu

Masakra jak możecie bronić człowieka który bije po głowie gościa ciszę nawet nie może zasłonić bo ma kajdanki z tyłu?

Eliasz
6 lat temu

Mały śmierdziel, oddaj kase lepiej.

AntyKODziarz i AntyPOwiec
6 lat temu

Mam przeczucie graniczące z pewnością, że alkoholowy pener będzie miał więcej praw niż funkcjonariusz publiczny czyli policjant. Gdy się obserwuje losy roma który oszukiwał starszych ludzi na tak zwanego wnuczka, którego wymiar sprawiedliwości wypuszczał na wolność, a dzisiaj lekarz orzekł, ze bandyta jest chory i nie może być przesłuchiwany przez sąd, to już mnie nic nie zdziwi. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest niezbędna!

JA
odpowiada  AntyKODziarz i AntyPOwiec
6 lat temu

Reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna, przecież tam absurd absurd goni i tylko nie wielką część tego widzimy w telewizji. Najwięcej kwiczą ci, którzy mają z tego powodu ogromne przywileje.

K
6 lat temu

znam go, laska to z nowej krępy, jestem ciekaw czy ładna ?

Roześmiany
6 lat temu

No i jeszcze takie pytanko…jak sądzicie czy jeżeli był agresywny do rodziny i lekarza to dla policji był grzeczny i mily??? No i co by się stało gdyby policja nie przyjechała? Ciekawe ile wtedy by tu było hejtu na prewencje???

do rozesmianego
odpowiada  Roześmiany
6 lat temu

Pytam dlaczego policja miała by nie przyjechać? ??? Przecież to nie są święte krowy w Indiach, decydując się na taki zawód chyba wiedzą z czym mogą mieć do czynienia? ? (Chociaż pewnie nie wszyscy ponieważ niektórzy mogą mieć sklejone płaty czołowe co nie wychodzi na żadnym badaniu -dla takiego człowieka liczy się tylko- rano wstac nazreć się beknąć pierdnąć i wysrać) i kto ich weryfikuje kto odrzuca chorych psychicznie, karnych, agresywnych?Tutaj chyba ktoś popełnił błąd i taki człowiek nie powinien pracować w żadnej służbie obywatelowi (i mieć płacone z naszych pieniędzy )ewentualnie do sprzątania ulic. Absolutnie wyrażam sprzeciw aby taki człowiek nosił Orła w koronie na piersi -mówię kategorycznie NIE! Polecam sesje u psychologa obowiązkowa dla tego pana na obniżenie agresji. I nie życzę sobie by taki funkcjonariusz pracował w moim mieście.!

Roześmiany
6 lat temu

Rodzina się go bała, lekarz też więc po co się rozczulacie ? Alkohol i nadmiar emocji to mieszanka wybuchowa. Jakoś od wielu lat spotykam Ostrowska prewencje na ulicy i nigdy nie zostałem pobity…mhm a może wystarczy nie zgrywać bohatera i stosować się do przepisów pomimo że nie wszystkie nam się podobają ? Cieszcie się życiem bo zbyt szybko mija a jak chcecie być bohaterami to nie na ulicach i nie po alkoholu

144
0
Napisz co o tym sądziszx