„Pobił mnie policjant”

W poniedziałek o godzinie 17:15 na ul. Radłowskiej w Ostrowie Wlkp. policjanci przeprowadzali interwencję w związku z myślami samobójczymi u 26-letniego mężczyzny. Ten był załamany, ponieważ zostawiła go kobieta. Oliwą do ognia w tym przypadku był alkohol, a konkretnie półtorapromilowe stężenie. Rodzina wezwała funkcjonariuszy – tym bardziej, że zachowywał się on w stosunku do nich agresywnie oraz miał myśli samobójcze.

+

– Mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. Ci użyli chwytów obezwładniających w celu założenia kajdanek na ręce trzymane z tyłu. – informuje Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji

Następnie przewieziono ostrowianina do ostrowskiego szpitala, gdzie w budynku poradni specjalistycznej miał obejrzeć go lekarz. Dodajmy, że dla zatrzymanych przez funkcjonariuszy jest osobne, niemonitorowane pomieszczenie.

– Mężczyzna był nadal agresywny, dlatego lekarz nie wyraził zgody na zdjęcie kajdanek w czasie badania. – mówi Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji

– Jeden z policjantów, którzy dowieźli mnie do szpitala uderzył mnie z pięści w twarz i w klatkę piersiową. Zanim to zrobił, powiedział: „Za to, że obraziłeś policjanta, dostaniesz w mordę”. – relacjonuje ranny mężczyzna. – relacjonuje Jan Miklas

– Po chwili wszedł lekarz i zapytał się mnie czy ktoś mnie pobił. Spojrzałem wtedy na policjanta i on wtedy dopytał. Może ja Ciebie pobiłem? Wtedy odpowiedziałem ironicznie, że nie z uśmiechem wynikającym z bezsilności na twarzy. – opowiadał Jan Miklas

Lekarz nie miał przeciwwskazań, żeby go zatrzymać na policyjnej izbie zatrzymań w celu wytrzeźwienia.
Następnego dnia po godzinie 9:00 rano, funkcjonariusze zabrali zatrzymanego na konsultację psychiatryczną. Lekarz stwierdził, że nie widzi podstaw do hospitalizacji mężczyzny. Zaznaczył jednak w dokumentacji widoczne na twarzy obrażenia. Tych dzień wcześniej jednak nie było.

Poszkodowany udał się już sam na Szpitalny Oddział Ratunkowy gdzie postanowiono wykonać kompleksowy badania z uwagi na widoczne obrażenia, a także objawy w postaci plucia krwią. Mężczyznę postanowiono umieścić na oddziale chirurgii ogólnej.

CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA

Zdaniem rzecznika ostrowskiej policji, jest prowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnego uderzenia mężczyzny przez policjanta. Poszkodowany w środę powiadomił prokuraturę o zdarzeniu. Poszkodowany zadeklarował chęć poddania badaniu na wariografie.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

144 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny
6 lat temu

Karma wraca to fakt. Ale. W domu ruszył na policjanta – reakcja policji prawidłowa. W szpitalu co się wydarzylo wie poszkodowany i policjanci, wina pewnie loży po obydwu stronach koleś powiedział parę słów za dużo i dostał w dziub. Z drugiej strony niebieski nie powinien uderzyć ale czy uderzył? Spawa zostanie umorzona.

hmmm
6 lat temu

Dziwnie wybiórcza pamięć…

janusz
6 lat temu

znam tego kolesia, to moze byc sciema, on kazdemu fika , mogl dostac w ryj pod sklepem itp

pamiętam ciebie
6 lat temu

Panie Marku ostrowski oddział prewencji jeżeli przeszedł by prawdziwe badania na poziom agresji 3/4 ludzi musiało by być zwolnionych. Opowiem konkretny przypadek z panem Leją to dopiero psychopata który nie potrafi utrzymać rąk na wodzy ..opowiem. konkretnie przypadki z datami godzinami .itp.z udziałem policjantów z prewencji znajdzie się więcej poszkodowanych.Tak jak ja tylko sprawę zamieciono pod dywan. Co od lat robi komendant??????????????-wszystko zamiata pod dywan.CZY TYCH LUDZI NIKT NIE KONTROLUJE????. PROPONUJE ŻEBY WSZYSCY POSZKODOWANI PRZEZ OSTROWSKA PREWENCJI E ZEBRALI SIĘ POD KOMEDA NA ODOLANOWSKIEJ O UMOWIONEJ GODZINIE I UMÓWIONYM DNIU !!!!!! NIECH POLSKA ZOBACZY ILU NAS BĘDZIE! !!!

Słodka.
6 lat temu

Policja nie uderzyła go.? Nie wierzę w to!
Oni w tych czasach robią wszystko żeby upokorzyć kogoś.

Kszy Kszy
6 lat temu

Dobrze gada, polać mu!!

Xxx
6 lat temu

Nie wierzę w to, że policjant go nie pobił. Oni są w tych czasach bardzo agresywni. Jak sobie nie potrafią poradzić słowami to wchodzą pięści.

marian
6 lat temu

Jak chciał się zabić to co mu za różnica…

Karol
6 lat temu

Pani Małgosiu ! Z miłą chęcią bym Panią pocieszył ?

Tata świnka
6 lat temu

No niesamowite też mi nowość- policjant pobił. A był kiedyś czas że nie bili?

144
0
Napisz co o tym sądziszx