Kapitalne widowisko. Anwil lepszy o włos

To był pojedynek godny najlepszych ekip Polskiej Ligi Koszykówki. Po zaciętym boju BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski uległa Anwilowi Włocławek 71:75. Goście tym samym położyli kres serii żółto-niebieskich, która finalnie wyniosła 12. sukcesów z rzędu.

+

W 6. minucie Anwil wygrywał 13:9 po dwóch trafieniach Jamesa Washingtona. Gospodarze jeszcze w pierwszej kwarcie odrobili straty. Koszykarze BM Slam Stal przez kolejne kwarty utrzymywali kilka „oczek” przewagi. W 14. minucie było 29:22, a w 25. minucie 51:43. Na korzystny wynik pracowali wszyscy gracze. Dobre zawody pod atakowanym koszem rozgrywał Robert Tomaszek, który na trzy rzuty wszystkie umieścił w koszu.

Anwil był cały czas w kontakcie z ostrowskim zespołem. W kluczowych momentach przyjezdni celnie mierzyli zza łuku. Stalówka prowadziła nawet 71:65, lecz dwie minuty przed końcem do stanu 71:71 doprowadził Paweł Leończyk. Kibice obu ekip decydujące momenty pojedynku obserwowali na stojąco, fantastycznie dopingując swoich koszykarzy. Na sześć sekund przed końcem z dystansu trafił Kamil Łączyński. Piłka była jeszcze w posiadaniu BM Slam Stali, ale rzut na dogrywkę Szymona Szewczyka nie znalazł drogi do celu. Michał Chyliński dodał rzut wolny i triumf Anwilu 75:71 stał się faktem.

Dla ostrowian to pierwsza ligowa porażka od 14 stycznia i trzecia u siebie, pierwsza od 29 października przy Wrocławskiej. Marc Carter zdobył 14 punktów, Shawn King miał 10 oczek i 14 zbiórek, po 10 oczek dodali też Łukasz Majewski i Szymon Szewczyk. Aaron Johnson miał 10 asyst. Następnym rywalem żółto-niebieskich będzie PGE Turów Zgorzelec.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 71:75 (20:16, 19:22, 20:19, 12:18)

BM Slam Stal: Marc Carter 14, Shawn King 10 (10 zb), Łukasz Majewski 10, Szymon Szewczyk 8, Christo Nikołow 7, Aaron Johnson 6 (10 as), Robert Tomaszek 6, Mateusz Kostrzewski 5, Kamil Chanas 3, Tomasz Ochońko 2.

Anwil: Michał Chyliński 13, Nemanja Jaramaz 10, Kamil Łączyński 9, Josip Sobin 8, James Washington 8, Paweł Leończyk 7, Fiodor Dmitriew 6, Tyle Haws 6, Toney McCray 5, Kacper Młynarski 3, Mateusz Bartosz 0.