OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przewodnik oprowadzi po atrakcjach Ostrowa Wlkp.

Już od 1 kwietnia Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do zwiedzania Ostrowskiego Traktu Kultury z przewodnikiem PTTK. Dzięki tej akcji mieszkańcy naszego miasta, ale także przyjeżdąający tu goście, uczniowie szkół, a także podopieczni placówek kulturalno – oświatowych, będą mieć znakomita okazję zwiedzić obiekty wpisane w trasę Ostrowskiego Traktu Kultury, a jednocześnie posłuchać związanych z nimi historii. Projekt jest finansowany ze środków budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Podczas godzinnego spaceru zobaczyć będzie można najstarszą budowlę miasta – szachulcowy kościół z 1778 r., budynek dawnej szkoły ewangelickiej z 1866 r., kamienicę z 1797 r. ostrowskiego burmistrza Kaspra Heinricha Gärtnera, neoromańską konkatedrę z 1907 r. z rzeźbami Władysława Marcinkowskiego i Marcina Rożka, budynek dawnego Królewskiego Katolickiego Gimnazjum z 1845 r., nazywanego Wielkopolską Szkołą Edukacji Narodowej, synagogę z 1860 r. w stylu mauretańskim. Będzie można również poznać historię ostrowskiego Ratusza i najstarszego cmentarza w Polsce, znajdującego się właśnie w naszym mieście. Dowiemy się, jak dawniej spędzali czas mieszkańcy Ostrowa i goście w strzelnicy miejskiej, w teatrze, a także, jakie wspomnienia z Ostrowa pozostały w pamięci i książkach pisarki Jadwigi Żylińskiej, która mieszkała przy ul. Wrocławskiej.

– Ostrowski Trakt Kultury jest wyznaczony przez te obiekty i te miejsca w naszym mieście, które są bardzo znaczące dla historii rozwoju kultury i sztuki w Ostrowie Wielkopolskim. Na trakcie i na mapie naszego miasta wyznaczyliśmy w pierwszym etapie 10 obiektów. Jeszcze w tym roku mamy zamiar wzbogacić ofertę o kolejne 10. Projekt przede wszystkim daje możliwość zwiedzania znaczących miejsc z przewodnikiem, który będzie oprowadzał wszystkich zainteresowanych po tym trakcie. Bardzo się cieszę, że udaje nam się to zrobić również z tego względu na to, że jest on zaopatrzony w nowe technologie. Każda z tablic, która jest zamontowana na obiektach Traktu Kultury możliwa jest do odczytania przy pomocy takich nowych technologii jak NFC czy kodu QR. Dlatego też wszyscy, którzy posiadają odpowiednie urządzenia i aplikacje będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat danego obiektu – mówi zastępca prezydenta Ewa Matecka.

Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 10.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu 535 183 138 i mailowo: [email protected] (istnieje możliwość zwiedzania w niedzielę).

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomaszek111
4 lat temu

Nie rozśmieszajcie mnie,że Pani Matecka wie co to QR kod hahahahahahahahahhaha

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x