22-latek zginął, dwóch kolegów ciężko rannych

22-latek zginął na miejscu, a jego dwóch kolegów w stanie ciężkim trafiło do szpitala. To tragiczny finał wypadku, do którego doszło w Kotłowie (gm. Mikstat).

+

Z oficjalnych ustaleń wynika, że przed godziną 8 rano Jeep Cherokee wypadku z drogi i uderzył w drzewo.

Siła uderzenia była bardzo duża. Strażacy po przybyciu na miejsce zauważyli, że jeden z młodych mężczyzn już nie dawał oznak życia. Pozostałych musieli wydobyć za pomocą sprzętu hydraulicznego. Wszyscy byli mieszkańcami gminy Mikstat.

Wstępną przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość na zakręcie.

 

 

 

CZYTAJ  Zderzenie audi z fordem (ZDJĘCIA)

80 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelnik
5 lat temu

Żal mi tej Ziemi ze takich debili nosi po swojej powierzchni. Każdy jest znawcą i wzorem moralności. Wszyscy jeżdżą przepisowo i nie popełniają błędów. Chłopak popełnił błąd i zapłacił najwyższa cenę. Nie musiał wcale zapierdzielac żeby skasować tak auto. Wpadli w drzewo prawda? Chłopak był młody i naprawdę porządny , żaden wiesniak Łobuz, czy inny cwaniaczek z golfa jak większość piszących te komentarze. Spoczywaj w pokoju

Mieszkanka Mikstatu
5 lat temu

Mamy wielkie szczęście mieszkajac w Mikstacie , w ktorym OSP to nie ludzie z przypadku
Niestety ich praca nie jest zrozumiana i nalezycie doceniana. Łatwo stać z boku i krytykować.
Zdarzyło się, że na miejscu nie było kierowcy ale strażacy dojechali by pomóc. I to się liczy!!!
Myślę ze jako mieszkancy powinniśmy byc dumni z tego jak rozwija się Nasza
OSP i docenić strażaków ktorzy spędzaja tam każdą wolna chwilę mimo obowiazków jakie maja tak jak my.

Mieszkaniec
5 lat temu

Brawa dla strażaków z Mikstatu! Którzy przy konkretnej akcji nie wyjechali samochodem gdzie byl w pierwszej kolejności sprzęt hydrauliczny, ale o tym nie wspomi nikt! Gmina powinna się za to zabrać! Bo jakieś pieniądze są za to brane.. wstyd!!!

Mieszkaniec20
odpowiada  Mieszkaniec
5 lat temu

Zdecydowanie trzeba cos z tym zrobic! Na poczatek wyrzucic starych facetow „strazakow”, ktorzy mundur ubieraja na Swieta, zeby przy ksiedzu sie pokazac! nasi strazacy mimo wszystko pierwsi dotarli na miejsce i pomogli poszkodowanych!

Mikstaczanka
odpowiada  Mieszkaniec
5 lat temu

Przykre, że mieszkaniec nie wspomni ilu osobom strażacy z Mikstatu już pomogli. Sprzęt był na miejscu dzięki strażakom z Ostrzeszowa. Niestety, czasami się zdarza, że nie ma na miejscu żadnego kierowcy. Ale oni zabrali podstawowy sprzęt ratowniczy i pojechali swoimi prywatnymi samochodami. Pośpieszyli z pomocą pomimo braku kierowcy. Może „Mieszkaniec” zrobi kurs prawa jazdy odpowiedniej kategorii i będzie na miejscu 24h przez cały tydzień. Przykre,że ktoś „kopie” swoich ziomków. Ciekawe ilu osobom w życiu pomógł. Pewnie nikomu, bo tacy zazwyczaj mają najwięcej do powiedzenia.

Mieszkaniec
odpowiada  Mikstaczanka
5 lat temu

Nie mówię tutaj o tym że ktoś ma być 24h na dobę na miejscu, ale ktoś bierze za to pieniądze prawda? Rozumiem że jest to konserwator sprzętu, ale w innych OSP jeśli jest ktoś konserwatorem to jest jako główny kierowca i jak go nie ma to robi wszystko żeby mieć zastępstwo. Zgadzam się że straż na pewno dużo osoba pomogła itd ale ile razy nie wyjechała w ostatnim czasie? Dlaczego przy działaniach związanych z Ptasia Grypa szło zauważyć w Mikstacie straż z sąsiedniej wsi? Tego to już nikt nic nie powie, smutne ale prawdziwe, może ktoś z władz wyciągnie jakieś konsekwencje, chociaż wątpię żeby to nastąpiło.

mieszkankam
odpowiada  Mieszkaniec
5 lat temu

zgadzam się z kometarzem Mieszkaniec20 i Mieszkanka!!!!! napiszę krótko ” kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada” jeszcze może się okazać, że będziesz dziękował strażakom za to, że uratowali Twój tyłek !

obserwator11
5 lat temu

Ten samochód nie nadaje się na szybką jazdę na wąskie, kręte drogi jakie są w okolicy Kotłowa. Ale skąd młody kierowca mógł o tym wiedzieć, brak doświadczenia i brawura. Kondolencje dla rodziny i przestroga dla rodziców: przypilnujcie swoich młodych kierowców, bo po egzaminach na prawo jazdy nic praktycznie (niestety) nie potrafią. Jeśli macie samochód i dajecie go córce lub synowi który nie ma doświadczenia jako kierowca, jedzcie z nimi na kilka wyjazdów po asfalcie, w teren, na autostradę lub gdy nie macie czasu wykupcie im kurs takiej jazdy. Wypadki się zdarzają z własnej lub winy innego kierowcy. Dlatego powtarzam – ważne jest doświadczenie. Jestem za tym aby wprowadzić przepis, aby młody kierowca mógł jeździć z prędkością maksymalną poza terenem zabudowanym 70 km/godz., miał na szybie (tak jak było kiedyś) zielony listek, prze okres minimum 3 lat. Technika pozwala już na to aby taki kierowca musiał pobrać i rejestrować swoją jazdę urządzeniem z GPS i rejestratorem jazdy. Prze ten okres 3 lat (jeśli nie miał poważnego wypadku) zdaje rejestrator i wydzielona komórka np. w naszej policji przegląda zapisy i decyduje czy kierowca nabył odpowiednie umiejętności i może być pełnoprawnym kierowcą. Urządzenie było by „kagańcem” tak jak dla TIR-owców jest tachograf z ograniczeniem szybkości do 90 km/godz. technicznie jest to możliwe i gwarantuje, że wypadków z młodzieżą było by dużo mniej, a z powodu ograniczenia szybkości praktycznie były by to tylko stłuczki bez wypadków śmiertelnych.

Komentujący
5 lat temu

Już przestańcie z tym przekraczaniem prędkości, prawda jest taka, że pojechać szybciej można każdym samochodem tylko trzeba wiedzieć gdzie i jak. Koniec tematu.

Ktos
5 lat temu

Co do tego z BMW chłopaki już się czaja na niego będzie wp***dol z tego co slyszLem zaszedł komuś za skórę.

mateusz koniuszko
odpowiada  Ktos
5 lat temu

Polaczki tylko potrafia grozić i wp***dol spuszczać, żałosne. polska to jednak patologiczny kraj i śmietnik Europy

Mat
odpowiada  mateusz koniuszko
5 lat temu

Zdanie popapranca na emigracji się nie liczy

mateusz koniuszko
odpowiada  Mat
5 lat temu

Dlatego nikt nigdy się nie pytał twojego ojca i ciebie o zdanie. A teraz wio wracaj pracować do Niemca twojego pana na zmywak, poniżając się za marne 10 euro za godzine.

Lutek
5 lat temu

zglosilem na policje ta bmke trojke, bylem tam i podalem nr, rejestracyhjny

Tarchalak GACUS
5 lat temu

SZKODA SAMOCHODU pewnie taty… Kierowcy NIE który zapewne to on zginął. musze przyznać Przypierdo…lił konkretnie!!!

Magdalena
5 lat temu

LUTEK TWOJA WYPOWIEDŹ ŚWIADCZY O TWOJEJ INTELIGENCJI.MIASTOWY SIĘ ZNALAZŁ. PO pierwsze on był z miasta,a to, że ktoś jest ze wsi nie znaczy,że nie potrafi jeździć. A po drugie gdyby nie wioski i rolnictwo nie miałbyś co do gara pustaku włożyć.

Antonov
odpowiada  Magdalena
5 lat temu

O jakim ty rolnictwie piszesz???? Tym Z eurokołchozu?? Rolnictwo skonczyło sie 30 lat temu. I nic tego juz nie zmieni! Jakie ŻRESZ owoce, warzywa? Z Polski??? Chyba PYRY, to owszem.

jaaaa
5 lat temu

A jeślI mowicie że niby wariat sami popatrzcie na siebie i nie ukrywajcie większość wciska pedal gazu tylko mieliscie na tyle szczęścia ze nic się nie stało pamiętacie zawsze mógł to być ktoś z was lub ktoś z waszej rodziny. okazcie trochę szacunku.. A na takie coś wystarczy sekunda .. niby wiosna a jeszcze rano właśnie w tą niedzielne musialem szyby skrobac .. wiec drogi też nie mogły być suche

80
0
Napisz co o tym sądziszx