Kobiety nauczyły się samoobrony

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy funkcjonariusze policji przeprowadzili dwa szkolenia samoobrony dla mieszkanek powiatu ostrowskiego. W „Bezpiecznej kobiecie” wzięło udział blisko 60 kobiet, które przez trzy dni poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

+

„Bezpieczna kobieta” to trzydniowe szkolenie zorganizowane dla mieszkanek powiatu ostrowskiego, zapoczątkowane w 2016 roku z okazji Dnia Kobiet. Inicjatorami przedsięwzięcia byli ostrowscy policjanci, którzy na co dzień dostrzegają zagrożenia jakie mogą spotkać płeć piękną.

„Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu” (M. Twain) – właśnie te słowa przyświecały tegorocznym uczestniczkom szkolenia „Bezpieczna kobieta”. Mundurowi przeprowadzili szkolenie z samoobrony w dwóch terminach: 06, 07, 09 marca oraz 13-15 marca 2017 r. Każda z uczestniczek przez trzy dni mogła dowiedzieć się jak zadbać o własne bezpieczeństwo w chwili ataku napastnika. Panie ćwiczyły pod okiem policyjnych instruktorów – st. asp. Grzegorza Kuroszczyka, st. sierż. Błażeja Wicenciaka oraz sierż. Ewy Golińskiej.

Podczas zajęć panie miały również okazję rozmowy z policyjnym profilaktykiem – sierż. Patrycją Lichtarowicz oraz odbyły krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez sierż. Jakuba Byzię.

W tym roku, w zajęciach „Bezpieczna kobieta” wzięło udział blisko 60 kobiet. Każda z uczestniczek poznała podstawowe techniki walki z napastnikiem. Wspólnie z instruktorami panie przeanalizowały różne możliwe wersje napaści i możliwości samoobrony. Szkolenie zakończyło się wręczeniem przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – podinsp. Zbigniewa Raczaka oraz I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim – mł. insp. Piotra Wilkowskiego potwierdzeń uczestnictwa każdej „bezpiecznej kobiecie”.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ochroniarz
7 lat temu

To szkolenie samoobrony powinien prowadzić radny Ostrowa Wielkopolskiego Rafał Adamczak, który swego czasu należał do „Samoobrony” Leppera. Dziś w prawdzie reprezentuje barwy PO, ale przecież pierwsza miłość ponoć nie rdzewieje.

1
0
Napisz co o tym sądziszx