OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dwa „Orliki” kilka dni później

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, z ostrowskich „Orlików” korzystać można od 1 marca. Opady deszczu i śniegu oraz utrzymujące się długi czas ujemne temperatury spowodowały, że nawierzchnie boisk są nadal mokre, co uniemożliwia przeprowadzenie prac przygotowawczych do sezonu. – Liczymy, że brak opadów i wyższa temperatura pozwolą na ich wyschnięcie i przygotowanie do użytkowania. Chcemy otworzyć „Orliki” dla ostrowian od 6 marca br. – tłumaczy Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni. Spółka zarządza “Orlikami” mieszczącymi się na ulicy Brzoskwiniowej oraz na Kozim Borku.

+

Z ostrowskich “Orlików” korzystać można od 1 marca do 30 listopada. Bywało, że dzięki łagodnym zimom udawało się sportowe obiekty miejskie otwierać wcześniej. W tym roku jest jednak inaczej. By przeprowadzić wszelkie prace przygotowujące do sezonu potrzebnych jest kilka dni bez opadów.

– Trzeba pamiętać, że jeszcze w miniony piątek padał deszcz. Przez bardzo długi czas odczuwalne były nocne przymrozki. To wszystko wpłynęło na nawierzchnie boisk, które nie nadają się obecnie do przeprowadzenia na nich jakichkolwiek prac przygotowawczych – tłumaczy Wojciech Białas.

Po kilku cieplejszych dniach, po przeschnięciu nawierzchni, pracownicy spółki przystąpią do wykonania zabiegów. Poza oczyszczaniem i szczotkowaniem murawy, na obiektach należy wykonać również dekompresję granulatu oraz uzbrojenie toalet po okresie zimowym.

– Jeśli obecna pogoda się utrzyma i nie będzie kolejnych opadów, otworzymy obiekty w najbliższy poniedziałek, 6 marca – dodaje prezes MZZ.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrow
odpowiada  Lechu
3 lat temu

Jeżeli twój mózg (jeśli jest) pracuje w obszarze tych dwóch stopni nauczania to gratuluję dużego mniemania o sobie. Chcesz słać przesłanie to napisz artykuł, nie zrobisz tego jednym ledwie porządnie skleconym zdaniem. Nadal “0” argumentu i i prostacka pyskówka….szkoda czasu na Ciebie.

Lechu
odpowiada  ostrow
3 lat temu

to była wypowiedź dla osób powyżej podstawówki lub gimnazjum – widocznie nie łapiesz się w tym przedziale skoro nie łapiesz przesłania

ostrowww
odpowiada  toni
3 lat temu

orliki są dla wszystkich, faktem jest że są zapisy. W sumie że dobrze iż są, pozwala to w jakiś sposób uporządkować korzystanie z obiektów.
Lepiej chyba że zapisze się wieksza grupa na daną godzinę i pogra niż dwoje troje dzieci będzie kopało sobie do bramki.
Nic nie stoi na przeszkodzie by dzieciaki zebrały się razem i zaklepały sobie jakąś godzinę z wyprzedzeniem
Jeśli jest dużo chętnych to trzeba to jakoś usystematyzować, nie widzę innego wyjścia z obecnej sytuacji

ostrow
3 lat temu

Orliki były pod władaniem szkoły i nie było z tym problemu, teraz ma to zieleń i jeszcze nie wystartowały a już jest problem.
Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu że chodzi tutaj o “prywatny” interes opóźniając otwarcie. Nie wiem tylko czy ma to na celu zniechęcić potencjalnych korzystających na rzecz innych orlików, by tam pozostało więcej godzin dla ….. no właśnie dla kogo.

Zapraszam zainteresowanych na otwarcie 6 marca. Po tak długim przygotowaniu do sezonu orliki te będą błyszczeć. Będą odmalowane bramki, nowe siatki, nawierzchnia będzie ładnie wyczesana, nawieziona granulatem.

Sprawdźmy czy ten dodatkowy tydzień tak potrzebny faktycznie odbije się na jakości przygotowania.

ostrow
odpowiada  Lechu
3 lat temu

jak będziesz miał coś mądrego do powiedzenia to się odezwij, teraz zamilcz
Pytanie było dla ludzi którzy umieją czytać ze zrozumieniem.

Tako
3 lat temu

Śmiech na sali… Wiadomo cos jak z godzinami?

Zzzz
3 lat temu

Jest dzisiaj 1 marca, a jakiś i….a pisze “Opady deszczu i śniegu oraz utrzymujące się długi czas ujemne temperatury…” Śniegu nie ma już dawno, temperatura od tygodnia nawet w nocy jest plusowa, deszcz pada naprawdę sporadycznie. Niech ten prezes weźmie się za pracę, a nie za tłumaczenie nieróbstwa.

Lechu
odpowiada  ostrow
3 lat temu

Już odpowiadam – aby takie nieroby jak ty piszące o 6 z minutami rano wzięły się wreszcie do pracy – a Orlik będzie funkcjonować dla ludzi którzy pracują i chcą się zrelaksować po pracy.

ignac
odpowiada  Ostrów
3 lat temu

A ty na tym zapierdziałym rowerem po Ostrowie cały dzień jeździsz – do darmowego netu w rynku się dorwałeś.

Ostrów
3 lat temu

Zarząd Zieleni przejął to wszystko to teraz jest burdel… Jeszcze nowe godziny, śmiech na sali a prezes za biurkiem kasę liczy

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x