OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Obowiązek zgłaszania posiadanych ptaków

W związku z występowaniem ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim informuje o obowiązku poinformowania o posiadaniu drobiu oraz innych ptaków na terenie swojej posesji. Nie dotyczy to ptaków na stałe przebywających w pomieszczeniach mieszkalnych.

+

Na podstawie § 1 ust. 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016r. , poz. 2091), nakazuje się zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Właściciele gospodarstw utrzymujących drób mają obowiązek zgłoszenia tego faktu do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim, zgodnie z drukiem, którego wzór zamieszczony jest poniżej. Informacja ta dotyczy nie tylko gospodarstw zajmujących się chowem drobiu, ale zgłaszać należy również pojedyncze ptaki.

– Nie zastosowanie się do nakazu będzie skutkowało karami pieniężnymi w wysokości od 0,5 do 2,0 przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2016 roku – informuje Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Osoby, które nie zastosują się do tego nakazu mogą więc zapłacić kary w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Zgłoszenie dotyczy nie tylko drobiu, ale także gołębi i innych ptaków, które nie przebywają na stałe w pomieszczeniach mieszkalnych.

Druk zgłoszenia ilości drobiu w gospodarstwie można pobrać ze strony internetowej: http://piw.ostrowwlkp.pl/?cat=2

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
b
3 lat temu

mam 7 albo 10 kur i Panie weterynarz podaj adres gdzie mam wysłac ten druk ?

Do kefir
odpowiada  kefir
3 lat temu

Ludzie ojebieli? Serio? Pol Polski zmaga sie z ptasia grypa, hodowcy, wylegarnie, wytwornie pasz maja ogromne straty niewiadomo kiedy i czy w ogole wyjda na prosta, musza zwalniac ludzi bo maja przestoj. W Zachodniej i Poludniowej Europie podobnie. Ale co ty tam mozesz wiedziec o wlasnym interesie i problemach przedsiebiorcow, pewnie pracujesz u kogos na etacie i siedzisz tylko od 7 do 15 a potem wracasz do domu piwko pijesz i wszystko w dupie ale narzekasz ze malo zarabiasz i ze chcialbys lepiej.

grand vitara
odpowiada  suzuki
3 lat temu

Ptaki z gatunku międzynożnych są szczególnie groźne.

obywatel
3 lat temu

Dobre Kefir !

Ptica
odpowiada  suzuki
3 lat temu

Koniecznie!! On również może stanowić zagrożenie.

Zzzz
3 lat temu

Wreszcie ten Powiatowy weterynarz zajmie się ptactwem na moim ogrodzie. Ja mam tego ptactwa setki i to codziennie inne. Najgorsze są szpaki.

kefir
3 lat temu

Lepiej zgłoście! Sam zgłosiłem, że dwie kury i kokot szwendały mi się na podwórku, ale przegoniłem w cholerę! Za to wiem, że 3 sąsiadów ma ptaki domowe. I dwóch z nich wypuszcza je na loty w okolicy. Są to gołębie. Zastanawiam się nad zgłoszeniem tego faktu organom ścigania. Przyjadą zapewne w maseczkach. A tak poważnie…to wyście ludzie chyba ojebieli????!!!! Smog? Kury? Psie gówna? Robicie tu Szwecję. K…aaa zastanówcie się nad tym.

suzuki
3 lat temu

Przepraszam a ja mam ptaka między nogami to też muszę zgłosić.

Do Aaaaa
3 lat temu

Nawet gdybys mial jedną kure to ta jedna moglaby sie zarazic ptasia grypa a Ty albo Twoi koledzy mogli by ta chorobe rozniesc dalej

Aaaaaa
3 lat temu

Mam cztery kury mam je zgłosić

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x