OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rzeka zmieniła kolor na czerwony. Interweniowali strażacy

Około godziny 9:30 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Golina (powiat jarociński) zderzyły się auto-cysterna Volvo z samochodem osobowym Ford Mondeo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa przez co uderzył w bok cysterny. Ta wpadła do pobliskiego rowu, w którym płynie rzeczka Lubieszka. W wyniku uszkodzenia płaszcza cysterny, do rzeczki wypłynęło kilka tysięcy litrów oleju opałowego zabarwionego na kolor czerwony. Na miejsce zadysponowano 8 jednostek straży pożarnej, w tym trzy zastępy ratownictwa chemicznego z Ostrowa Wlkp.
+
Z samochodu osobowego wyciągnięto kobietę z połamanymi kończynami, natomiast kierowca wyszedł o własnych siłach. Udzielono także pomocy kierowcy autocysterny. Ostatecznie dwie osoby trafiły do szpitala.
Na rzeczce postawiono zapory ze słomy. Strażacy wypompowują pozostały olej z cysterny. Następnie przystąpią do oczyszczania rzeczki.
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Farfalla01
odpowiada  kierowiec
3 lat temu

“Kierowiec” to byś się nieco zdziwił jaką wiedzę posiadają strażacy. Polecam nieco zainteresować się tematem,a dopiero później udzielać się na forum.

Do ...
odpowiada  ...
3 lat temu

Otóż owi strazacy od pozarów mają szerszą wiedzę na ten temat -nie tylko “sikają sikawkami”. Mają specjalne separatory olejowe, współpracują z WIOŚem i innymi służbami w tym zakresie,są specjalne grupy specjalistyczne ratownictwa chemiczno ekologicznego itd. A to że tak lekko ich kwitujesz i z góry zakładasz ,że nie mają wiedzy w tym zakresie świadczy tylko o braku wiedzy z twojej strony-oraz o nie precyzyjnym artykule..

kierowiec
odpowiada  ...
3 lat temu

Oni są kojarzeni z dobrymi emeryturami. Jak cię robota parzy idź do straży. Absolutnie nie podważam tu potrzeby ich pracy. Straż jest konieczna. Inna rzecz, że wielce lotnych to tam nie trzeba.

...
3 lat temu

no to strażaki zacną pracę mają, tylko jak rozumieć “przystąpią do oczyszczenia rzeki”? Czyżby oprócz gaszenia pożaru bo z tym są kojarzeni mieli jakąś wiedzę z zakresu biologii ekologii i przyrody :)?

piter
3 lat temu

Na fordzie ladny szpachel byl:)

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x