OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Straty 24 tysiące – złapano włamywacza

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 2 osoby odpowiedzialne za szereg włamań i kradzieży. Mężczyźni włamywali się do altan na ogródkach działkowych, piwnic i sklepu. Wstępnie oszacowane straty sięgają ponad 23 tys. złotych. Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

+

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy pracowali nad sprawami związanymi z włamaniami m. in. do ogródków działkowych, piwnic oraz sklepu odzieżowego. Łupem złodziei był m. in. sprzęt elektroniczny, odzież, rowery oraz sprzęt wędkarski.

Kryminalni uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi przestępstwami. W tym czasie przesłuchali też wielu świadków. Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami podejrzanymi o włamania i kradzieże jest dwóch 29-latków.

Policjanci na przełomie stycznia i lutego zatrzymali podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i włamań. Jeden z mężczyzn w warunkach recydywy odpowie za dwie kradzieże i cztery włamania. Sprawca naraził właścicieli na straty sięgające blisko 19 tys. złotych. Kolejny zatrzymany odpowie za dwie kradzieże z włamaniem na terenie ogródków działkowych. Straty jakie spowodował sięgają prawie 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia.

Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
działkowicz
3 lat temu

Uciąć łapy

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x