Włamał się do kamienicy i wpadł

Policjanci zatrzymali 49-letniego ostrowianina. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkania jednej z kamienic. W związku z recydywą 49-latkowi teraz nawet do 15 lat więzienia.

+

W ubiegły czwartek, 3 lutego ostrowscy policjanci zostali poinformowaniu o włamaniu do mieszkania jednej z kamienic w Ostrowie Wielkopolskim. Nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach i dostał się do wnętrza pomieszczenia z którego ukradł m.in. kuchenkę mikrofalową, radioodtwarzacz i odkurzacz. Wstępnie pokrzywdzona wycenia straty na kwotę około 550 złotych.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą już dwa dni później wpadli na trop włamywacza. Poczynione przez nich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy. Jak tłumaczył policjantom, jego motywem działania była chęć zarobienia, skradzione rzeczy mężczyzna sprzedał w lombardzie. Policjanci odzyskali część przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. 49-latek dopuścił się już wcześniej podobnego przestępstwa. W związku z recydywą grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
o...b...
7 lat temu

A za morderstwo 5 lat , za gwałt tyle samo …

oo
odpowiada  o...b...
7 lat temu

Agnieszka.O za 4,5 bańki -6 lat.Rozjeb.ało mi system!

oo
7 lat temu

Qrwa mać 15 lat za mikrofale a za milionowe przekręty włodarzy tego państwa,umorzenia i zawieszenia kar.

3
0
Napisz co o tym sądziszx