Nowy respirator dla noworodków od kierowców

Udostępnij
Tweet

Wcześniaki o skrajnej masie ciała i noworodki z ciężkimi chorobami otrzymają pomoc od polskich kierowców. Użytkownicy aplikacji Yanosik i programu lojalnościowego VITAY przekażą blisko 30 tysięcy złotych na zakup respiratora transportowego do karetki przewożącej noworodki. Nowy sprzęt zostanie oddany do użytku na początku 2017 roku.

+

O tym na jaki cel zostaną przekazane pieniądze zdecydowali użytkownicy aplikacji Yanosik. W wyniku tej akcji pomoc zostanie skierowana do walczących o życie noworodków. Nowy respirator trafi do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Placówkę wskazała Fundacja ORLEN – DAR SERCA:

Oddział Neonatologiczny ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim posiada III, najwyższy stopień referencyjności. Oznacza to, że do placówek tego typu przyjmowane są kobiety o wysokim zagrożeniu ciąży, gdzie jest bardzo wysokie ryzyko urodzenia wcześniaka. Ostrowski szpital to drugi w województwie wielkopolskim ośrodek zajmujący się leczeniem noworodków z najcięższymi chorobami oraz wcześniaków o marginalnej masie ciała. Dlatego też zdecydowaliśmy przekazać darowiznę właśnie tej placówce – komentuje Iwona Tandecka z Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

W szpitalu tym działa specjalistyczna karetka transportowa typu „N” służąca do przewożenia noworodków wymagających intensywnej terapii do ośrodków wysokospecjalistycznych. Wszystkie dzieci urodzone w Ostrowie Wielkopolskim oraz regionie południowej Wielkopolski, które wymagają specjalistycznego leczenia przyjmowane są na ten oddział. Obecny sprzęt ze względu na intensywność użytkowania jest już mocno wyeksploatowany. Dzięki użytkownikom aplikacji Yanosik i programu lojalnościowego VITAY szpital będzie mógł zakupić nowy respirator transportowy ratujący życie noworodków. W jaki sposób kierowcy przyczynili się do przekazania darowizny?

– Przekazanie pieniędzy na nowy sprzęt w ostrowskim oddziale w głównej mierze możliwe jest dzięki użytkownikom systemu Yanosik. Kierowcy zgłaszają aktualne zdarzenia na drodze i otrzymują podziękowania od innych użytkowników. Za każde potwierdzenie zdobywają punkty na swoich kartach VITAY, które przeliczane są na złotówki i przekazywane na cele charytatywne – komentuje Kornelia Maciesza, Yanosik. – W każdym miesiącu do rozdysponowania jest pula 2 milionów punktów, z czego połowa z nich trafia na indywidualne konta kierowców, a druga połowa oddawana jest potrzebującym – dodaje.

CZYTAJ  Tu nie będzie ciepłej wody

 

Nie tylko niemowlaki

 

Na tym jednak pomoc kierowców się nie kończy. Od marca 2015 r., kiedy to rozpoczęła się akcja VITAY w Yanosik, zostały przekazane pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a także poprawione zostało oznakowanie dziesięciu przejść dla pieszych w pobliżu płockich szkół.

 

Obecnie trwa głosowanie, w wyniku którego zostanie wybrany kolejny cel i przekazana darowizna. Użytkownicy aplikacji i posiadacze karty VITAY mogą oddawać swoje głosy na jedną z trzech opcji: sfinansowanie kursu prawa jazdy dla usamodzielniających się wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka, zakup sprzętu ratownictwa drogowego dla Straży Pożarnych, wyposażenie Komend Policji w mobilne miasteczka ruchu drogowego. Głosowanie odbywa się na stronie http://yanosik.pl/glosowanie-vitay/ i potrwa do 30 czerwca 2017r.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx