OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Parking przy Asnyka otwarty

Zakończyły się prace budowlane na parkingu przy ulicy Asnyka. Dziś, w obecności prezydent miasta, nastąpił jego odbiór techniczny. Plac został poszerzony, a ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych zwiększona. Co najważniejsze, uporządkowano sposób parkowania w tym miejscu. W ramach bieżącego utrzymania dróg Miejski Zarząd Dróg wykonuje w pobliżu parkingu chodniki z kostki brukowej. 

+

Przed modernizacją popularny „plac przy poczcie” oferował niewiele ponad 20 miejsc parkingowych.

Parkowanie w tym miejscu odbywało się w sposób niezorganizowany, przez co osoby robiący zakupy w sklepach wokół placu, czy korzystający z pobliskiej poczty, a także zieleniaka, często nie mogły zostawić tu swojego pojazdu. Obecnie sposób parkowania został uporządkowany, dzięki czemu ilość miejsc została zwiększona – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Obecnie cała powierzchnia placu została wykorzystana. Łączna ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych po wykonaniu prac modernizacyjnych to trzydzieści pięć stanowisk, w tym cztery miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Przebudowa parkingu na ul. Asnyka polegała na poszerzeniu istniejącego placu poprzez wykonanie wokół nawierzchni z kostki betonowej. Modernizacja pozwoliła na zorganizowanie parkowania w czterech rzędach. Nawierzchnia parkingu została poddana całkowitej odnowie. Zamontowane zostały również ławki – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor ostrowskiego MZD.

Na remont „placu przy poczcie” czekali mieszkańcy tej części miasta. Podczas odbioru technicznego obecny był również przedstawiciel Rady Osiedla nr 4 Jana Pawła II.

Na ten remont czekaliśmy wiele lat. Nie chodziło tylko o ilość miejsc na parkingu, ale o bezpieczeństwo przebywających tam osób. Pojazdy poruszały się bowiem chaotycznie i nietrudno było o stłuczkę. Doczekaliśmy się wreszcie uporządkowania tego miejsca, co nas, jak Radę Osiedla, bardzo cieszy – mówi Andrzej Jakubek, przewodniczący komisji ds. inwestycji Rady Osiedla nr 4.

Koszt prac remontowych to 80 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta.

W pobliżu parkingu, w ramach bieżącego utrzymania dróg, Miejski Zarząd Dróg wykonuje chodniki z kostki brukowej.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Art
4 lat temu

Nie ma co poplyneli 80 tys za wymalowanie linii na parkingu ? następnym razem zrobię to im za 40 tys.

JA
4 lat temu

Naprawdę elegancki parking i uporządkowany ruch pojazdów w tym miejscu, czekamy na podobne inwestycje w innych częściach miasta.
Super !

rr
4 lat temu

wiecej sciezek rowerowych !

Drummond
4 lat temu

proponuje jeszcze znak zakaz parkowania w godzinach 7:00-19:00. Tak aby umozliwć interesantom tymczasowe zatrzymywanie się, a parking dla mieszkanców pobliskich blokow powinien być w gestii spółdzielni lub MZGMu a nie miasta. A co sie tyczy parkingu przy przychodni na ulicy Metrki to jak byk stoi że to parking PRYWATNY!!!!

zyg
4 lat temu

niech sobie
Marchewkowa sama wyremontuje przed przychodnią

ostrowianin
4 lat temu

Gdyby tak jeszcze parking przy Przychodni na Mertki to byloby ok.

kamienicznik
4 lat temu

No ładnie a co z miejscami parkingowymi w sródmiesciu my od lokali płacimy spore podatki a w zamian co dostaniemy ………………………..

oo
4 lat temu

nareszcie

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x