Trudne warunki na drogach. Potrącony 40-latek

Udostępnij
Tweet

Ostatnie dni charakteryzują się bardzo trudnymi warunkami drogowymi spowodowanymi zamgleniem, znacznie ograniczającym widoczność i śliską nawierzchnią jezdni. Warunki te, przy braku zdrowego rozsądku i wyobraźni, jak również niestosowania się do przepisów ruchu drogowego, mogą prowadzić do zdarzeń.

+

PIESI – noście ODBLASKI i zwracajcie uwagę na znaki drogowe oraz zachowania kierowców.

KIEROWCY – zbliżając się do oznakowanych przejść dla pieszych ZWALNIAJCIE.

PAMIĘTAJMY – prawo jazdy to nie wszystko. Niezbędnym jest kierowanie się wyobraźnią i rozsądkiem, w oparciu o przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj, około godziny 16:40 w Odolanowie doszło do zdarzenia drogowego. Z dokonanych na miejscu ustaleń policjantów, wstępnie wynika, że 40-letni mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony przez samochód osobowy, którym kierował 28-latek. W wyniku tego zdarzenia 40-latek został przewieziony do ostrowskiego szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy. Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy do dyspozycji sądu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności! Na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Bez zbudowania wspólnych i trwałych relacji między pieszymi i kierowcami nie można mówić o drogowym bezpieczeństwie. Nie pomoże tu znakomita wiedza i znajomość zasad bezpieczeństwa. Istotne jest, aby zarówno jedna, jak i druga strona w jednym czasie stosowała te zasady w życiu.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze po zmroku. Pamiętajmy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Teraz kiedy zmierzch zapada coraz wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści są mało widoczni.

Pamiętajmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gość
7 lat temu

To nie pierwsze potrącenie w Odolanowie w tym miejscu, przydałyby się tam światła…
nawet w dzień czasem trudno przejść na drugą stronę ulicy.

mieszkaniec
odpowiada  Gość
7 lat temu

jak ktoś kto nie ma mózgu wchodzi bez zastanowienia pod samochód to nazywamy to selekcją naturalną tym bardziej w tym wieku życie nic go nie nauczyło no cóż .

Gość
7 lat temu

To nie pierwsze potrącenie w Odolanowie w tym miejscu, przydałyby się tam światła…
nawet w dzień czasem trudno przejść na drugą stronę ulicy.

jankes
7 lat temu

Niech jescze pozniej zapalaja oswietlenie uliczne

Emil
7 lat temu

A może policja nieprawnie zatrzymała prawo jazdy kierującemu. Może to było wtargnięcie na pasytuż przed nadjeżdzający samochód.

5
0
Napisz co o tym sądziszx