Młodzież miło spędziła wigilijny czas

W każdej placówce odbyły się uroczystości związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Poniżej przedstawiamy relację z Wigilii w Bursie Szkolnej, Jasełkach w IV LO czy prezent dla schroniska dla bezdomnych zwierząt od MDK-owców.

+

Biały obrus, blask świec, pachnący lasem świerk, barszcz z uszkami, pierogi, paszteciki i wreszcie uśmiechnięte twarze siedzących przy stole – to fragment scenerii minionej wieczerzy wigilijnej.

20 grudnia 2016 r. w Bursie Szkolnej w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce uroczysta wieczerza wigilijna. Przy wspólnym stole, zastawionym tradycyjnymi potrawami świątecznymi zasiedli wychowankowie, pracownicy bursy oraz zaproszeni goście: ksiądz Karol Hojeński z Parafii św. Pawła i przedstawiciele Rady Osiedla nr 4.

W świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadził ciekawy program artystyczny, przygotowany przez Młodzieżową Radę Bursy, w którym nie zabrakło kolęd, piosenek i pięknej poezji. Jednak, jak co roku punktem kulminacyjnym wieczerzy był moment dzielenia się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Tego magicznego wieczoru panowała radosna atmosfera, a uściskom nie było końca.


Jasełka i klasowe wigilie w IV LO

Czwartek 22 grudnia 2016 roku – to w dzień wieczerzy wigilijnych, oczywiście nie tych spędzanych wieczorem w rodzinnymi gronie, lecz świętowanych z przyjaciółmi i kolegami ze szkoły. Takie spotkania odbyły się  w IV LO im. Fryderyka Chopina.

Wcześniej młodzież obejrzała w Domu Katechetycznym przedstawienie jasełkowe przygotowane przez księdza Tomasza Dutkowiaka oraz jego uzdolnionych uczniów.

Przedstawienie, podobnie jak w ubiegłym roku, łączyło motywy biblijne z realiami życia we współczesnym świecie. I tym razem nie zabrakło ogromnych emocji – nie tylko z powodu zaangażowania aktorów i pięknych pieśni w wykonaniu chóru ostrowskiej „Czwórki” pod kierownictwem Renaty Pacyny, ale przede wszystkim za sprawą przesłania sztuki, która przypominała zebranym, o tym, co jest w życiu najważniejsze. Oby kolejny raz, nie tylko na scenie, ale i w naszych sercach zwyciężyła MIŁOŚĆ.

CZYTAJ  Nie żyje uczennica

Po spektaklu dyrektor Małgorzata Jędroch podziękowała jego twórcom i złożyła uczniom życzenia. Następnie młodzież razem z wychowawcami i nauczycielami wróciła do szkoły. Tam uczniowie zasiedli przy klasowych, wigilijnych stołach. Wcześniej tradycyjnie połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia przy wtórze bożonarodzeniowych melodii.


MDK dla bezdomnych psiaków

Dokładnie 372 kilogramy karmy, 4 koce i jedna miska – tyle udało się uzbierać na „Gwiazdce dla Zwierzaka” w Młodzieżowym Domu Kultury. Dary trafią do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Była to już trzeci akcja „Gwiazdka dla zwierzaka”, zorganizowana w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie. Z roku na rok udaje się zebrać więcej karmy. Na poprzedniej akcji zebrano 154 kg karmy, w tym roku ta ilość się podwoiła. Efekt „Gwiazdki…”, to 372 kilogramy karmy dla zwierząt i kilka przydatnych psiakom akcesoriów. Większość tego została zebrana podczas koncertu „Gwiazdka dla zwierzaka”, który odbył się 16 grudnia w sali widowiskowej MDK.

zdjecie

Wystąpili na nim uczestnicy zajęć z placówki. Na scenie zaprezentowali się: zespoły prowadzone przez Alicję Zarembę, chórek kierowany przez Natalię Wojtczak, wokaliści z grup Ewy Borowicz-Kasznickiej i Iwony Smektały-Strzelczyk. Podczas koncertu widownia była zajęta do ostatniego miejsca, a rodzice i opiekunowie gorąco oklaskiwali występujących. Na zakończenie koncertu za zaangażowanie i pomoc bezdomnym psiakom dziękowała szefowa schroniska Agnieszka Nowicka.

W organizację i przygotowanie działań ponownie zaangażowali się wspólnie dyrekcja i nauczyciele MDK.

„ To już trzecia akcja „Gwiazdka dla zwierzaka”. W jej ramach odbył się nie tylko koncert, ale też i warsztaty, skierowane do dzieci i rodziców. Podczas nich robiliśmy ozdoby choinkowe, a chętni mogli także przynieść karmę” – mówi pomysłodawczyni akcji, nauczycielka w MDK Katarzyna Wystemska.

Zebrana karma już trafiła do schroniska.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
somesay
7 lat temu

Jakieś młode loszki z bursy chciały by posnapować?

knur
odpowiada  somesay
7 lat temu

rozumiem,że masz kształtne pośladki…

tv
7 lat temu

Nie widać przełamujących się pizzą…

3
0
Napisz co o tym sądziszx