Remont stadionu miejskiego blisko. Rozpisano przetarg

Urząd Miejski ogłosił przetarg na remont ostrowskiego stadionu. Jako pierwsza zmodernizowana zostanie trybuna na pierwszym łuku. – Modernizacja całego stadionu to bardzo kosztowna inwestycja, będziemy więc wykonywać ją etapami. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na Stadion Miejski zabezpieczamy blisko 9 milionów złotych – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Roboty remontowe polegać będą na wymianie istniejących trybun – drewniane siedziska zamontowane na betonowych nogach wymienione zostaną na trybuny żelbetowe z krzesełkami z polipropylenu. Wyremontowane zostaną także schody. Nowe pokrycie i konstrukcja dachu wykonane zostaną nad budynkiem trybuny głównej.

Niestety, trybuna, którą często nazywamy przecież „nową trybuną”, już teraz wymaga modernizacji. Musimy zadbać o nią ze względu na bezpieczeństwo przebywających tam podczas meczów i zawodów kibiców – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Poza tym prace remontowe związane będą także z :

– wykonaniem nowych ścian oporowych przy trybunach z montażem balustrad,

– utwardzeniem korony – istniejące utwardzenie z asfaltu zostanie zastąpione kostką betonową,

– wykonaniem schodów zewnętrznych,

– wykonaniem odwodnienia dla remontowanych trybun,

– przesunięciem latarni w obrębie remontowanych trybun.

Na ten etap w miejskim budżecie zabezpieczono 1,9 miliona złotych.

Jaki będzie całkowity zakres prac, dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu. Być może, przy korzystnej ofercie wykonawcy, uda się nam zmodernizować więcej, niż obecnie zakładamy. W 2018 roku na ten cel chcemy przeznaczyć blisko 3 miliony złotych, w kolejnym aż 4 miliony. Do Ostrowa wraca ligowy żużel, należy więc podnieść jakość naszego stadionu, by ostrowscy kibice mogli w kolejnych latach cieszyć się zawodami w godnych warunkach – przekonuje prezydent miasta.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Driver
7 lat temu

Pierwszą i chyba najważniejszą inwestycją powinien być zakup plandeki na cały tor aby go przykryć na wypadek deszczu. Dziwi mnie to dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł. Proszę tylko przeliczyć jakie straty ponosi klub, zawodnicy jak i przyjezdni kibice w przypadku odwołania meczu z powodu deszczu. Myślę, że tak jak z dmuchanymi bandami inne kluby skopiują ten pomysł.

maras
7 lat temu

Super stadion będzie zrobiony. A pózniej największy bazar się zrobi z niego bo nikomu nie będzie potrzebny już wałki robią ale nikt tego nie widzi.

obserwator
7 lat temu

No nareszcie.A gdzie była pani prezydent jak klub z Wrocławia chciał korzystać z toru.?Była by promocja dla miasta,byli by kibice. Ale nie ważniejszy był basen i burdel wokół stadionu i w mieście.Czy musi być klub do zawodów żużlowych aby promować miasto. Chciałem napisać więcej ale szkoda czasu dla tej baby.

aa
7 lat temu

Kasa wyrzucana w błoto- Ostrów nie ma innych problemów (albo stadion albo basen)kpina.

K.m.t.w
7 lat temu

Kolejny wałek na stołach w prezydium weźcie się kur….. zastanówcie ile na przełomie lat było tych pseudo klubów żużlowych. Jak coś pójdzie nie tak to znów wyłącza prąd a gdzie kasa na wykup terenów na parawozowni tam to chociaż dzieci z Ostrowa by miały gdzie trenować. A nie zbierania z świata pseudo żużla

K.m.t.w
7 lat temu

A jak piłka grała to miasto nawet nie dało na farbę na pomalowanie ławek a teraz jak kolejny twór się narodził w sensie żużla to pani prezydent daje kasę bo wie ze jak nie będzie trzymał z przekretami którzy od 10 lat walki na arenie sportowej robia to z koryta poleci. A jak coś nie pójdzie to siekierą kabel upier…….. i prąd wyłącza a gdzie jest kasa na wykupienie terenów na parawozowni

suzuki
7 lat temu

Aby zapachniało wielkim światem to Prestige MJM powinni zacząć organizować na tym obiekcie koncerty .

jarek solidny
7 lat temu

material o przedszkolu juz na dalszej stronie bo prawda w oczy kole tych fachowców typu mohylewski jedrzejko bober-krolik itp

ttt
7 lat temu

Wreszcie bravo pani prezydent

23
0
Napisz co o tym sądziszx