„Bezpieczna droga do szkoły”

Udostępnij
Tweet

Blisko 300 prac zostało zgłoszonych na konkurs organizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim „Bezpieczna droga do szkoły”. Prace 36 laureatów konkursu już w maju pojawią się na dwóch ostrowskich autobusach. Ogłoszenie wyników odbyło się w czwartek, 15 grudnia 2016 roku w Forum Synagoga.

+

Przedsięwzięcie adresowane było do dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany po raz drugi, ale po raz pierwszy do udziału w nim organizatorzy zaprosili oprócz dzieci z terenu miasta, także dzieci z ościennych gmin. Wzięły w nim udział pierwszoklasiści: z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy i Miasta Raszków, Gminy Sieroszewice, Gminy Przygodzice i Gminy Ostrów Wielkopolski.

Już w maju nagrodzone prace znajdą się na autobusach, które będą jeździły po Ostrowie i gminach na terenie powiatu ostrowskiego. Organizując ten konkurs szczególnie ważne jest dla nas to, że przy tworzeniu tego rodzaju prac wywiązuje się dyskusja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci uczą się jak bezpiecznie przemieszczać się z domu do szkoły i jak bezpiecznie wrócić. Mam nadzieję, że nasz konkurs stanie się konkursem cyklicznym i co roku będziemy się spotykali z pierwszoklasistami – wyjaśnia Bartosz Ziółkowski, prezes MZK w Ostrowie Wielkopolskim.

Nagrody laureatom z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego wręczyła prezydent Beata Klimek.

Cieszę się bardzo, że mogę się spotkać nie tylko z pierwszoklasistami ze szkół z terenu miasta, ale także z terenu powiatu ostrowskiego, którzy przybyli, aby pochwalić się swoim niebywałym talentem. Ten wasz wspaniały talent został wykorzystany do bardzo słusznej sprawy, jakim jest bezpieczeństwo na drodze. Wasze bezpieczeństwo to dla nas wszystkich rzecz najważniejsza. Mam nadzieję, że dzięki temu przedsięwzięciu na zawsze zapamiętacie zasady ruchu drogowego w życiu codziennym. Nagrodzonymi pracami zostaną oklejone ostrowskie autobusy. Myślę, że to będzie najlepsza nagroda i najlepsza reklama waszego talentu i umiejętności. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i pamiętajcie, aby zawsze uważać na drodze – mówiła prezydent Beata Klimek.

CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź

Parterami konkursu oprócz miasta i gmin z terenu powiatu ostrowskiego była także: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, a także Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Kierowców w Kaliszu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx