Potrącenie rowerzystki przy Starej Przepompowni

Udostępnij
Tweet

Około 23:30 w poniedziałek doszło do potrącenia 43-letniej rowerzystki (z powiatu ostrowskiego) przez samochód osobowy Volkswagen. 22-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego kierując osobówką nie zauważył, oznakowanej migającym czerwonym światełkiem, rowerzystki. Kobieta jechała ulicą Wańkowicza, a mężczyzna uderzył prosto w tył roweru. Koło od jednośladu zostało pogięte, a kobieta uskarżała się na mdłości, mogące być skutkiem wstrząsu mózgu.

+

Rowerzystkę przewieziono do ostrowskiego szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje kierowca ciężarówki z naszego regionu
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
maras
7 lat temu

Jeżeli chodzi o to czy światełko może migać czy nie to jakiś czas temu zatrzymał mnie patrol policji,jeden z policjantów pouczył mnie słownie,że przednie jak i tylne światełko ma być włączone na pozycję stałą czyli nie może migać

drajwer
7 lat temu

Zdarzenie zostało wyjaśnione, sytuacja opanowana. Po co głupio pieprzycie? Sprawca i ofiara byli trzeźwi! To w ruchu drogowym jest najważniejsze. Gnaty kobity się zagoją. Ważne, że i ona i on trzeźwi.

koko
7 lat temu

..a kierowca nie lepszy ślepy jak kret skoro nie widzial migajacego swiatelka. Wszędzie tylko pieprza żeby rowerzyści mieli światla to ich nikt nie potraci wlasnie widać.

lechu
7 lat temu

i PPL ci to mistrzowie kierownicy starymi struclami typu audi vw

JA
odpowiada  lechu
7 lat temu

Dokładnie – potwierdzam !

życie
odpowiada  lechu
7 lat temu

Nie oszukujmy się ale Ostrów nie jest lepszy pod żadnym względem

ostrowiak
odpowiada  lechu
7 lat temu

W ostrowie królują rowery – nawet zimą gdzie ślisko – debile na rowerach kiedy w tej głupiej makówce zaświeci się wam jakaś lampka

...i
odpowiada  ostrowiak
7 lat temu

Może nie każdego stać na samochód pomyślałeś o tym debilu !!!!!! Nie mam problemu z nazwaniem Ciebie tak skroro ty innych tak nazywasz

ostrowiak
odpowiada  ...i
7 lat temu

to weś się za pracę – tłumoku jeden to bedzie cię wtedy stać na coś lepszego niż rower – ale jak sie dupy nie chce ruszyć tylko tutaj siedzisz idioto to sa tego efekty – rower i denaturat

obserwator1
odpowiada  ostrowiak
7 lat temu

Panowie! Trochę szacunku dla siebie. Wystarczy że w sejmie obrzucają się błotem. My na forum nie musimy.

życie
odpowiada  ostrowiak
7 lat temu

Niech jadą, korki są tak duże że nie potrzeba nam większej ilości kierowców. Tylko niech jeżdżą tam gdzie jest ich miejsce.

Damian
7 lat temu

a po co jest sciezka rowerowa na Wankowicza?? rowerzysci prostestuja, domagaja sie poprawy bezpieczenstwa na jakis masach krytycznych, nowych sciezek rowerowych, czy kontrapasow, a pozniej i tak z nich nie korzystaja, jak np. na ulicy Wysockiej gdzie mimo szerokiej sciezki rowerowej z jednej strony, mnostwo ludzi jezdzi ulica, lub chodnkiem po drugiej stronie

fanroweru
odpowiada  Damian
7 lat temu

Jeżeli w kierunku w którym się poruszasz nie ma ścieżki rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego to lub znaku zakazu ruchu dla rowerów to możesz jechać ulicą.

ja
odpowiada  Damian
7 lat temu

Jeśli ścieżka rowerowa jest po jednej stronie i nie jest ona w kierunku w którym się poruszasz to nie ma obowiązku korzystania z niej – tak stanowi PoRD.

WP
odpowiada  Damian
7 lat temu

Niestety to prawda. Jeżdżę sporo rowerem i stwierdzam, że ludzie w takich mieścinkach jak Ostrów do ścieżek nie dorośli. Piesi na ścieżkach, rowerzyści na jezdniach kiedy nie ma takiej potrzeby, zaparkowane auta na ścieżkach itd. Po co są kontrapasy to chyba rozumie tylko promil ludzi.

życie
odpowiada  Damian
7 lat temu

Nie róbmy ścieżek w ogóle tylko szersze jezdnie i nie będzie problemu. Jak ma być z dwóch stron ścieżka to lepiej ulicę poszerzyć

Damian
odpowiada  Damian
7 lat temu

ja rozumiem ze ta Pani miała prawo tam jechać, ale tutaj nie chodzi o to kto miał rację, tylko o ludzkie zdrowie czy życie, skoro jest ścieżka rowerowa to chyba bezpieczniej jest poruszać się nią, niż jechać po ulicy, nawet jeśli przepisy tego nie nakazują, zwłaszcza przy takiej pogodzie i widoczności jaką mamy teraz. Gdyby wypadek był nieco poważniejszy i poszkodowana bardziej ucierpiała lub zmarła myślę, że niewielkim pocieszeniem byłby dla niej fakt, że przepisy pozwalały jej jechać po ulicy. Sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo, nikt inny tego za nas nie zrobi. Masz lampkę – fajnie, ale załóż też kamizelkę, kask, nic na tym nie stracisz, a możesz wiele zyskać.
A co do ścieżek rowerowych w Ostrowie to fakt, że ludzie często traktują je jak poszerzenie parkingu, lub chodnika, nie widząc różnicy. Myślę, że częściowo wpływ na to ma złe oznakowanie i to, że każda ścieżka rowerowa w Ostrowie wygląda inaczej: raz jest to czarny, asfaltowy pas, raz asfalt pomalowany na czerwono, albo różowa kostka betonowa, nieraz nie wiadomo co jest chodnikiem, a co ścieżką (ul. Paderewskiego), a nieraz mamy wszystkie opcje na jednej ścieżce (Langiewicza zaczyna się kawałkiem kostki betonowej, później mamy czerwony asfalt, a na końcu czarny).

fanroweru
odpowiada  Damian
7 lat temu

Panie Damianie. Jeżdżę rowerem codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W tym roku ponad 10 000 i mogę co nieco na temat zachowań kierowców powiedzieć. Błędem było puszczenie rowerów na chodniki. W tej chwili to wygląda to tak że pieszy jest intruzem i zawalidrogą. Wąski chodnik przy browarze, rowerzysta omal mnie nie przewraca. Na moje uwagi że powinien jechać ulicą, odpowiada że nie ma zakazu jazdy chodnikami. Jadę rowerem w kierunku Parczewa. Kierowca trąbi i krzyczy przez okno że powinienem jechać ścieżką rowerową której notabene tam nie ma. Lub trąbią i wskazują paluchem gdzie powinienem jechać. W mieście jeżdżę ulicami, przed światłami stoję na środku pasa. Wyprzedzanie na trzeciego to norma. Zbyt niskie mandaty deprawują kierowców. Dlaczego wyjeżdża taki do Niemiec i wie jak jechać by nie zapłacić mandatu. Brak kultury i szacunku do innych użytkowników ruchu którym jest również rowerzysta. Ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe w Ostrowie to osobny temat. Które są pobudowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Może kilka, reszta to chodnik przerobiony bo taka moda. Z niecierpliwością czekam na ładniejszą pogodę by wyruszyć na trasę. Pozdrawiam!

życie
odpowiada  fanroweru
7 lat temu

Brawo Ty. Chociaż ktoś robi coś dla swojego zdrowia (rowerek) a nie tylko narzeka że nie ma czasu albo ogląda tv. Tras krajobrazowych nie brakuje np. kierunek milicz i tam jest miejsce na rekreacyjną jazdę na rowerku. Gorzej gdy ktoś ambitny wybierze się na taką trasę jak np. kierunek grabów albo antonin ale to jest gorzej dla niego samego, mnie nie przeszkadza. Przeszkadza mi tylko w mieście po chodniku albo wymuszanie pierwszeństwa lub zwykła bezmyślność, sami rowerzyści nie przeszkadzają; przeszkadzają zachowania niektórych/większości rowerzystów.

fanroweru
odpowiada  życie
7 lat temu

Dzisiaj zaliczyłem 50km. W sejmie nadal się żrą.

eb
7 lat temu

POT i wszystko jasne.

ja
odpowiada  eb
7 lat temu

do tego jeszcze PKR i strach się bać.

kji
odpowiada  ja
7 lat temu

Pos to tez porazka

życie
7 lat temu

Czy za migające światełko został wystawiony stosowny mandat? Wymagane jest światełko ciągłe

olinks
odpowiada  życie
7 lat temu

Lepsze migające niż wcale 🙂

...
odpowiada  życie
7 lat temu

Zanim ponownie się wypowiesz na tematy związane z ruchem drogowym, doczytaj przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza nowelizację z września 2012.

WP
odpowiada  życie
7 lat temu

Z przodu. Z tyłu może mrugać.

... do WP
odpowiada  WP
7 lat temu

Z przodu również może migać.

fan hadrzi
7 lat temu

A kasku nie miala…

do fan andrzi
odpowiada  fan hadrzi
7 lat temu

A co może jeszcze kamizelke kuloodporną musimy mieć .Ale Eugeniusz geniusz jesteś człowieku .Ręce opadają

30
0
Napisz co o tym sądziszx