Akcja antyterrorystów w Kaliszu. Chodziło o fałszywe dolary i narkotyki

Lubuscy policjanci ustalili i zatrzymali trzy osoby związane z wprowadzaniem do obrotu i jego próbą, podrobionych banknotów studolarowych. Podejrzani odpowiedzą również za chęć sprzedaży znacznej ilości narkotyków. Łącznie policjanci w ich mieszkaniach zabezpieczyli ponad 850 gramów amfetaminy. Cała trójka decyzją Sądu w Gorzowie Wlkp. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

+

Dwóch mężczyzn w wieku 38 i 41 lat oraz kobieta w wieku 31 lat są już rękach policjantów z Wydziału Kryminalnego Policji w Gorzowie Wlkp. Mieszkańcy Kalisza podejrzani są o wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia podrobionych banknotów stu-dolarowych do obrotu. W tym celu pod koniec czerwca tego roku odwiedzili przygraniczne Słubice. Tam w kantorach próbowali wymienić podrobione dolary na złotówki i tym samym bezprawnie się wzbogacić. Z siedmiu prób, trzy okazały się skuteczne. Kasjerki w trzech punktach przyjęły 2,5 tysiąca podrobionych dolarów, tracąc łącznie 10 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że dwie wcześniejsze nieudane próby tego samego dnia oszuści przeprowadzili w Koninie. Tutaj kasjerki zorientowały się, że mają do czynienia z podrobionymi środkami płatniczymi. Podobnie jeśli chodzi o dwa punkty w Słubicach. Podrobione dolary zostały zakwestionowane i zatrzymane przez obsługę kantoru. Łącznie przypisuje im się posiadanie nie mniej niż 40 banknotów o nominale 100 dolarów. Do czynności natychmiast przystąpili policjanci.

11 lipca ruszyło śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Słubicach. Czynności wykrywcze podjęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, do których włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Ustalali wszystkie okoliczności powstałych zdarzeń. Zbierany materiał dowodowy oraz jego wnikliwa analiza przyniosła wkrótce wymierne efekty. Ustalenia śledczych pozwalają na wytypowanie osób, które mogły być odpowiedzialne za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu podrobionych środków płatniczych. Kryminalni z Gorzowa Wlkp. wspomagani przez policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej zapukali do drzwi mieszkańców Kalisza. Najpierw do 38-latka, który mieszkał wspólnie ze swą  31-letnią konkubiną. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli 750 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną oraz liczne woreczki strunowe. Narkotyki były przygotowane do sprzedaży. Oboje zostali zatrzymani. Drugi  z mężczyzn, który działał wspólnie i w porozumieniu to 41-latek. W jego mieszkaniu również były narkotyki-107 gramów amfetaminy.

CZYTAJ  Kurier ustrzelił pijaka

We wtorek /6 grudnia/ w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. odbyły się czynności z udziałem zatrzymanych. Sporządzono wniosek o zastosowanie aresztu. Gorzowski Sąd przychylił się do niego. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Kobieta odpowie za posiadanie narkotyków i próbę ich sprzedaży. Mężczyźni dodatkowo za wprowadzenie podrobionych dolarów do obrotu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2016/12/antyterrorysci-kalisz.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2016/12/antyterrrorysci.jpg”]

Art. 310 § 2. Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub dokument określony w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 56. 1. Kto, wbrew przepisom art. 33–35, art. 37 i art. 40, wprowadza do obrotu środki odurzające, substancje psychotropowe lub słomę makową albo uczestniczy w takim obrocie, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej, sprawca  podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dawid
7 lat temu

Kalisz to nie miasto Kalisz to stan umysłu

PitBull
7 lat temu

…kefir co bierzesz że tak pitolisz..zmień dealera radzę

Robert
odpowiada  PitBull
7 lat temu

Właśnie jego dealera zatrzymali i bredzi ;D

kefir
7 lat temu

Fałszerstwo to poważne przestępstwo. Ale tez gdyby ścigać wszystkich za to to rządy wielu krajów trzeba by zamknąć w kryminałach. Polski rząd też. . Notorycznie dodrukowują waluty i wpuszczają na rynek. Bez pokrycia w niczym. Co do narkotyków to ja już komedia całkiem. Łapówkarze u władzy wraz z policją wymyślili sobie, że będą zarabiać na ściganiu producentów i handlarzy i szopka trwa od dziesięcioleci. Ciekawe kiedy zakażą kupowania cukru powyżej 2 kg, bo bimber można z tego zrobić.

4
0
Napisz co o tym sądziszx