OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Choinka rozświetliła się na Rynku, a Mikołaje jeździli…

„Wesołych Świąt!” krzyczeli podopieczni z ostrowskich przedszkoli, którzy wczoraj, wraz z prezydentem miasta, rozświetlili światełka na dużej choince ustawionej przed wejściem do Ratusza. Nową tradycję uroczystości mikołajkowych w mieście tworzy natomiast Miejski Zakład Komunikacji. W autobusach spółki można było spotkać Mikołaja częstującego cukierkami i namawiającego do korzystania z komunikacji publicznej.

+

Tradycyjne uroczystości mikołajkowe odbyły się wczoraj na ostrowskim Rynku. O godzinie 16.00 nastąpiło uroczyste rozświetlenie choinki, zanim to jednak nastąpiło, ostrowskie przedszkolaki dały popis swoich wokalnych i tanecznych umiejętności.

Razem z przedszkolakami lampki na choince, oczywiście przy pomocy czarodziejskiej różyczki, zapaliła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Mamy w Ostrowie piękną choinkę, która będzie nam przypominać, że tak naprawdę wszyscy mieszkańcy naszego miasta są jedną bardzo dużą rodziną i jest to nasze wspólne świąteczne drzewko – mówiła do najmłodszych prezydent miasta.

Ich aplauz zyskał napis „Wesołych Świąt”, który zaświecił się, wraz z choinką, na balkonie ostrowskiego Ratusza. Dzieci radosnymi okrzykami, zawczasu i wielokrotnie, złożyły sobie w tym momencie życzenia.

Przedszkolaki udały się następnie do Ostrowskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Magia Prezentów”. Przesłaniem przedstawienia, do którego scenariusz napisały Katarzyna Frelkiewicz oraz Anna Żukrowska – Kołodziej, jest niesienie pomocy innym oraz uświadomienie, że miłość, dobroć i przyjaźń to najlepszy prezent świąteczny dla drugiego człowieka.

Aktorami tego przedstawienia są nauczyciele oraz dzieci z „Teatru w PUNKT”, który działa w Szkole Podstawowej Edukator oraz Gimnazjum nr 3 w Ostrowie Wielkopolskim.

W „mikołajkowe” działania wpisał się również Miejski Zakład Komunikacji. W autobusach spółki można było spotkać Mikołaja rozdającego cukierki.

Każda okazja jest dobra, by zachęcić ostrowian do korzystania z miejskiej komunikacji. Im mniej samochodów na ulicach, tym czystsze powietrze. Nasz tabor jest sukcesywnie unowocześniany, a w miejsce starych pojazdów pojawiają się nowe – niskoemisyjne. Dzięki dofinansowaniu w Ostrowie pojawią się także autobusy elektryczne. Te ekologiczne i bardzo wygodne pojazdy. Już dziś gorąco zachęcamy do korzystania z miejskich autobusów – dodał Bartosz Ziółkowski, prezes MZK.

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Andrzej
3 lat temu

Przeprowadziłem się do Ostrowa…..macie w Waszym (Naszym) mieście najlepszą ekipę artystów grającą dla dzieci chyba najlepsze widowiska mikołajkowe szkoda,że miasto ich nie zaprosiło Ruphert i Rico Klauni Widowiska dla dzieci

POLAK PO DOBRYCH ZMIANACH
3 lat temu

A ja domyślam się nawet co mogło by się znajdować w worku tego “Świętego Michasia” Może książeczki z obrazkami mówiące o chwalebnych czynach braci K.,a może mini -basebole z patriotycznymi symbolami, a może Barbie i Ken w mundurach OTK?Albo figurki
Adama i Ewy jako prawdziwych Polaków których Misiu zbałamucił jak go Maciora podpuścił.Tak, tak drogie dzieci czasy się zmieniają Mikołaje też!

trik
3 lat temu

Bartek to jest ten przez którego pewna pani straciła pracę kiedy nie dała mu tego czego chciał,,,, a tak poza tym to wzorowy mąż i ojciec przecież…

św. Nierób patron urzędników
3 lat temu

Słodko i chwalebnie jest ciągnąć kasę podatnika.

sól
3 lat temu

w Ostrowie jest grupa trzmająca koryto a mianowicie: urbanek usrajski mikolajcz lawiniczenko malag stryk derkacz ziolek pachol sw roki wszyscy z rodzinami z rodzinami i ci aktualni z wryrazistym nepotyznem boeber – krolik

wyborca
3 lat temu

Panie ziółkowski nie ośmieszaj się pan, podniósł pan ceny biletów, zlikwidował niektóre połączenia i chce pan zachęcić ostrowian do korzystania z autobusów poprzez obecność mikołajów? No ale nic dziwnego – jaki prezes takie pomysły.

sólcukier
odpowiada  wyborca
3 lat temu

Ziółkowski z kumpalmi z Solidarna Polska odczepieniec pis teraz i zawsze bierze kase z polecenia SLD

Helmans
odpowiada  wyborca
3 lat temu

Nie wiem co ma Ziółkowski do cen biletów , które zatwierdzili radni Ostrowa Wlkp. No ale najlepiej jest krzyczeć w internecie na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia

do Helmans
odpowiada  Helmans
3 lat temu

nie wiem co ci obiecał bartek za te wpisy ale pamiętaj że zostaniesz wydymany i porzucony, więc zastanów się czy ci się to opłaca?

Ziut
odpowiada  Helmans
3 lat temu

Radni zatwierdzili takie ceny biletów, jakie posunął im Ziółkowski

wyborca Beaty
3 lat temu

Czy Prezes Mzk dojeżdza do pracy autobusem bo tak by wypadało dać przykład innym i oczywiscie kasować bilet a nie za darmo

Helmans
odpowiada  wyborca Beaty
3 lat temu

Tak, a prezes MZO dojeżdża do pracy śmieciarką

w
odpowiada  Helmans
3 lat temu

A w Warszawie prezesa to w lektyce donoszą…

wyborca1
odpowiada  Helmans
3 lat temu

śmieciarka nie służy do transportu publicznego, ale autobusy MZK już tak, Baranie!

sólcukier
odpowiada  wyborca1
3 lat temu

ale smieciem w Mzo mozna byc Baranie

Helmans
odpowiada  wyborca1
3 lat temu

Z tego wynika, że każdy prezes spółek miejskich powinien jeździć do pracy autobusem – bo przecież to srodek transportu publicznego.

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x