OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dwie kolizje – sprawczyniami kobiety

W ostatnich dniach doszło do dwóch kolizji, w których sprawczyniami okazały się kobiety. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale samochody nie były w stanie odjechać z miejsc kolizji.

+

Najpierw w poniedziałkowy wieczór zderzyły się VW Polo i Peugeot 206. Na skrzyżowaniu ulic Kaliska/Limanowskiego doszło do niejasnej, przynajmniej początkowo, sytuacji. Dwie dziewczyny, mieszkanki Kobylej Góry, jechały czerwonym Peugeotem ulicą Kaliską od strony Rynku. Zamierzały skręcić w lewo w ulicę Limanowskiego. Ruszyły spod sygnalizatora na zielonym świetle jako trzecie auto. Pierwsze skręciło w prawo, drugie jechało na wprost, a feralny Peugeot skręcał w lewo. Kierująca Peugeotem nie przejęła się, że z przeciwka nadjeżdża VW Polo, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Uczestnicy kolizji zjechali na pobliską stację paliw by tam dojść do porozumienia. Sytuację skomplikował przechodzień, który zadeklarował iż widział jak VW Polo wjeżdża na czerwonym świetle.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego musieli ustalić faktyczny przebieg zdarzenia. Okazało się, że faktycznie, najpierw zielone światło zaświeca się dla kierowców jadących od centrum, a po 6 sekundach dla kierowców jadący od strony Kalisza. Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu m.in. na stacji paliw. Dowód był twardy. Kierowca VW Polo ruszył także na zielonym świetle. Finalnie młoda kobieta kierująca Peugeotem została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł.


W czwartek około godziny 10:00 zderzyły się dwie osobówki. Tym razem do zderzenia przyczyniła się nie działająca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sadowa/Kamienna w Ostrowie Wlkp. oraz ograniczona widoczność przez słupek przy przedniej szybie.

Kobieta ze wsi Kotowskie w powiecie ostrzeszowskim jechała z dzieckiem Peugeotem 307. Kierująca wiedziała o braku pierwszeństwa dla aut jadących od ul. Wrocławskiej, jednak nadjeżdżający ulicą Kamienną biały Jeep miał być zasłonięty przez prawy przedni słupek od przedniej szyby. Tym samym obydwa auta spotkały się na środku skrzyżowania. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że oba auta musiały odjechać na lawecie.

 

 

POLECANE NEWSY
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JA
odpowiada  a
4 lat temu

Głupie gadanie człowieka nie znającego się na motoryzacji …

JA
odpowiada  Freak
4 lat temu

Kontrolowane strefy zgniotu – mówi Ci to coś ?
Chyba nie …
Wielcy specjaliści i znawcy motoryzacji w tym kraju, szkoda gadać !

Kalita
odpowiada  .
5 lat temu

I jeszcze jedno. Wole dwa „trupy” za 10000zł jak Ty to nazywasz, i płącic za nie 1200 OC razem anizeli nowego „plastika” za 30000tyś. i płącic za niego 1500zł. Logiczne? Logistyku? Piszesz o logistyce, nie mając zielonego pojecia co to takiego.

Kalita
odpowiada  .
5 lat temu

A ile ubezpieczenia bedziesz płacic za taką funkiel nówke panie kropeczka??? A ile za uzywke?? Jest róznica?????

kierowca
odpowiada  hhh
5 lat temu

W przeciwieństwie do większości mężczyzn nie mają wygurowanego ego- nie potrafię jeździć to nie zapierdzielam, nie potrafię skupić się na jeździe bo np. rozmawiam przez telefon i poprawiam make- up to nie kieruje tylko organizuje sobie kierowcę albo korzystam z komunikacji publicznej. I w sumie tak powinno być, każdy powinien znać swoje miejsce i nie chodzi tutaj o dzielenie ludzi na lepszych czy gorszych tylko po prostu w każdej dziedzinie są specjaliści. Nie znam się na maszynie do szycia to jej nie obsługuje.

hhh
odpowiada  Kobieta - kierowca
5 lat temu

Bo kobiety tak rzadko są sprawczyniami kolizji i wypadków, że uznano to za sensację!

.
odpowiada  Kobieta - kierowca
5 lat temu

Rola redaktora jest taka aby tytuł budził kontrowersję

Kobieta - kierowca
odpowiada  Jaaa
5 lat temu

Dokładnie to samo miałam napisać, ale widzę, że ktoś też zwrócił uwagę na nagminnie występujący tu seksizm i nie mam już nawet na myśli osób komentujących, ale przede wszystkim redaktorów tego portalu, którzy powinni w tym zawodzie reprezentować MINIMUM obiektywizmu i klasy.

.
odpowiada  ww
5 lat temu

A jaka jest różnica w kosztach utrzymania takiego starego auta a np. jak już kogoś nie stać to za 29 900 jest NOWA dacia sandero ze salonu którą także można nabyć w dobrym roczniku na rynku wtórnym. Znam wiele rodzin którzy mają 2-3 samochody w kwocie ok 10 tys i większość czasu one stoją i nie jeżdżą a opłaty trzeba robić, opony wymieniać, olej nawet jeśli nie jeździmy się starzeje. czasem nie potrzeba tyle pieniędzy co logistyki

.
odpowiada  OBSERWATOR
5 lat temu

Takim co wymuszają pierwszeństwo licząc na to że ktoś zdąży wyhamować powinno się zabierać prawa jazdy bez możliwości powtórnego przystąpienia do egzaminu. Tego typu manewry ma się obowiązek wykonać tak aby nikt przez nas nie musiał zdejmować nogi z gazu, zresztą tego wymagają na egzaminach na prawo jazdy ale jak widać kobietom za masło też dawają

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x