OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ruszył remont parkingu

Pogoda nie rozpieszcza, jednak wykonawca modernizacji parkingu przy ulicy Asnyka rozpoczął roboty budowlane. Ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych zostanie zwiększona dzięki poszerzeniu placu i organizacji sposobu parkowania. Prace kosztować będą 120 tysięcy złotych.

+

Przed rozpoczęciem prac na placu „przy poczcie” parkowało jednocześnie około trzydziestu samochodów.

Parkowanie odbywa się tu w sposób niezorganizowany przez co nie wykorzystuje się całej powierzchni placu. Powoduje to problem z bezpiecznym parkowaniem i wyjazdem – mówi Beata Klimek.

Łączna ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych po wykonaniu prac modernizacyjnych to około czterdzieści stanowisk.

Przebudowa parkingu na ul. Asnyka polegać będzie na poszerzeniu istniejącego placu poprzez wykonanie wokół nawierzchni z kostki betonowej. Modernizacja pozwoli na zorganizowanie parkowania w czterech rzędach. Nawierzchnia parkingu zostanie poddana całkowitej odnowie.Po zakończeniu robót nastąpi zamontowanie ławek i zagospodarowanie zieleni.

Koszt prac to około 120 000 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta.

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
arci
4 lat temu

Czy wie ktoś ile posiadają (cm) pełnowymiarowe miejsce parkingowe? Ciekawe czy będą stojaki na rowery? Jeszcze jedno… Na zieleniaku podstawy (z klinkieru i ich wymiary by wskazywały , że powstanie tam wieżowiec wsparty na kolumnach. No może będą też handlować gwoździami i śrubami …aby blaty się nie zerwały Jak dla mnie brak wyobraźni budowlanej no i zbędne koszty!

marc
4 lat temu

Mam nadzieję , że na tak dużym parkingu będzie MONITORING . często tu parkuję i przez rok miałem dwa przytarcia i jedną dużą wgniotkę . Sprawcy oczywiście bezkarnie odjechali . Myslę i nie tylko ja , że monitoring na tym parkingu to KONIECZNOŚĆ .

Ben
odpowiada  Wladek
4 lat temu

Święta racja 🙂

Kaktus
4 lat temu

A Pan Wieruchowski to powinien chodzić z notatnikiem i ołówkiem do zapisywania złotych myśli Ukochanej Przywódczyni. Na tym parkingu powinni też ułożyć z kostki jej wizerunek, żeby ludzie z osiedla mieli gdzie oddawać hołd.

Hunter
odpowiada  ostrowianin
4 lat temu

Jeśli dobrze pamiętam to przed przychodnia jest tabliczka “teren prywatny”, a chodnik został pięknie wyasfaltowany od strony południowej. Tu bardziej można mieć żal do PO-przednika, że nic nie robił w tym temacie i prowadził prezydenturę gabinetową, gdzie do mieszkańców wychodził z balonikami tylko przed wyborami.

iluminatii
4 lat temu

bp w akcji 😛

ostrowianin
4 lat temu

A może wreszcie osoby kompetentne zajęłyby się parkingiem przy Przychodni na ulicy Mertki. Mimo składanych pism (przyjmowal je Pan Kryjom w biurze przy ul. Zamenhoffa) nikt nie reaguje. Az dziw, ze w tym miejscu nikt nie połamał nóg chodząc po tych dziurach nie mówiąc jak to wygląda podczas opadów. Ale widocznie nikt z władzy tam nie chodzi, nie mieszka w pobliżu.

Wladek
4 lat temu

Szkoda ze tej inwestycji nie robi Kanbruk tak jak zieleniak wtedy zarobki mialy by wszystkie sklepy monopolowe a nie tylko Grzes:)

jah
4 lat temu

tylko dlaczego wszystkie te prace odbywają sie w którym pani Prezydent ma największe poparcie…

Wolant
4 lat temu

POniewierana i opluwana przez oPOzycję kobieta jest wstanie dostrzec i naprawić wiecej problemów mieszkańców niż POprzednicy. Patrzcie i POdziwiajcie

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x