OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozstrzygnięto przetarg na projekt 4-pasmówki z Ostrowa do Konina przez Kalisz

Dobra wiadomość dla kierowców przychodzi z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, bowiem rozstrzygnięto przetarg na projekt 4-pasmowej drogi łączącej Ostrów Wielkopolski z autostradą przy Koninie. Sęk w tym, że do jej wybudowania jeszcze wiele lat, a i sama koncepcja budzi wątpliwości.

+

Niewątpliwie dla mieszkańców Ostrowa Wlkp. i okolic najważniejsza będzie budowa łącząca dwa miasta aglomeracyjne czyli Ostrów z Kaliszem. Posłowie z PO wymyślili kilka lat temu by droga z Kalisza szła dalej na Konin, a jak pokazują liczby jest to rozwiązanie co najmniej dziwne.

Ostrowianie przez Kalisz mogą chcieć jechać do Warszawy czy ogólnie na wschód Polski. Wariant trasy przez Konin powoduje, że wycieczka z naszego miasta na warszawskie Okęcie będzie wynosić 283 km. Natomiast gdyby czteropasmówkę poprowadzić do Turka, wtedy nasza podróż skróciłaby się o 25 kilometrów! Jest jeszcze szybki wariant dotarcia pod Sieradz i stamtąd drogą ekspresową, a następnie autostradą dojedziemy na lotnisko pokonując 271 km.

Dodajmy, że dojechanie do Konina, według PO-wskich posłów, spowoduje konieczność uiszczenia opłaty za autostradę, bowiem w pozostałych dwóch wariantach jest bezpłatna. Żeby tego było mało, to w miejscowości Kokanin ma być zwężenie drogi i tym samym powstanie wąskie gardło.

Tak czy inaczej droga ma powstać dopiero do 2023 roku. Sam projekt ma kosztować 8 milionów. To jednak niewiele patrząc na całkowity, orientacyjny koszt budowy tak długiej drogi. Miliard, 100 milionów zł!

Posłowie z PO są tak zachwyceni swoją rolą, którą pełnią w społeczeństwie, że postanowili nazywać dany projekt drogi swoim nazwiskiem. Spotkało się to jednak z zastrzeżeniami ze strony mieszkańców:

Jerzy Stobienia: “Proszę nie przypisywać żadnej inwestycji do kogokolwiek nazwiska osoby publicznej , ponieważ to nie jest prywatna inwestycja za swoją kasę, lecz publiczne pieniądze które będzie spłacać cala Polska , jeśli ktoś bierze pensje z podatków ciężko pracujących ludzi to nie robi żadnej laski że cokolwiek robi , to jest jego wybór i obowiązek“.

A co Państwo sądzicie o budowie tego odcinka w koncepcji przez Konin, zamiast Turku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KIER PIK
2 lat temu

trasa 25 daje możliwość najszybszego i najkrótszego dojazdu nad morze z Kalisza Ostrowa Kepna Ostrzeszowa Sycowa Sieradza itd. ale jest też szybki dojazd do Wrocławia i w drugą stronę

lulu
odpowiada  amigo
3 lat temu

spojrz na mapę to zobaczysz czy 25 potrzebna

driver
3 lat temu

Narzekacie że drogi wciąż zatłoczone. Rozwiązanie jest proste. Zakaz jazdy dla pojazdów starszych niż 5 lat, eliminacja pijanych kierowców no i wprowadzenie większej ilości bramek pobierających myto za przejazd.

manieck
odpowiada  kibic
3 lat temu

Drogi na Ukrainie buduje zegarmistrz z PO.

Tom
odpowiada  drummond
4 lat temu

Pomysł wspaniały ale pozostaje w sferze marzeń 😉 Dużo się dróg buduje ale to i tak za mało i za późno o co najmniej 10 lat. Przez ten czas ilość aut na drogach wzrosła lawinowo.

Tom
odpowiada  hadwao
4 lat temu

Pomysł może i dobry tylko kto to będzie finansował? Państwo znowu podniesie podatki? Takie domy będą powstawać ale za prywatne pieniądze.

drummond
4 lat temu

Ta droga powinna być od Oleśnicy do konina wtedy mamy praktyczne polaczanie z A2 i A4

JA
odpowiada  jaaro
4 lat temu

Dokładnie, wiele osób ma te same odczucia związane z tym skrzyżowaniem. Tam jest idealnie dużo miejsca na duże i bezkolizyjne rondo, tym bardziej, że łączy się tam bardzo dużo ulic. A sygnalizacja świetlna jest niebezpieczna i powoduje korki …

hadwao
4 lat temu

Jak w 2050 ma nas być o 5 mln mniej to po co budować nowe drogi ,kto będzie nimi jeżdził ,może przeznaczyć pieniądze na budowę domów spokojnej starości

amigo
4 lat temu

Najważniejsza to droga S11 o której cicho i pewnie trafiła do czarnej dziury. Przejazd do stolicy Wielkopolski to droga przez mękę. Podrzędna DK 25 która prowadzi do nikąd jest faworyzowana a tak właściwie to tylko na odcinku Ostrów – Kalisz jest potrzebna.

34
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x