OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

ECO-ściema. Pijar ważniejszy od faktów

Prezydent Beata Klimek najwyraźniej zapomina się w swoim pijarze. Chcąc przypisać sobie kolejne “sukcesy”, tworzy wirtualną rzeczywistość. Ostatnio ogłosiła, że Ostrów Wielkopolski jest ECO-miastem. Co miało zostać zauważone przez jury zwołane przez Ambasadę Francji, które najprawdopodobniej nawet nie gościli w naszym mieście. Na czym polega ściema?

+

Do konkursu zgłosiło się raptem 29 miast z istniejących 919 w całej Polsce. Prezydent Ostrowa chwali się tytułem Eco-miasta za:

– “Ostrów Wielkopolski, który zrealizował projekty w ramach ITS (Intelligent Transport Systems) i może pochwalić się dużym udziałem transportu rowerowego oraz wprowadzeniem autobusów elektrycznych, ładowanych z odnawialnych źródeł energii.” – źródło: http://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/Znamy-zwyciezcow-konkursu-ECO-MIASTO-2016-2731.html
Komentarz: Czy ktoś z Państwa widział już w Ostrowie Wlkp. tzw. rower miejski? A może widział ktokolwiek autobusy elektryczne? No pewnie tak jak i nam zasłonił Wam ten niby sukces ostrowski smog. No nic jedziemy dalej na tych oparach absurdu i pijaru.

– “Ostrów Wielkopolski za zrealizowany projekt wybudowania przedszkola w technologii energooszczędnej (przedszkole zostało oddane do użytku we wrześniu 2016 r.).”

Komentarz: Mieszkańcy interesujący się polityką pamiętają płomienne wystąpienia radnej Beaty Klimek krytykującej budowę przedszkola za zbyt wygórowaną kwotę. Wtedy gdy jeszcze nie marzyła o zostaniu prezydentem naszego miasta, nie pomyślała, że będzie mogła wykorzystać tę inwestycję w swojej codziennej dawce pijary. Co z tego, że mieszkańcy za ten “sukces” zapłacili grube miliony.

Urząd Miasta poinformował lakonicznie, że Wrocław i Ostrów Wlkp. otrzymają nagrody przekazane przez firmę Renault. Na innej stronie czytamy, że:

– “Wrocław i Ostrów Wielkopolski, zwycięzcy w kategorii mobilność zrównoważona, otrzymają samochód elektryczny Renault ZOE do testów na okres 1 miesiąca

Komentarz: Dobrze, że ten samochodzik można ładować domowym prądem 230 V, bo stacji do ładowania pojazdów elektrycznych w Ostrowie Wlkp. też nie widać przez ten wstrętny smog. Swoją drogą ciekawe kto będzie jeździł tym samochodem?

Co na to wszystko mieszkańcy? Ostrowianka Lena Iskra Rodger (pseudonim z Facebooka) skomentowała to tak:

“Ostrów zdecydowanie nie jest eko . Może chciał by być (i w tego typu działaniach, będe wspierać), ale niestety dużo jeszcze brakuje. Centrum miasta, to teraz jeden smród z kominów, o reszcie nie ma sensu na razie dyskutować.” i po chwili

“Jasne, że dobrze. Prorofilaktyka zawsze w cenie. Tylko nazwijmy to “staramy się być EKo”, a nie “jesteśmy Eko.” Nie lubie ułudy. A papier we wnioskach przyjmie wszystko. Truno jest myśleć o tym EKO mieście, gdy spaceruje się po centrum z gośćmi w dymie, tak złośliwym, że zatyka nozdrza. A to trujemy się my i nasze dzieci.”
Oczywiście trzeba też pochwalić obecną władzę, że zaczęła działania mające na celu ograniczenie ostrowskiego smogu. Mieszkańcom zależy właśnie na konkretnych działaniach, a nie pijarem, który można sobie prawić rano i wieczorem podziwiając się w lustrze.

 

 

49 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RRR
1 rok temu

HAHAHAHA ECO MAISTO , ONA POWINNA SIE DRWAL NAZYWAC ALBO SZYSZKO

49
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x