OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Radna broni się od zarzutu przywłaszczenia pieniędzy

Do lokalnych mediów trafiło oświadczenie ostrowskiej radnej. Zostało ono wydane w związku z publikacjami medialnymi nt. prowadzenia postępowania przez prokuraturę w sprawie możliwego przywłaszczenia pieniędzy. W jednej z gazeta zasugerowano osobę radnej Magdaleny Waliszewskiej.

+

“W związku z publikacjami, jakie ukazały się w ostrowskich mediach w ostatnim tygodniu, które uderzają bezpośrednio w moje dobre imię, składam oświadczenie następującej treści:

Z prasy i radia dowiedziałam się, że do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu na szkodę Towarzystwa Sportowego Ostrovia kwoty 15 tys zł. Niektóre media, pomimo, że nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów, już dziś wskazują na mnie – jako na osobę winną. Stanowczo zaprzeczam bym kiedykolwiek działała na szkodę Towarzystwa Sportowego Ostrovia. Doniesienia prasowe ukazują wersję zdarzeń przedstawioną przez jedną ze stron, która nie ma nic wspólnego z prawdą. Stałam się w ostatnim tygodniu ofiarą nagonki medialnej, która godzi w moje dobre imię i narusza spokój mojej rodziny. Jestem przekonana, że jest to z góry zaplanowana akcja z politycznym tłem, w której media posłużyły jedynie jako narzędzie. Jestem również przekonana, że postępowanie, które obecnie się toczy doprowadzi do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Ze spokojem oczekuję na jego wynik.

Chciałam także poinformować Państwa, że jestem w posiadaniu informacji, które stanowić będą podstawę do zawiadomienia – w ciągu najbliższych dni – prokuratury o nieprawidłowościach jakie miały miejsce w Towarzystwie Sportowym Ostrovia. Informacje te pozwolą rzucić inne światło na sprawę i mam nadzieję, że pomogą wskazać osoby rzeczywiście winne.

Bezpośrednim powodem, dla którego zdecydowałam się na złożenie niniejszego oświadczenia jest materiał prasowy jaki ukazał się w Kurierze Ostrowskim, gdzie został upubliczniony mój wizerunek z czarną przepaską na oczach, a w tekście wymieniono moje imię i pierwszą literę nazwiska. Autor tego materiału już dziś przesądził moją winę. Przypominam, że w sprawie prowadzonej przez prokuraturę nikomu nie postawiono zarzutów. Publikacja wizerunku w taki sposób, narusza moje dobre imię. Takie działanie nie może pozostać bez odpowiedzi, jest ono niedopuszczalne. Postanowiłam skierować więc do redakcji Kuriera Ostrowskiego wezwanie z żądaniem przeprosin w lokalnych mediach, a także zażądałem zapłaty stosownej kwoty, która ma na celu zadośćuczynienie mojej krzywdzie.”

             
                                                                                                                                              Magdalena Waliszewska
31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xyz
2 lat temu

A ciekawe, że była radna ma ciepłą posadkę w firmie pod Ostrowem…

Erazm
2 lat temu

Za przywłaszczenie rzeczy kara to maks. 3 lata więzienia a 5 lat to za przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej. wychodzi na to że pieniądze to rzecz ruchoma http://pamietnikwindykatora.pl/2016/04/19/kara-za-przywlaszczenie-powierzonych-pieniedzy-czy-pieniadze-to-rzecz-ruchoma-udowodnienie-przywlaszczenia/ no i że zostały pani Magdzie powierzone skoro takie zagrożenie karą. Oczywiście nie przesądzam o winie bo od tego są sądy.

MARIA KUBERA
2 lat temu

szkoda , iz pani radna magdalena cieslak waliszewska klamie! wyludza pieniadze od wszystkich kogo zna

Krzywda Radnej
4 lat temu

Dobre imię z pewnością potwierdzą wszyscy komornicy, banki i wszyscy od których pożyczyła i nie oddała pieniędzy. Dość tych kłamstw i oszustw.

Hihi
odpowiada  Manifestu
4 lat temu

Może zbierała materiały jak Ostrovia od maja ?

Śródmieście
4 lat temu

Ktoś tu z nami gra ewidentnie w kulki

Frecfysw
odpowiada  Marek
4 lat temu

Mareczek puknij sie w twój pusty łeb

Manifestu
4 lat temu

lekarz pogotowie to gra na czas ,stary chwyt polityków nawet tych lokalnych trzeba jakoś przedłużyc niewiadomą że jest sie winnym bo jak by było ok trzeba było isc na konfrontacje i po krzyku,a gadanie typu ze miało sie wiedze o machlojkach w ostrovii a sie nic nie powiedziało jak sie grzało dupsko w zarządzie to o ile sie nie myle jest paragraf karny na takie rzeczy że sie nie zawiadomiło władz o przestepstwie a wiedziało sie o nim także obrona wielkiej pani radnej szyta cieniutkimi nićmi żenada

H
4 lat temu

Haha, zlinczowali kobietę nawet jej nie skarżąc a nie wspomnę o udowodnieniu- mentalność Polaków. A Ci co to ropoczeli to cwane bestie widać że nie z jednego pieca chleb jedli, nie jednego próbowali wyrolować. Niech żyje prawo 🙂

AA
odpowiada  Uczciwy
4 lat temu

Sporo …

31
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x