Radiowóz z białymi kogutami – nowy radiowóz łamiący prawo

Ostrowscy policjanci z drogówki zostali uszczęśliwieni przez przełożonych „nowym” radiowozem. Nowy to pojęcie względne, bo sama Skoda Octavia została wyprodukowana w 2007 roku. Nie wiedzieć czemu, kierownictwo ostrowskiej komendy przyjęło do swojej floty radiowóz, który od początku łamie prawo i to w sposób bardzo widoczny. Na każdym zdarzeniu, kiedy funkcjonariusze muszą włączyć światła błyskowe, świecą na biało. A przecież powinny na niebiesko.

+

Szeregowi funkcjonariusze rozkładają ręce i mówią, że taki dostali. Trudno jednak przyjąć te tłumaczenia, bo sami wypisują mandaty kierowcom, którym kierunkowskazy świecą na biało, zamiast na żółto. Można się zastanawiać jak taki radiowóz przez ostatnie lata przechodził przegląd. Czy diagnosta podbijał pieczątkę na piękne oczy ślicznych ostrowskich funkcjonariuszek, czy po starej znajomości?

Wspomniana Skoda Octavia to nie jedyny trup w ostrowskiej komendzie. Nie tak dawno można było spotkać busa z drogówki, który jeździł na oponach mogących służyć jako tzw. slicki w Formule 1. Na koniec można porównać ten radiowóz do wozu opisanego „Rutkowski Patrol”. Pan Krzysztof Rutkowski, zwany detektywem, choć nim oficjalnie nie jest, chciał się upodobnić do radiowozów policyjnych. A że nie mógł zamontować niebieskich błysków, to zakupił białe. Tym razem ostrowska policja postanowiła upodobnić się do Rutkowskiego i zamiast na niebiesko, świecą na biało.

POLECANE NEWSY

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
york
5 lat temu

przy galeriach wystepuje kilka błedow:
– wystepuje tylko przy wjezdzie na parkingi znak inf. o skrzyzowaniach równoleglych
– brak oznakowania o skrzyzowaniach rownoległych czy pierwszeństwach juz na parkingu
– brak oznakowania na jezdni o warunkowym zatrzymaniu
– brak znajomości przepisow uzytkowników – zapomnieli ,że istnieja jeszcze sk. równoległo
– brawura, gapiostwo , nerwy

Ogólny balagan i chaos na parkingach tego typu ..

Waldek
odpowiada  york
5 lat temu

Dodałbym jeszcze parkowanie poza miejscami parkingowymi. Często jest dużo miejsc do tego wyznaczonych, a jakieś buraki stoją poza nimi. To utrudnia widoczność, a klienci którzy chcą odprowadzić wózki muszą krążyć między jadącymi autami.

karol3414
5 lat temu

Nie jestem pewien czy są jakieś przepisy mówiące o tym jakiego koloru muszą być te światła aby radiowóz przeszedł przegląd, wątpię czy w ogóle diagnosta sprawdza kolor świateł bo nie jest to obowiązkowe wyposażenie.
Niebieskie światła błyskowe są warunkiem uznania pojazdu, za pojazd uprzywilejowany w czasie akcji. Do niczego nie są potrzebne jeśli radiowóz stoi sobie za krzakami.
Niechże więc portal nie wprowadza w błąd ludzi, tak jak to zrobił w sprawie parkingu pod Galerią Ostrovia.

karol3414
odpowiada  ostrow
5 lat temu

Co mnie źródło, policja nie wyrocznia. Jak ktoś nie potrafi się bronić to nawet mającemu pierwszeństwo wmówią że nie miał. Proszę jechać i sprawdzić, przy każdym wyjeździe z dróg przy miejscach parkingowych jest znak poziomy P-12 wyznaczający miejsce zatrzymania pojazdu. Błędem galerii jest nieumieszczenie znaków pionowych B-20 przy tych wyjazdach, ale znak poziomy jest jednoznaczny.

kaka
odpowiada  ostrow
5 lat temu

dokladnie, te kreski nie maja znaczenia prawnego, poza tym jak byk jest znak „droga rownorzędna” przy wjezdzie w aleje głowną Galerii

karol3414
odpowiada  ostrow
5 lat temu

Oznacza, że trzeba się przed nią zatrzymać. Zarządca popełnił błąd nie umieszczając przed nią STOPu, a po Waszym artykule popełnił, drugi jeszcze większy, stawiając znak skrzyżowanie dróg równorzędnych (ale tylko przed jednym ze skrzyżowań więc dalej nie obowiązuje). Wasza wina, że wprowadziliście ludzi w błąd i teraz ludzie są przeświadczeni, że teraz jest dobrze. Jedyna korzyść z tego taka, że wszyscy bardziej uważają.
Natomiast parking przy galerii w dalszym ciągu jest źle oznakowany.

112
5 lat temu

Drodzy mieszkańcy, nie czepiajcie się naszych funkcjonariuszy, wykonują swoją pracę na tym co mają, choć fakt gdybym dostał taki sprzęt teoretycznie nie sprawny dał bym znać komendantowi bo to nie ich wina że jeżdżą takim radiowozem, z drugiej strony gdyby ten problem dotyczył karetki pogotowia bądź wozu straży pożarnej nie było by tematu bo przecież ratują ludzkie życie … Policjanci także tylko wystawiają mandaty za co tak bardzo ich społeczeństwo nie lubi, ale przecież taka ich praca … piekarz piecze, lekarz leczy a policjant łapie przestępców i wypisuje mandaty, do tego został powołany.
Pozdrawiam.

Zzzz
odpowiada  112
5 lat temu

My „”przestępcy” też jeździmy tym co mamy. O co chodzi? Azor może więcej?

Marcin
odpowiada  112
5 lat temu

Wydawalo mi sie ze policja jest po to by chronic i sluzyc obywatelom a nie od wypisywania mandatow . . .

karol3414
odpowiada  Marcin
5 lat temu

Tak się dziwnie składa, że te mandaty też pośrednio ratują zdrowie i życie obywateli. Nie każdy to zrozumie, ale taki jest fakt. Celem nałożenia takiej kary jest zniechęcenie do popełniania wykroczeń, które są zbyt błahe aby karać za ich popełnienie ograniczeniem wolności ale stwarzają zagrożenie dla innych. Wszelkie przekroczenia dozwolonych limitów prędkości, parkowanie w miejscach niedozwolonych (notabene dziś rano, kierowca autobusu MZK, linia nr 14, zaparkował sobie autobus na ulicy Granicznej tuż przed przejściem dla pieszych, zaledwie 5 metrów od skrzyżowania, po to żeby wyskoczyć do sklepu po bułki, niestety nie wziąłem telefonu ze sobą idąc do sklepu), nie włączanie świateł, brak pasów, itd. Wszystkie te z pozoru drobne wykroczenie, w niekorzystnych okolicznościach mogą doprowadzić do wypadków, potrąceń, mogą pogłębiać odnoszone urazy.
A co do felernego radiowozu, cóż. Funkcjonariusze nim jeżdżący muszą mieć świadomość, że w razie wg KRD nie muszą być traktowani jako jadący pojazdem uprzywilejowanym. To tyle i tylko tyle.

kierowca
odpowiada  karol3414
5 lat temu

Dokładnie tak jak piszesz, przymyka się oko na rowerzystów na chodnikach bo jeszcze nie stała się tragedia, nikt nie doznał tak nieszczęśliwego urazu spowodowanego potrąceniem przez rower żeby zginął albo skończył jako roślinka a jest to możliwe. Niestety ale w przypadku naszej ostrowskiej policji trzeba poczekań aż dojdzie do tragedii to dopiero pomyślą żeby zacząć działać

Haha
5 lat temu

Super.ja sie ciesz ze maja taki wynalazek!!!!przynajmniej jak beda chcieli mnie zatrzymac z lotu ptaka to sobie ich OLEJE!!! I ZADZWONIE NA PSIARNIE ZE PRZEBIERANCY MNIE GONIA!!!!??????

karol3414
odpowiada  Haha
5 lat temu

Jesteś w błędzie. Posiadanie niebieskich sygnałów błyskowych nie jest warunkiem zatrzymania kierujących.
Do zatrzymania wystarczy im lizak. Nawet samochód nie musi być pomalowany. Jedyny przypadek w którym nie musiałbyś się zatrzymać to próba zatrzymania po zmroku poza obszarem zabudowanym i nie musisz dzwonić, musisz się udać do najbliższego posterunku policji (jeśli się nie chcesz zatrzymać).

kierowca
odpowiada  karol3414
5 lat temu

Lizak i umundurowany policjant żeby ktoś nie pomyślał że musi zatrzymać się wywiadowcy

karol3414
odpowiada  kierowca
5 lat temu

Tak, ale samochód może być w kropki, paski i trójkąty. Nie musi być konkretnie oznakowany.

Fou moi le camp
5 lat temu

Jak sam napisałeś na początku, zev radiowóz jest od kilku dni , to jakim cudem ostrowskie policjantki miała wpływać na jego przegląd śliczne skądinąd policjantki

kierowca
5 lat temu

Myślę że prokuratura sprawdzi czy zostali ukarani mandatem za brak przepisowych świateł.

morgi
5 lat temu

Pewnie wyblakły od stania w krzakach 🙂

observer
5 lat temu

Dziękuję w imieniu swoim, że Pan Redaktor porusza takie tematy – skoro od nas wymaga się drobiazgowego przestrzegania przepisów – to dlaczego „góra” ma je mieć w poważaniu? takie przypadki można mnożyć, jazda radiowozów bez jednego „oczka”, rozmowy przez telefon itp etc. gdyby nie było to nagłaśniane to pewnie skala zjawiska bardziej by się rozlała….

~
5 lat temu

Te niebieskie ducato dalej jezdzi w drogówce

22
0
Napisz co o tym sądziszx