OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powiat wyremontuje drogi jeszcze tej jesieni

Jesienna aura pozwala realizować ostatnie zaplanowane na ten rok inwestycje drogowe. Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja pierwszej części prawie 7 kilometrowego docinka. W tym roku na modernizacje i budowę nowych dróg powiatowych przeznaczono ponad 8 mln złotych.

+

– ‘’Specyfika dochodów budżetu powiatu sprawia, że początek roku jest zawsze trudny, ale potem z każdym miesiącem przybywa środków i tym samym zwiększa się pula pieniędzy przeznaczanych na drogi. Podobnie było w tym roku. Zaczynaliśmy od kwoty ok. 3 mln zł, natomiast w tym momencie jest to już ok. 8 mln złotych.  Ważne jest to, co często podkreślam i co bardzo sobie cenię, że gminy także partycypują finansowo w tych przedsięwzięciach’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie W ostatnim okresie oddano do użytku m.in. zmodernizowany odcinek drogi w Borowcu (Gmina Ostrów). Nowa nawierzchnia położona została na odcinku prawie 800 metrów. Do zakończenia pozostaje jeszcze odcinek ok. 700 m, którego przebudowę władze powiatu planują w przyszłym roku. To istotny z punktu widzenia komunikacyjnego ciąg drogowy łączący dwie gminy: Ostrów i Raszków.

Prace budowlane trwają także w miejscowościach Borowiec i Moszczanka (Gmina Raszków).

zdjecie

– ‘’Droga w Bieganinie to kontynuacja zadania z poprzedniego roku. O realizacji zadnia zadecydowały względy bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim wąska i kręta droga na tym odcinku. Z tych powodów po deklaracji współpracy ze strony Burmistrza Raszkowa rozszerzyliśmy zadanie i oprócz nowej nakładki asfaltowej został doprojektowany chodnik. Realizacja zadania rozciągnęła się w czasie, ale w zamian mieszkańcy otrzymają bezpieczny odcinek drogi’’ – powiedział Roma Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

zdjecie

Zarówno inwestycja w Bieganinie jak i Moszczance wyceniane są na 200 tys. zł i realizowana przy wsparciu Gminy Raszków. Jak powiedział Piotr Rokicki Zastępca Burmistrza Raszkowa na oba zadania gmina przeznaczyła po 100 tys. zł.

Jeszcze w tym roku modernizacją niebezpiecznego skrzyżowania w Sulisławiu rozpocznie się remont drogi z Sulisławia poprzez Walentynów do Przybysławic. To również efekt partnerstwa finansowego powiatu i gminy.

zdjecie

– ‘’W tym roku rozpoczniemy prace od przebudowy skrzyżowania, ale w planach mamy modernizację całego ciągu komunikacyjnego na długości prawie 7 km. Z pewnością będzie to jedno z największych zadań drogowych do realizacji na następne lata’’ – powiedział P. Rajski.

Droga ta jest często wybierana przez kierowców jest bowiem popularnym skrótem dla jadących do Krotoszyna.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marian
odpowiada  rzeczowy
4 lat temu

miejsce drzew jest w parkach/lasach, a nie przy drogach

Adi
4 lat temu

A droga w szczurach dziury obiecują że zrobią i tak 3lata

rzeczowy
4 lat temu

przy krotoszyńskiej już widać pierwsze efekty piękne zdrowe drzewa zostały wycięte bez skrupułów

Anka
4 lat temu

Popis dwa bratanki koryto ponad wszystko 🙂 drogi w dużej mierze zrobione przez gminy bo postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Bo tu tylko $ na szpital i szkoły.

furman
4 lat temu

oboje poszli w objecia PO i zniszczyli PiS

januszek
4 lat temu

dwoch ignorantów i belkot usrajskiego w stylu komuny no macie sie cieszyc

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x