Ostrów Wielkopolski stolicą rowerową Polski

156 tysięcy kilometrów wyjeździli mieszkańcy naszego miasta podczas akcji Fundacji Ekologicznej Arka „Rower Pomaga”, tym samym Ostrów Wielkopolski został stolicą rowerową Polski w 2016 roku. Przejechane kilometry pozwoliły wygrać pięć rowerów, które trafiły do ostrowskich szkół.

+

Przekazanie rowerów odbyło się w poniedziałek, 17 października 2016 roku na ostrowskim Rynku. Z rąk prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek i prezesa Fundacji Ekologicznej Arka Wojciecha Owczarza rowery odebrali przedstawiciele szkół podstawowych: nr 6, nr 7, nr 11 oraz gimnazjum nr 4.

Ostrowskie 156 tysięcy kilometrów pozwoliło wygrać pięć rowerów, które przekazaliśmy naszym szkołom. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji, w szczególności zaś radnemu miejskiemu Alojzemu Motylewskiemu, wielkiemu jej orędownikowi, który jest ogromnym miłośnikiem dwóch kółek, za wsparcie i propagowanie przedsięwzięcia. Dziś pan prezes Owczarz zapewnił nas, że dzięki kilometrom przejechanym przez ostrowian rowery otrzymały także dzieci z domów dziecka porozsiewanych po całej Polsce, których marzeniem było posiadanie swojego pojazdu. Ich marzenia się spełniły. Zatem „Rower Pomaga”, ale i Ostrów pomaga! – mówi prezydent Beata Klimek.

Jak przekonywał prezes Fundacji Ekologicznej Arka, nasze miasto jest w tym roku rowerową stolicą Polski. Podczas akcji przejechane rowerem kilometry zliczaliśmy na stronie internetowej.

Jest to już druga akcja „Rower Pomaga”. Zaproszenie do współpracy samorządów okazało się strzałem w dziesiątkę. Odpowiednia promocja akcji przez samorządy sprawiła, że do przedsięwzięcia przyłączyła się spora liczba mieszkańców. Ostrów Wielkopolski wyjeździł pięć rowerów dla swojego miasta, ale oprócz tego wyjeździł również rowery dla domów dziecka. To najwięcej w całym kraju – podkreślił prezes fundacjiWojciech Owczarz

W podsumowaniu akcji brali udział także: radny miejski Alojzy Motylewski, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Ewa Kasperek i dyrektorzy ostrowskich szkół.

Otrzymane rowery zostały oznakowane przez Straż Miejską.

POLECANE NEWSY
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator 1
5 lat temu

Kto wykręcił najwięcej km?

53n10r vv1g0r
5 lat temu

to dobrze jak kibice z calego swiata przyjada na senioriade w przyszlym roku to beda mieli do dyspozycji nowoczesne srodki transportu trzeba jeszcze tylko zrobic stojaki w poblizu wioski olimpijskiej

Wacek
5 lat temu

Wiekopomne wydarzenie. Inwestorzy walą do Ostrowa drzwiami i oknami!

jacek
odpowiada  Wacek
5 lat temu

Chyba, ktoś nie zrozumiał tekstu pisząc taki komentarz. Rowery zostały przekazane do szkół. Będą z nich korzystać uczniowie. Tu nie mam słowa o inwestorach. Więc sobie daruj.

obserwator 1
odpowiada  jacek
5 lat temu

Napisał, co od dawna go trapiło.

5
0
Napisz co o tym sądziszx