OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Robią ulicę Sportową

Trwają prace przy budowie nawierzchni ulicy Sportowej. Inwestycja wykonywana jest etapami, by umożliwić przejazd mieszkańcom. W najbliższych dniach rozpocznie się budowa odcinka do ulicy Grabowskiej. Znajdująca się obok ulica Hebanowa również doczeka się nowej nawierzchni. Wcześniej w tych ulicach wybudowano sieć wodociągową oraz kanał deszczowy.

+

Po zakończeniu budowy sieci wodociągowej oraz kanału deszczowego przyszedł czas budowę nawierzchni ulic: Sportowej i Hebanowej. Na długości 683 metrów ulicy Sportowej, wraz z łącznikami w kierunku ulicy Świetlicowej, powstaje nawierzchnia z kostki betonowej o grubości 8 cm na podbudowie z kruszywa łamanego. MZD w czerwcu tego roku rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Wykonuje ją firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna.

Podobnie sprawa ma się w przypadku nawierzchni ulicy Hebanowej budowanej wraz z łącznikami w kierunku ulicy Mahoniowej. Po przebudowie jej mieszkańcy poruszać się będą ulicą wykonaną z tego samego typu kostki betonowej, jak w przypadku ulicy Sportowej. Będzie to 653-metrowy odcinek jezdni, który wykona firma Eurobud z Odolanowa.

Wcześniej, na wymienionych ulicach, wybudowano sieć wodociągową oraz kanał deszczowy. Obie inwestycje przeprowadziła firma Melikan

Mieszkańcy czekali na te inwestycje przez wiele lat. Kładziemy nacisk na to, by każdego roku kolejne ulice w tym osiedlu zyskiwały kanalizację i twardą nawierzchnię. Rozmowy z mieszkańcami potwierdzają, jak bardzo prace te były potrzebne i jak bardzo ułatwi to im codzienne użytkowanie ulic przy których wybudowali swoje domy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
roman
odpowiada  wilq
4 lat temu

kolego WILG !
Tam ścieżka już utwardzona była ! Ścieżka rowerowa nie służy do wyścigów i poprzednia nawierzchnia była zadowalająca do spokojnej jazdy. Sam jeżdżę rowerem i znam ścieżki o znacznie gorszym wykonaniu, z gorszą nawierzchnią, albo ich ciągły brak. Pytam więc o ten przypadek …. A co do świateł to masz rację że rzadko działają w tym miejscu. ( Ciekawi mnie jednak gdzie Ty widziałeś takie ceny żarówek do sygnalizatorów ?)

ferdi
4 lat temu

Mnie natomiast interesuje jaki jest “klucz”, że te ulice na Pruślinie mają twardą nawierzchnie. Jedną z pierwszych utwardzonych była ulica na której mieszka radna tego osiedla. Sam sobie więc odpowiedziałem, jak masz garba to masz nawierzchnię.

wilq
odpowiada  roman
4 lat temu

6 tys. a jak na rower nie wsiadasz to nie dowiesz się, że potrzebne co do niepotrzebnych kosztów to ja się pytam po co światła za mostem zębcowskim? Nigdy nie działały a także 6 tys na żarówki do nich pewnie by brakło

roman
odpowiada  n/n
4 lat temu

A ciekawe ile wydano na zerwanie ścieżki na ul. Strzeleckiej (była kostka na wyjazdach z posesji i asfalt ), oraz położenie asfaltu nowego na całej długości? Pan Motylewski nie pytał Pani Prezydent. To ja pytam : Komu to było potrzebne !!!

maciej
odpowiada  n/n
4 lat temu

A kto niby taki wpływowy na Pruślinie mieszka? Topimy się od lat w błocie, jeździmy po dziurach. Nikt nam nigdy nie pomógł.Wielki czas,że w końcu się doczekaliśmy jakichkolwiek działań.

n/n
4 lat temu

msło tego ns kasztanowej sa wszystkie media juz od dawna i dalej nawierzchni nie ma! na pruslinie robia jedna za druga i to z kanalizacja! szkoda ze u nas nikt wplywywy nie mieszka kto popchnalby ta inwestycje….

n/n
4 lat temu

na pruślinie inwestują a na zacharzewie aby kasztanowa została….i zrobic nie chcą pani prezydent bedac na kasztanowej rozgladala sie i rozgladala….ch*j wie za czym aby obiecanki cacanki a glupiemu radosc ze nawierzchnia bedzie…motyleski bredzil ze 10 tys brakuje to tak wiele dla miasta? porażka tracicie wyborcow!

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x