Seryjny włamywacz zatrzymany przez policjantów

Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o serię włamań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Dodatkowo policjanci ustalili, że sprawca ma na swoim koncie kolejne włamania na terenie innych województw. 33-latek usłyszał w sumie 16 zarzutów. Zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

+

Umorzenie postępowania przez Policję z powodu niewykrycia sprawcy nie oznacza, że sprawa nie może mieć szczęśliwego finału. Wydanie postanowienia o umorzeniu mówi o tym, że na danym etapie postępowania wyczerpały się możliwości wykrycia sprawcy. Popełnione przestępstwo w dalszym ciągu pozostaje w zainteresowaniu Policji, a po ujawnieniu nowych istotnych dowodów, sprawa może być podjęta i prowadzona dalej. Tak było w przypadku kradzieży z włamaniami na terenie powiatu ostrowskiego. Sprawca włamywał się do domów i kradł m.in. biżuterię, pieniądze, sprzęty elektroniczne.

Funkcjonariusze cały czas poszukiwali sprawcy tych przestępstw, które zaistniały w 2014, 2015 i 2016 roku r. Ostrowscy kryminalni dokładnie analizowali każde przestępstwo, zabezpieczając jednocześnie ślady. Sprawdzenia lokalnego środowiska przestępczego i zebrane informacje, pozwoliły im ostatecznie na zatrzymanie włamywacza. Nowe informacje, dotyczące tych zdarzeń pojawiły się w październiku tego roku, podczas prowadzonych czynności do jednej z bieżących spraw. Wynikało z nich, że z włamaniami może mieć związek mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci zatrzymali wytypowanego przez siebie mężczyznę w ubiegły czwartek, 6 października.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przedstawili 33-latkowi 16 zarzutów. Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem i posiadanie narkotyków.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że część z tych czynów została popełniona na terenie innych województw. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Przestępstwa te zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ sprawca dopuścił się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa może mu grozić wyższa kara.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje

Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd zastosował, wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eryk
7 lat temu

Oj Musi widzę że straszy tu policją?
Nareszcie po co wiecznie po cichutku

Ovia
7 lat temu

Trzeba było Musi w Autoninie na domkach nie wariować?
Bo UWAGA!!!
Musi w tym roku był pierwszy raz w swoim życiu na wakacjach !!!
Wszyscy zapytają gdzie??
Odpowiadam:
W Antoninie????

17
0
Napisz co o tym sądziszx