Ostrowscy policjanci patrolowali Kalisz i okolice

Udostępnij
Tweet

„Bezpieczne Powiaty” to działania realizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego przy udziale policjantów z jednostek sąsiadujących. W miniony weekend wspólne patrole funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pojawiły się na terenie obu powiatów. Mundurowi skontrolowali ponad 250 uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo na drogach sprawdzano m.in. stan trzeźwości kierowców, dozwoloną prędkość oraz stan techniczny pojazdów.

+

Dwudniowe działania „Bezpieczne Powiaty” przeprowadzono 7 i 8 października br. W piątek wspólne patrole funkcjonariuszy z obu jednostek pojawiły się na terenie Kalisza. W sobotę akcję kontynuowano na terenie powiatu ostrowskiego. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 60 funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Podczas działań skontrolowano 258 pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli 182 mandaty karne, w tym, aż w 91 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymano ponad 15 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów oraz brakiem aktualnych badań technicznych. Przebadano trzeźwość ponad 1000 kierowców. Funkcjonariusze ujawnili 6 osób, które wsiadły za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 5 praw jazdy, w tym jedno za przekroczenie dopuszczanej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

W ramach działań „Bezpieczne Powiaty” funkcjonariusze sprawdzali również jak zachowują się piesi poruszający się po drogach, gdyż najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowania i przystanków. Szczególną uwagę zwracano na używanie przez niechronionych użytkowników dróg elementów odblaskowych.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów. Pamiętajmy, że żadne policyjne działania nie odniosą oczekiwanych efektów, jeżeli uczestnicy ruchu drogowego nie zrozumieją, że najdotkliwszą konsekwencją łamania przepisów, nie jest kara finansowa w postaci nałożonego mandatu karnego. Najtragiczniejszym skutkiem nieprzestrzegania przepisów może być wypadek drogowy i związany z nim dramat jego uczestników.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  13-latka topiła się w jeziorze. Była z nią pijana 15-latka
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
somesay
7 lat temu

Którego policjanta stać na nowiutkie Volvo XC60 białe, które stoi pod komendą? Bo wydaje mi się, że jeśli osobę, która pracują z podatków innych stać na auto za ponad 200 tys zł to albo pochodzi to z nielegalnego źródła… albo za dużo zarabia. Jako podatnik pracujący na umowę o prace nie zgadzam się, by ktoś z moich ciężko zarobionych pieniędzy w budżetówce tyle zarabiał, bo nie przynosi żadnej korzyści dla Państwa. Jakieś granice gdzieś muszą być.

.
odpowiada  somesay
7 lat temu

Ja jestem zdania że policja musi zarabiać tyle żeby nie było mowy o przyjmowaniu łapówek od przestępców. Po prostu policjant ma nie brać w obawie o utratę tak dobrej płacy

do somesay
odpowiada  somesay
7 lat temu

Zapewniam Cię, że to nie z twoich podatków. Może jego/jej żona /mąż dużo zarabia, albo rodzice. A może babcia dała wnukowi/wnuczce pieniądze na auto. Na pewno ani ja ani ty nie daliśmy mu pieniędzy. Także nie nasza sprawa. A z drugiej strony zawsze możesz wstąpić do policji i zarabiać tyle co oni oczywiście narażając się tak jak oni. Pozdr

Obywatel
odpowiada  somesay
7 lat temu

Na policję z twoich podatków idzie według ostatnich danych ok. 250 zł rocznie. Policjantów jest ok. 100 tyś. Policz ile wydajesz na pojedynczego policjanta na rok. Jest to kwota 0.0025 zł. Nie zapominaj ze policjanci też płacą normalne podatki które są przeznaczane np. Na program 500+ z którego korzystają lub będą korzystać twoje dzieci.

somesay
odpowiada  Obywatel
7 lat temu

Policjanci płacą podatki… to są fikcyjne podatki. Jak osoba która dostaje pensje z podatków może płacić podatki? Np. dochodowy? Jej dochód jest uzyskany z podatków innych osób. To takie zabieranie z koperty 1000 zł i oddawanie 200 zł do koperty z której zabraliśmy 1000 zł, zamiast od razu zabrać 800zł, ale w systemie finansowym musi to być jakoś odnotowane. Dobrze zarabiać? Rozumiem i popieram, jednak 200 tys zł to jest już luksus i wystawność. Najlepsze auto w komendzie za 100 tys zł było by już wystarczające. Jeśli to ktoś z członków rodziny jest taki bogaty to może właśnie to generować problem… A może to auto właśnie jest z łapówek? Ja bym chciał by redakcja zajęła się tematem i ujawniła majątki wszystkich policjantów. Ten zawód powinien być transparenty.

somesay
odpowiada  Fou moi le camp
7 lat temu

Oświadczenia komendanta w Ostrowie brak… przypadek? Nie sądzę. Pozostałe oświadczenia i majątki polecam wnikliwie przejrzeć i ocenić samemu.

do somesay
odpowiada  Fou moi le camp
7 lat temu

Jak dobrze poszukasz to wszystko znajdziesz. Wg Ciebie policjant nie może mieć żony, która dobrze zarabia? Dziwne. Ja wiem, że jedna policjantka ma męża, który ma prężną firmę. A pewnie nie raz i ty kupiłeś te produkty. Także ten tego. Załóż firmę, wyślij żonę do policji i kup sobie takie same auto ?

salut
7 lat temu

miejmy nadzieje ze kaliscy policjanci nie zostali zmuszeni do salutowania panu komendatowi z Ostrowa podobno to ogolnopolski fenomen

.
7 lat temu

Patrole już dawno powinny się w ten sposób „mieszać” i nie chodzi tutaj o drogówkę bo nie oni są najważniejsi gdyż ujawniają raczej wykroczenia niż przestępstwa ale dobrze że ktoś mądry działa w kierunku współpracy sąsiednich komend, od czasu do czasu mogli by też wyemigrować do sąsiadów sąsiada którzy nie są ich sąsiadami, dyżur 12 h pozwala stracić godzinę na dojazd w 2 strony np. Do kępna

Buldog
7 lat temu

czy to prawda, że komediant Raczak wysłał swoich podwładnych do Kalisza bo sam miał tam trafić ale wyżebrał zmianę decyzji w Poznaniu?? Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy 😛

.
odpowiada  Buldog
7 lat temu

Z tą wsią to całkiem możliwe bo tam szczególnie pasają się rowerzyści niczym krowy na polu, być może dla tego tak niewiele robi bo na wsi nie spotkał się ze ścieżką rowerową to jeszcze nie wpadł na to aby przeprowadzić akcję „ścieżka rowerowa” i badać sposób poruszania się oraz obowiązkowe oświetlenie rowerzystów

13
0
Napisz co o tym sądziszx