Cyrk ze zwierzętami znowu w Ostrowie. Są głosy oburzenia

Prezydent Beata Klimek niewiele zrobiła sobie z głosów oburzenia ze strony mieszkańców, którzy nie zgadzają się na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach. Ostrowianie wzorem innych miast chcieli by władza wprowadziła zakaz wpuszczania tych cyrków do naszego miasta. Owszem, po przeprowadzonych konsultacjach na początku tego roku nastąpiła zmiana. Cyrk nie rozkłada się w sąsiedztwie miejsca zamieszkania pani prezydent Beaty Klimek. I zamiast przy stadionie miejskim, rozkłada się na terenie targowiska miejskiego przy ul. Witosa.

+

Przypomnijmy, że w ramach konsultacji przekazano 433 opinie. 295 opinii wpłynęło za pośrednictwem elektronicznego formularza. 120 opinii mieszkańcy przynieśli osobiście do ostrowskiego magistratu, 16 nadesłano mailowo na specjalną skrzynkę konsultacyjną, a 2 za pośrednictwem faksu.

– Istotą każdych konsultacji społecznych są argumenty przemawiające za lub przeciw danemu rozwiązaniu. Nie chodzi tu o wyścig na głosy, konsultacje nie są referendum lokalnym, lecz formą komunikacji samorządu z mieszkańcami, za pomocą której można poznać bezpośrednio opinie społeczeństwa w danej sprawie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Artur Kołaciński z Biura Prasowego twierdzi, że cyrki nie rozkładają się na terenach miejskich. Trudno nie odnieść wrażenia, że ktoś nas robi w konia i wykorzystuje status prawny spółki Targowiska Miejskie, nad którymi i tak stoi prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

A Państwo jakie macie zdanie w temacie wpuszczania do Ostrowa Wlkp. cyrków ze zwierzętami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roma Tyk
7 lat temu

lepsze zwierzeta w cyrku niz psy w blokach i osrane ulice. Jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie ze w Ostrowie nigdy cyrku nie było i nagle pani Klimek zaczeła zapraszać. Leczyć się POduchy i inni Żal czytać te wasze brednie

madziak22
odpowiada  Roma Tyk
7 lat temu

haha brawo !!! A co ma Pani do psów w blokach ? Czy one maja źle? Mają dach nad głową, mają co zjeść , spacery, oraz spokojny sen a zwierze cyrkowe co ma ? ciągle zamknięte przemieszcza się w różne miejsca w klatce , jest tresowane, bite itp. Uważa Pani że to lepsze ? Jeżeli chodzi i psie odchody proszę poruszyć odrębny temat a nie mieszać dwa razem. Zgadza się że cyrk jest od lat w naszym mieście ale może wreszcie znajdzie się odpowiednia osoba która temu zaradzi żeby zakazać przyjazdów do Ostrowa ze zwierzętami.

Roman Tyk
odpowiada  madziak22
7 lat temu

Jaka Pani?? Nie wiem czy lezenie po 9-10 godzin w pokoiku 2×2 czekajac jak pan wroci z pracy to takie fajne zycie. Spacerek 10-15 min dziennie tylko zeby sie odsikac i „szczelić” kupę której pan nie posptrzata to takie fajne życie??? Tresowanie? Piesków nie tresują. Sikanie po klatkach schodowych bo pieskowi przez 10 godzin ledwo pecherz wytrzymuje to takie fajne A na lato do lasu bo pan jedzie sobie do Chorwacji i nie ma co z pieskiem zrobić. Oczywisci jak sie chce Klimowej cos zarzucic to sie zawsze zarzuci i znajdzie wyimaginowany problem

madziak22
odpowiada  Roman Tyk
7 lat temu

Roma Tyk to raczej brzmi kobieco . pozdrawiam

Adam
7 lat temu

Zamiast zajmowac sie zwierzetami w cyrku do ktorego chodzi i tak spora rzesza osob ktorym to nie przeszkadza (przynajmniej spedzaja czas z rodziną a nie jak rzesza mało inteligentnych „przymulonych” w galerii ostrovia w niedzielę) zajmijcie sie ludzie psami w centrum miasta! Odchody leza wszedzie! Nieda sie przejsc by czegos nie zauwazyc co zrobil pies swego wlasciciela. Niech posiadacze tych istot sprzątają odchody a kazdy wlasciciel wychodzac na spacer bedzie mial obowiazkowo ze soba odpowiedni sprzet do tego celu, oczywiscie nasi strażnicy miejscy zajmą się kontrolą. Jest teraz czas kasztanów i żołedzi i idąc do parku z dzieckiem aby ich nazbierac, poprostu ręce opadają! Raz ze wszedzie odchody ptaków to wokół psie odchody, skandal

madziak22
odpowiada  Adam
7 lat temu

No muszę przyznać że temat bardzo ambitny. Jestem za, żeby każdy właściciel sprzątał po swoim psie i tu popieram Pana Adama aczkolwiek proponuje ten temat poruszyć w odrębnym forum które z pewnością znajdzie rzesze osób chcących się wypowiedzieć. Tutaj zajmujemy się tematem mieszkańców, którzy nie zgadzają się na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach. Pozdrawiam

.
odpowiada  Adam
7 lat temu

Ja bym się raczej zajął psami biegającymi luzem bez właścicieli…

37
0
Napisz co o tym sądziszx