Przedszkole za 5 milionów złotych

188 tys. zł na projekt „Dobre miejsce i czas na przedszkole dla nas” oraz blisko 1 mln zł na budowę przedszkola pozyskało miasto z funduszy unijnych. Pieniądze przeznaczone są na Publicznego Przedszkola nr 3 w Osiedlu Pruślin. Pozwalają one nie tylko obniżyć obciążenie finansowe budżetu miasta budową obiektu, ale także poszerzyć ofertę zajęć w placówce.

+

Projekt „Dobre miejsce i czas na przedszkole dla nas” realizowany będzie od października do końca września przyszłego roku. Zakłada on zatrudnienie dwóch nauczycieli, pedagoga przedszkolnego oraz pomocy nauczyciela. Oferta placówki zostanie także rozszerzona o zajęcia logopedyczne dla 12 dzieci, gimnastykę korekcyjną dla 20 dzieci oraz zajęcia korekcyjno-wyrównawcze z rytmiką dla 6 dzieci.

W ramach projektu zakupione zostaną także pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć dodatkowych, jak sprzęt komputerowy, multimedialny program logopedyczny oraz programy wspierające rozwój dzieci, a także sprzęt sportowy.

Łącznie wsparciem obejmiemy 38 dzieci, które zrealizują 270 godzin dodatkowych zajęć edukacyjnych niwelujących stwierdzone deficyty – mówi prezydent Beata Klimek. – Wśród nich wykazano 2 ze stwierdzonymi niepełnosprawnościami.

Ostrów Wielkopolski otrzymał również dofinansowanie na budowę przedszkola na terenie Osiedla Pruślin. Dotacja w wysokości blisko 1 mln zł pozwoli na zmniejszenie obciążenia budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego budową obiektu przedszkola. Inwestycja kosztowała miasto ponad 4,8 mln zł.

POLECANE NEWSY

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ln
5 lat temu

Brak słów na te wpisy . Każdy wymaga , ale nie postawi się w sytuacji nauczycieli . Oni nie mają obowiązku podawania leków i zapisane to jest w ustawie . A Pani , która rozdmuchala ta cała sytuację to powinna się wstydzić , zewogole wypisuje takie rzeczy .

Tomek
odpowiada  Ln
5 lat temu

Na takich jak Ty Ln, powinny byc przysłowiowe baty. Bo gdyby nie one, to robili byscie co dusza zapragnie. Nic dla nikogo i tylko dla siebie. Boże uchowaj przed takimi ludzmi…

utv
odpowiada  Tomek
5 lat temu

baty sie naleza takim co uwazaja ze im sie wszystko nalezy i wymagaja od wszystkich naokolo tylko nie od siebie i uwazaja ze wszyscy naokolo sa winni tylko nie oni

kora
5 lat temu

Jaja jak berety , NA otwarcie przedszkola 160 gości ale dziecko z cukrzycą to wielki problem ale był biskup , impre wyprawili , może zdarzy się cud ,

zatroskany
5 lat temu

a ciekawe czy krzyż wisi równiutko i na miejscu w tym przedszkolu

S.M.Sz.W
5 lat temu

Życzę dziecku dużo zdrowia .Pani Anetko jest Pani wspaniałą mamą niech Pani walczy jesteśmy z Panią .

Eric
5 lat temu

Teraz napisze coś dla osoby pod pseudonimem FAJA jesteś ostatnim debilem,, człowieku. ” a jeśli masz dzieci to im współczuję.

Amor
5 lat temu

To jest problem całego społeczeństwa że brak przyjaznej instytucji pomocnej takim dzieciom.

Eric
5 lat temu

Witam serdecznie wszystkich którzy wypowiadają się na ten temat, myślę że jest problem z tą instytucją, po pierwsze jest ustawa na to że przyjęcie dziecka z cukrzycą nie jest niczym innym jak przyjęcie dziecka z niedowidzeniem a nawet prostsza sprawa..Zastanawia mnie postawa włodarzy miasta i dyrekcji dlaczego jest tak wielki problem z tym że (jest to nie możliwe bo…. Wiele wymówek można zawsze wymyślić, czy ułatwić sobie pracę) odnoszę wrażenie że nikomu nie zależy na tym aby nie było różnic pomiędzy dziećmi, osoba patrząca na to z boku stwierdzi że to jest chore. Tyle mogę na ten temat napisać, a odnośnie przedszkola za pięć milionów złotych to uważam że personel takiej inwestycji powinien być kompetentny i otwarty na problemy społeczeństwa.

mirka
5 lat temu

A tak wszyscy się pchali do tego przedszkola a teraz jest takie niedobre?

ANETA
5 lat temu

Witam
Prostuję wpisany komentarz dziecko jest chore na cukrzyce .

Jan
odpowiada  ANETA
5 lat temu

Ale Aneta, personel jest do tego nie przygotowany, nie przeszkolony, wogóle co ich to obchodzi. Przeciez nie beda sie tym zajmować. One sa tylko przedszkolankami. Prawda jest taka, że wystarczą dobre chęci przedszkolanek i na tym sie cała sprawa konczy. Ale przeciez NIE, bo pani dyrektor nie pozwala.

ANETA
5 lat temu

Wyjaśniam, że dziecko jest chore na cukrzycę i nie jest to choroba zakaźna. A według rozporządzenia Rady Ministrów przedszkole lub szkoła ma obowiązek przyjąć dziecko i zapewnić personel, który będzie opiekował się dzieckiem (badał cukier, podał insulinę i obliczył wymiennik podawanego posiłku).

27
0
Napisz co o tym sądziszx