OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przygodzice mają już upragnioną halą sportową

Hala sportowa przy Zespole Szkół w Przygodzicach działa już oficjalnie. Placówka dysponuje teraz jednym z najnowocześniejszych obiektów w regionie. Otwarto go w piątek.

+

Hala powstała przy przedszkolu i szkole podstawowej za prawie 3,4 mln zł, m.in. dzięki dotacji pozyskanej przez gminę z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak podkreśla wójt Krzysztof Rasiak, posłuży nie tylko placówkom oświatowym, ale całej gminie.
Szkoła czekała na to wydarzenie aż pół wieku. To bardzo radosny dzień, bo spełniło się marzenie wielu pokoleń uczniów i nauczycieli” – przyznał wójt, dziękując wszystkim zaangażowanym w inwestycję.

Już w protokole Gromadzkiej Rady Narodowej z dnia 5 lipca 1962 r. dotyczącym rozpoczęcia budowy szkoły w Przygodzicach zaznaczono, że sala gimnastyczna zostanie pobudowana w drugim etapie – w terminie późniejszym. “Nikt nie przypuszczał jednak wtedy, że potrwa to tyle czasu” – skomentowała ten protokół przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak. Radna podkreśliła determinację Krzysztofa Rasiaka, który, gdy został wójtem nie tylko szybko spróbował temu zaradzić, ale udało mu się przekonać Radę Gminy do przeznaczenia środków na ten ważny zdaniem Wojtasiak cel.

Jak podała dyr. Anna Zydorowicz, Szkołę Podstawową w Przygodzicach wybudowano w 1963 r. Budynek w latach 70. zmodernizowano, a 1984 r. rozbudowano. “Dzisiaj jest on podstawą do rozbudowy kompleksu dydaktyczno-sportowego” -powiedziała. „Wspaniała i nowoczesna hala dołączyła do oddanych wcześniej do użytku przedszkola i łącznika. Tym kolejnym obiektem, otwieramy nową kartę szkolnego sportu. Marzenia o bazie sportowej tak ważnej dla rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży właśnie się spełniają i wpisują w pełni w realizację zadań gminy” – dodała.

Obraz na stronie otwarcie_hali_2.jpg

Sala stanowi kompleks z oddanym wcześniej do użytku nowoczesnym przedszkolem i dawną szkołą. Te placówki scalił budynek- łącznik – z dojściem do hali.
Oprócz zajęć szkolnych parkiet hali może być wykorzystywany m.in. do meczów: koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa ziemnego, futsalu.
W części socjalnej hali znalazły się przebieralnie, umywalnie, węzły sanitarne, pomieszczenie instruktora, serwerownia, magazyn sprzętu sportowego oraz pomieszczenie techniczne. Zagospodarowano przestrzeń wokół hali, przy której wybudowano boisko wielofunkcyjne wraz z oświetleniem, parking i bieżnię lekkoatletyczną.

W gronie obecnych znaleźli się m.in.  jej absolwenci – dziś rodzice dzieci i młodzieży, która uczęszcza tu na zajęcia, mieszkańcy, nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców.
Uroczystość otworzył Zespół Pieśni i Tańca “Przygodzice”, a ubarwiły ją występy przedszkolaków i uczniów. Przypomniano sylwetkę absolwentki przygodzickiej uczelni — kolarskiej mistrzyni świata, Katarzyny Pawłowskiej.

Podczas drzwi otwartych, które odbyły się w sobotę i niedzielę można było zobaczyć całą halę. Zorganizowano pokazowe rozgrywki siatkówki i akademię piłkarską dla najmłodszych.

Obraz na stronie otwarcie_hali_3.jpg

Wartość inwestycji


Sala gimnastyczna – 3.191.683,84 zł
Wyposażenie – 152.065,64 zł
Boisko i bieżnia na zewnątrz kompleksu – 426.358,13 zł
Zagospodarowanie terenu przy sali – 303.365,71 zł
Dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego – 1.133.600 zł.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miezaniec
3 lat temu

Tylko wioska Przygodzice w gminie Przygodzice .
Posiada:
– 3 samodzielne boiska sportowe , nie liczac kilku osiedlowych / ulicznych – bo jak na wsi mogą byc osiedla /
– 3 sale gimnastyczne – dla 1 wsi
– 3 duze szkoły i 2 przedszkola
To wszystko w jednej małej 1.5 tys/m wsi . Budzet gminy to 3/4 srodki zewnetrzne / w tym subwencja oswiatowa / budżet w wysokości ok . 30 ml. zł . Zadłuznie gm pewnie około 70% . wiec czy ktos mi powie ,że wies Przygodzice nie jest doinwestowana ? Czy oświata we wsi P-ce jest nie doinwestowana ?
Na terenie gminy potęzne tereny inwestycjne – od lat w dziwnym sporze powiat-gmina .

Na terenie gm . Przygodzice 99% to produkcja swiezego powietrza z lasów i łąk – nie ma zakladów pracy, podmiotów, co by dawaly podatki . Reasumujac totalna stagnacja od wyborów do wyborów .

a
4 lat temu

Szkoła w Przygodzicach sali gimnastycznej nie miała i w końcu się doczekała a w wysocku jest wiec nie rozmiem buntu…A Gok do ktorego dzieci chodzily na wf kiepska opcja bo tam jak wiadomo wiele imprez się odbywa i dzieciaki ze szkoly czesto musialy cwiczyc w ,,sali,, która była wielkością klasy bo taka się znajduje w szkole podstawowej. Kazda szkola w gminie sale gimnastyczna ma juz a szkola podstawowa w przygodzicach nie.

XXX
4 lat temu

Szkoda że o Wysocku gmina zapomniała.Zobaczymy czy wyborcy docenią wkład gminy w rozwój Wysocka Małego !!!!!!!!!!! POZDRAWIAM.

fitneska
4 lat temu

hala w środku bardzo podobna do hali SP7 w ostrowie

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x