Dla rowerzystów zamkną ulice w centrum miasta

Uwaga, kierowcy! W sobotę, 24 września, na dwie godziny kilka ulic w samym centrum miasta zostanie wyłączonych z ruchu samochodowego. Ruch dla samochodów będzie zamknięty od godz. 12 do godz. 14.

+

Mowa o ulicach: Rynek, Kaliska (od ul. Harcerskiej do Rynku), Sądowa, Kościelna, Królowej Jadwigi (od Rynku do kościoła). Zamknięcie ulic dla ruchu samochodowego jest spowodowane odbywającą się tego dnia imprezą z okazji Dnia bez Samochodu, na którą zaprasza Stowarzyszenie ,,re-EWOLUCJA”.

W sobotę, 24 września, w godz. od 11 do 14 na rynku przed ratuszem będzie się odbywała impreza z okazji Dnia bez Samochodu. Będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach plastycznych, dokonać drobnych napraw w swoim rowerze, przysłuchać się wywiadom z zaproszonymi gośćmi, a także uczestniczyć w konkursie na najpiękniejszą aranżację rowerową. Dla najmłodszych przygotowano m.in. stację Rowerkowo, dla trochę starszych i dorosłych udział w rowerowej grze miejskiej. Ona to właśnie będzie rozgrywała się na wyłącznych z ruchu samochodowego ulicach. Ulice z ruchu samochodowego będą wyłączone tylko przez dwie godziny jednego dnia – od godz. 12 do godz. 14.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Dotacje na wymianę ogrzewania
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
strażnik
7 lat temu

Najpierw dzień bez samochodu, a potem imprezka dla urzedników na Piaskach. Mam nadzieję, że rowerami tam dotrą.

Kaktus
7 lat temu

A może tak Dzień bez Beaty Klimek? (cyklicznie).

slobo
7 lat temu

Kiedy policja wreszcie zacznie karać mandatami coraz bardziej bezczelnych i coraz bardziej niebezpiecznych rowerzystów rozpychających sie na chodnikach? Czy musi dojść do jakiejś tragedii, żeby ostrowscy policjanci zaczęli tępić lekkomyślnych rowerzystów jeżdżących slalomem po chodnikach pomiędzy pieszymi? Trzeba naprawdę bardzo uważać, żeby nie zostać potrąconym przez pędzącego rowerzystę, nierzadko w słuchawkach na uszach i ze smartfonem w dłoni. Częsty jest widok rowerzystów jadących pod prąd ulicami Kaliską czy Wrocławską. Kiedy ostrowska policja zacznie przypominać rozwydrzonym rowerzystom, że ich TAKŻE obowiązuje prawo drogowe?

M43
7 lat temu

A może by tak zamknąć ulicę utrudnić dojazd do domów urzędnikom (pp.Klimek,Rajskiemu,Baraniakowi w Topoli-Osiedlu i innym)?To może wtedy zanim podejmą kolejną decyzję utrudniająca nam poruszanie się po zakorkowanym wiecznie mieście-chociaż przez chwilę by się zastanowili?

Jan
7 lat temu

Ja oprócz „Dnia bez Samochodu” proponuję dzień bez terroryzmu, bez gwałtów i głupoty.

ALLAH IS MERCIFUL
7 lat temu

a może by tak zrobić dzień bez rowerów i zamknąć ruch uliczny dla rowerzystów? To jest paranoja żeby jechać rowerem na trasie m.in. Fabianów – Czekanów

kiepura
odpowiada  ALLAH IS MERCIFUL
7 lat temu

rozwiń swoja myśl. Dlaczego paranoja??

obserwator 1
odpowiada  ALLAH IS MERCIFUL
7 lat temu

Rowerzysta jest takim samym użytkownikiem drogi jak pan. Paranoją jest wyprzedzać na trzeciego. Pan może zostać rowerzystą, tego się nigdy nie wie.

ciekawy
7 lat temu

Szukaja nowych chodnikow do poprawek

Użytkownik dróg
7 lat temu

Zaczynam się czuć prześladowany przez rowerzystów, chociaż sam lubię jazdę na rowerze. Z jakiej to racji zamyka się ruch dla samochodów na rzecz pedałujących? Za chwilę tego samego będą się domagali motocykliści, rolkarze, biegacze i jeżdżący na hulajnogach. Może też dojść do tego, że ogłosi się dzień konia wierzchowego i także będzie się wyłączać ruch w centrum miasta. Dlaczego ci świętujący dzień bez samochodu, jeżdżący na rowerach nie mogą sobie tej imprezy zorganizować w lepszych miejscach niż centrum miasta? A tak swoją drogą jestem ciekaw czy ci rowerzyści nie używają na co dzień samochodów?

10
0
Napisz co o tym sądziszx