Ostrowska Straż Miejska i ich ćwiartka

Na co dzień 23. funkcjonariuszy służy lokalnej społeczności w rozwiązywaniu problemów życia codziennego. W piątek, 16 września 2016 roku ostrowska Straż Miejska świętowała ćwierć wieku istnienia. Gratulując tych 25 – lat obecności w Ostrowie Wielkopolskim życzę Państwu wszelkiej pomyślności zawodowej, jak również osobistej. Niech spełniają się wasze marzenia. Niech ta służba jest powodem do waszej satysfakcji i dumy powiedziała prezydent Beata Klimek.

+

Spotkanie zostało połączone z niedawno obchodzonym świętem strażników gminnych i miejskich w całej Polsce.

Straż Miejska realizuje zadania z zakresu ochrony ładu i porządku publicznego, kontroli ruchu drogowego w oparciu o posiadane upoważnienia, współuczestniczy w lokalnych programach prewencyjnych mających na celu ochronę porządku i ograniczenie patologii społecznych, współpracuje z różnego rodzaju instytucjami i służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie bezpieczeństwa publicznego, inspekcjami oraz jednostkami samorządowymi oraz wydziałami i referatami Urzędu Miejskiego.

25 lata funkcjonowania naszego wydziału to okres wielu przemian, związanych między innymi z zatrudnieniem, wyposażeniem w środki techniczne, organizacją pracy czy sposobem działania. W miarę posiadanych sił i środków staramy się wykonywać swoje obowiązki służbowe zgodnie z przepisami i posiadanymi uprawnieniami, służąc przede wszystkim naszej społeczności lokalnejmówi Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

W uroczystość uczestniczyli także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Michał Szmaj i sekretarz Miasta  Ostrowa Wielkopolskiego Andrzej Baraniak.

Dziś świętujecie Państwo ćwierć wieku służby niełatwej i trudnej. Jesteście jednostką, która wspiera swoimi zadaniami policję, a także służby miejskie w wielu działaniach. Myślę, że bardzo ważnym elementem waszej działalności, które należy ciągle rozwijać są akcje prewencyjne, edukacyjne i profilaktyczne. Warto pokazywać waszą pracę i praktyki. Zawsze też można zastanowić co jeszcze poprawić w funkcjonowaniu tej jednostki, co ulepszyć i jakie jeszcze obszary swoim działaniem objąć. Gratulując tych 25- lat obecności w Ostrowie Wielkopolskim życzę Państwu wszelkiej pomyślności i tej zawodowej, jak również osobistej. Niech spełniają się wasze marzenia. Niech ta służba jest powodem do waszej satysfakcji i dumy – powiedziała prezydent Beata Klimek.

Uroczystość stała się też okazją do wręczenia przez prezydent Beatę Klimek awansów oraz wyróżnień: na stopień starszego inspektora straży miejskiej awansowani zostali: funkcjonariusz Roman Szukalski  i  funkcjonariusz  Rafał Zieliński, na stopień młodszego specjalisty awansowany został: funkcjonariusz Robert Karolczak, na stopień starszego strażnika awansowany został funkcjonariusz Marek Widziński, na stopień młodszego strażnika awansowany został funkcjonariusz Szymon Stępniak.

CZYTAJ  Krzysztof Bosak w Ostrowie. Sala pękała w szwach

Za pracę i zaangażowanie podczas 25 letniej służby wyróżniony został st. insp. A. Stencel.

Na podstawie sprawozdań z działalności ostrowskiej Straży Miejskiej z okresu ostatnich 10 lat (od 2005 r do 2015 r) w sumie: przyjęła i zrealizowała 18 178 interwencji zgłoszonych przez mieszkańców i różne instytucje związane z ładem i porządkiem publicznym (w 2005 było ich 933, a w 2015 było ich 3104), służba dyżurna straży interweniowała w sprawach nieprawidłowości porządkowych w tym oznakowania drogowego, sygnalizacji świetlnej, stanu nawierzchni ulic, chodników i infrastruktury drogowej – 5 846 razy. (w 2005 było ich 124, a w 2015 było ich 331), w minionym okresie strażnicy miejscy zabezpieczyli w sumie 468 imprez publicznych tj: festyny miejskie, osiedlowe, sportowe, artystyczne, przemarsze i zgromadzenia. (w 2005 było ich 38, a w 2015 było ich 102), funkcjonariusze dzielnicowi SM brali udział 708 spotkaniach z Radami Osiedlowymi oraz pełnili 1109 dyżurów w siedzibach rad osiedlowych przyjmując zgłoszenia i udzielając informacji w temacie prowadzonych działań przez straż (w 2005 było ich 51/69, a w 2015 było ich 82/102), w ramach prac społecznie użytecznych wykonywanych przez osoby skazane przez Sąd,  pod nadzorem strażników powyższe wyroki odpracowało 1373 osoby z czego (w 2005 było ich 76, a w 2015 było ich 213). W sumie w okresie 10 lat ujawnionych zostało 36 459 wykroczeń porządkowych i drogowych  z czego (w 2005 było ich 4341, a w 2015 było ich już 1848). Powyższe liczby świadczą o tym, że prowadzone przez nas działania na różnych płaszczyznach są coraz bardziej skuteczne i przynoszą pożądane efekty ale i również świadczyć mogą o dużej świadomości społecznej w zakresie obowiązujących przepisów.

Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim powstała 16 września 1991 r. Decyzją Prezydenta Miasta Mirosława Kruszyńskiego, jako umundurowana formacja utworzona w celu wykonywania czynności administracyjno-porządkowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego określonym w ustawie z dnia 06 kwietnia 1990 r. o Policji.

CZYTAJ  Zatrzasnęła się z kotami na balkonie. Akcja służb
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zygmunt
7 lat temu

ten czlowek co spi na przystanku,to pener nad penerami,agresywny,smierdzacy,brudny,ostatnio zrabal się przy kublach na smieci wciagnal pory i poszedł,jak mu się zwroci uwagę to się odgraza ze zabije,za czasów milicji obywatelskej zostalby szybko sprowadzony na ziemie pare gum i bylby spokoj!

Uśmiechnieta morda
odpowiada  zygmunt
7 lat temu

To Hyla upładły przeciebiorca

Likwidator
7 lat temu

ZLIKWIDOWAĆ ten bliżej nic nieznaczący twór .Za zaoszczędzone pieniądze można by wiele w naszym mieście zrobić.A etaty do POLICJI.Tyle w tym temacie.

Do Likwidacji
7 lat temu

Przekształcić tą nieudolną służbę na Hycel. Po przedmieściach biegają watahy psów luzem…ale cóż….to nie przynosi zysków tak jak mandaty za piwo w parku czy parkowanie na zakazie.

SMOG
7 lat temu

Ciekawe gdzie byli jak sąsiad styropiany i papę palił w piecu o 22:30 nikt nie odbiera tel….

jurek
7 lat temu

A kiedy straż Miejska zainteresuje się tym ciągle śpiącym człowiekiem na ławce pod cmentarzem na ul. Limanowskiego .Ten człowiek tam śpi ,zajmuje całą ławke jak nie pod cmentarzem na przystanku, to pod Szpitalem na ławce , ludzie stojący czekający na autobus ,starsze osoby nie mają gdzie usiąsc czekając na autobus bo ten człowiek dzień w dzień śpi . Może w końcu ktoś tym człowiekiem się zainteresuje ,widać ze nie ma żadnej rodziny ,która by przygarnela tego starszego pana. Az żal patrzeć na tego człowieka .

arci
odpowiada  jurek
7 lat temu

Zadzwoń do Kościoła albo do Caritasu to zobaczysz jaka będzie reakcja !!!!

trzeżwy
odpowiada  arci
7 lat temu

Cha…Cha…Cha…Cha… dawno się tak nie uśmiałem.Cha…Cha…Cha…
Od kurwi jak najdalej…

Wacek
7 lat temu

Jakby policzyć, że średnio rocznie kosztuje ta niepotrzebna instytucja 1,5 miliona to przez 25 lat nazbierało się z odsetkami minimum 30-35 mln. Toż mielibyśmy z tego choćby nową halę sportową. To jest jednak miasto bardzo bogate…

straż wiejska
7 lat temu

Ostrowscy parkingowi to najmilsze określenie cisnące mi się na usta wiec na tym poprzestanę…mać

W
7 lat temu

Toć to prawdziwi żołnierze wyklęci, na pewno ich wyklęto nie raz.

gucio
7 lat temu

1.5 miliona tyle nas kosztuje straz miejska rocznie likwidacja

Marko
7 lat temu

powinni ich zlikwidowac potrafia w***ac mandat za byle co a tah
m gdzie powinni byc nie ma ich
jazda rowerem po chodniku 50 zł albo wiecej pijaczka nie widza na ławce spiacego nieroby

obserwator
odpowiada  Marko
7 lat temu

Chodnik jest dla pieszych, ławka by wypocząć.

24
0
Napisz co o tym sądziszx