Kort z przetargowych oszczędności

Udostępnij
Tweet

Zespół Szkół Technicznych już wkrótce zyska dwa nowe boiska, ale to nie wszystko. Z zaoszczędzonych w przetargu pieniędzy zostanie wybudowany nowy kort tenisowy. „Idziemy za ciosem. Chcemy ten rozległy teren szkolny uporządkować i stworzyć nowoczesną bazę sportową”– mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

+

Przypomnijmy, że na budowę dwóch boisk sportowych dla Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim Powiat Ostrowski przeznaczył kwotę 700 tys. zł. Po przeprowadzonej procedurze przetargowej pozostała do wykorzystania kwota 250 tys. zł.

zdjecie

– „Postanowiliśmy iść za ciosem i zaoszczędzone w przetargu pieniądze przeznaczyć na dalszą modernizację terenu przy ZST. Ogłosiliśmy przetarg na budowę kortu tenisowego. Ku naszej radości udało się zmieścić w zakładanym budżecie. Chcemy w jak największym stopniu uporządkować teren wokół szkoły i stworzyć tu nowoczesną bazę sportową” – mówi Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

zdjecie

zdjecie

Na zdj. Starosta Ostrowski Paweł Rajski z dyrektorem ZST Eugeniuszem Namysłem

Prace przy budowie kortu obejmują również uporządkowanie terenu wokół, m.in. przebudowę trybun, modernizację odwodnienia, nowe tereny zieleni oraz ogrodzenie.

– „Budowa dwóch boisk i kortu tenisowego to nie koniec naszych sportowych marzeń w ZST. Do remontu pozostała jeszcze bieżnia i boisko trawiaste, ale póki co czekamy na zaplanowany przez nas kompleks boisk wielofunkcyjnych, które mam nadzieję do końca września zostaną przekazane młodzieży” – dodaje P. Rajski.

zdjecie

zdjecie

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
7 lat temu

Jak pamietam byla juz jedna afera z kortem

Pytanie na serio
7 lat temu

Może ktoś zna odpowiedź. Czy ten kort będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Ostrowa (rozumiem, że wtedy za jakąś opłatą i pewnie z rezerwacją) czy tylko dla uczniów ZST? Bo odpowiada mi ta lokalizacja, zeby dzieci mogły grać. 🙂

august
7 lat temu

panie Kaczynski Jaroslawie i działacze PiS kiedy wywalicie PłO z powiatu ostrowskiego w stylu usrajski.W innych samorzadach posłowie PiS potrafia to zrobic . Mikolajczyk malag lawniczak i reszta gdzie wasze twarze acha wy ich nie macie bo macie tylko 4 litery.

uczeń - były
7 lat temu

Tak ładnie będzie, tylko nie pamięta jeden z drugim jak było. W tym miejscu był jeden z niewielu na tamte czasy kort z powierzchnią z tworzywa sztucznego (lata 90te) i przez niedofinansowanie urzędasów, cięcia etatów zaniedbano cały teren przy szkole (zwolniono ogrodnika) . Miał być kort kryty ale panowie „Starostowie” powiedzieli nie (był sponsor) widocznie mało polityczny. Wycięto kosze na boisku przed szkołą i zrobiono parking i to samo z kortem nr 2. Teraz robią sobie fotki i mówią o inwestycjach gdy wszystkie inne szkółki mają nowoczesne orliki i boiska tutaj buduje się jakiś mikro placyk dla otarcia łez. Ale tak to jest gdy dyrektor liczy tylko na to co mu dają i nic od siebie. Szkoda

august
7 lat temu

o czym namysl moze rozmawiac z takim usrajskim

Były uczeń
7 lat temu

No w końcu najwyższa pora .

6
0
Napisz co o tym sądziszx