OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

1km/h zadecydował o zabraniu prawa jazdy

Ostrowskie drogi są stale monitorowane przez stróżów prawa pod względem przestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego. Mimo kar nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Na okres 3 miesięcy zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i poruszał się na terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h.

+

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali teren naszego powiatu. Około godziny 15:40 zatrzymali osobowego poloneza, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Jak się okazało, 36-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h,

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów. Chęć zaoszczędzenia kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny.

Pamiętajmy, że rozsądek na drodze może uratować nie tylko nasze, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego kolejny raz apelujemy – kierowco pomyśl czy warto, zanim będzie za późno.

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gr
odpowiada  KNG
4 lat temu

sam jestes frajer

SSSS
4 lat temu

1km/h to mało , ale że na zabudowanym 51km/h za dużo to kulka w czólko i chwast wyrwany………….

Ann
4 lat temu

Tak naprawdę to tutaj nie o ten 1 km chodzi, tylko o 51 km! Jak ktoś ma swoją prywatną granicę tolerancji +/- 50 km/h, to chyba zdecydowanie przegięcie. Chcielibyście żeby w tym czasie wasze dziecko przechodzilo przez ulicę, nawet po pasach? A za parę sekund ten idiota na tych pasach się nagle pojawia? BARDZO DOBRZE, ze mu zabrali prawko!!! A jeszcze widzę tu podpuszczanie, ze mógł podważać pomiar – to odsyłam do mojego pierwszego zdania.

gutek
4 lat temu

Ej barany, cwaniaki i znawcy tematu proponuje niech każdy z was się rozpędzi 101 km/h da się zatrzymać i niech prowadzi na ulicy dyskusje. PS. Gdzie suszą pokaże janosik lub cb

gucio
odpowiada  arci
4 lat temu

Latwiej zlapac rowerzyste mniej paliwa idzie

olo
4 lat temu

jaki osioł, powinien nie przyjąc bład pomiaru

arci
odpowiada  KNG
4 lat temu

Ale czym mają ich łapać ??? W tamtym tygodniu “czaili się ” (rejon Paderewskiego) na nich Fiatem Ducato a ci na ścigaczach “bawili się z nimi w ciuciubabkę !

Właściciel BMW w tedeiku z klimą
4 lat temu

Dobrze, że policjanci zatrzymali tego poloneza, bo te samochody po osiągnięciu 100 km/h same się rozpadają.

KNG
4 lat temu

Jakby jeszcze łapali tych durniów na ryczących motocyklach z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Lol
4 lat temu

Przyjmuje się +/- 3km/h błędu w pomiarze. Ja na miejscu kierowcy bym się łatwo nie poddał. Kierowca ma prawo do kontroli świadectwa homologacji suszarki.

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x