OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nowe pomysły w Budżecie Obywatelskim – zobacz jakie

55 wniosków zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego po dokładnej weryfikacji i analizie zostało zakwalifikowanych do udziału w głosowaniu w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W środę, 10 sierpnia, w ostrowskim Ratuszu, odbyło się losowanie numerów dla poszczególnych zadań. To właśnie za pomocą tych numerów mieszkańcy wybiorą zadania, które będą realizowane w kolejnym roku. [Lista zadań “dużych“], [Lista zadań “małych”]

+

W tegorocznej edycji OBO mieszkańcy mogą zagłosować na dwa zadania – tzw. „duże” i jedno zadanie tzw. „małe”. Przez cały wrzesień, ostrowianie biorący udział w procedurze powszechnego głosowania zadecydują, które zadania będą realizowane w 2017 roku. Od 10 sierpnia do końca września br. wnioskodawcy mogą promować swoje zadania i zachęcać mieszkańców do oddawania głosów na ich projekty. Na realizację zwycięskich projektów przeznaczono 1 000 000 złotych, z czego 900 tys. złotych na realizację zadań tzw. „dużych” i 100 tys. złotych na tzw. „małe”.

Gościmy dziś w Ratuszu mieszkańców, którzy wspólnie z władzami miasta chcą budować społeczeństwo obywatelskie. Takie, które współzarządza i współdecyduje o tym, jak nasze piękne i dumne miasto wygląda dzisiaj, ma wyglądać jutro i w następnych latach. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego należą do tych osób, które potrafią myśleć kreatywnie, mają bardzo ciekawe pomysły o tym, jak współzarządzać przestrzenią publiczną wokół swoich ulic, placów, osiedli i dzielnic. Dziękuję Państwu za zaangażowanie i czas poświęcony na rzecz pracy społecznej – powiedziała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Zgłoszone projekty mają zróżnicowany zakres tematyczny. Dotyczą budowy boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, ale także organizacji festynów, warsztatów naukowych i konkursów.

Po wnikliwej analizie w poszczególnych komórkach merytorycznych do losowania zostało dopuszczonych 55 wniosków. Lokalizacje zadań zaproponowane przez ostrowian zostały poddane weryfikacji pod względem własności danego terenu i możliwości realizacji na nim zadania oraz weryfikacji stanu własności danego budynku, obiektu i terenu. Zadania były sprawdzane również pod kątem prawnych możliwości realizacji zadania oraz pod względem racjonalności szacunkowego kosztorysu – tłumaczy Milena Tacik, kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.

 

Głosowanie odbywać się będzie od 1 do 30 września 2016 roku w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej z wykorzystaniem papierowych kart.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli oddać dwa głosy na zadania tzw. „duże” i jeden głos na tzw. „małe”, czyli można wskazać maksymalnie od jednego do trzech zadań. Jest to na tyle interesujące, że pozwoli na realizację większej liczby projektów w stosunku do I edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego – dodaje prezydent Beata Klimek.

Wzorem ubiegłego roku głosowanie elektroniczne będzie możliwe poprzez stronę internetową Urzędu Miejskiego pod adresem www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski. Natomiast mieszkańcy korzystający z tradycyjnej formy głosowania będą korzystali z punktów do głosowania zlokalizowanych w budynkach użyteczności publicznej na terenie naszego miasta. Karty będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania na zasadach określonych w procedurze Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Uroczysta gala, na której poznamy zwycięskie projekty odbędzie się 20 października 2016 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
janusz
odpowiada  A
4 lat temu

Oczywiście i dlatego pytam gdzie będą stali wolontariusze (żeby dojść do tego miejsca szerokim łukiem).

tenisista
odpowiada  krzysiek67
4 lat temu

Kort? Chyba tylko do badmintona. Patrząc na wysokość ogrodzenia, które ma chronić okolicę przed wylatującymi piłkami to tylko można liczyć na ochronę przy grze w kometkę. Nobel dla projektanta!!! A mieszkańcom domów leżących na osi gry podpowiadam ubezpieczenie okien przed wybijaniem szyb. 😉

ANDY
odpowiada  janusz
4 lat temu

UWAGA!!! Ostrzeżenie dla alergików!
Wysokie stężenie pyłków smoleńskich!
W okresie przed i po 10-tym każdego miesiąca wzrasta gwałtownie stężenie pyłków smoleńskich w mediach i innych środkach masowego przekazu, zwłaszcza w mediach publicznych.
Osoby uczulone mogą odczuwać rozdrażnienie, spadek koncentracji, depresję, w niektórych przypadkach napady agresji i chęć emigracji.
Zaleca się w tym okresie bezwzględne unikanie mediów publicznych i osób zarażonych wirusem smoleńskim.
W przypadku dłuższego kontaktu z alergenami może dojść do uszkodzenia mózgu i nasilenia napadów agresji a w przypadku infekcji do zachowań paranoicznych, co manifestuje się poprzez nagłe wietrzenie wszędzie spisków i zanik możliwości racjonalnego myślenia.

A
odpowiada  janusz
4 lat temu

Czy piszesz o WOŚP – Wielkiej Ogólnej Ściepie Pomnikowej ???

janusz
4 lat temu

A w którym miejscu można wpłacić na Pomnik Pomordowanych pod Smoleńskiem. Ew. numer konta (czy taki sam jak na Eminencję Ojca Księdza Dyrektora Doktora Tadeusza Rydzyka)?

krzysiek67
odpowiada  r
4 lat temu

Jak to nietknięte? A kort przy SP 7? A swoją drogą zgłoszono 67 wniosków. Skoro przyjęto 55 to całkiem spory odsiew był w tym roku

r
4 lat temu

Mam prośbę Panie redaktorze o materiał dotyczący poprzednich wniosków. Z tego co wiem temat Stanicy harcerskiej wisi w powietrzu , a temat stawu Szulca to istna kpina. Po co organizować taka szopkę jeśli poprzednie zwycięskie projekty są w zasadzie nietknięte. Chyba ,że wykoszenie trzciny i 3 wywrotki piachu z wykopów to już tak zwany front robót. Będę niezmiernie wdzięczny za materiał w tym temacie . Z góry dziękuję – ostrowianin

pp
4 lat temu

Przestancie nudzić, staw Szulca zawalają gliną po co ta szopka.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x