Remont u Misia Uszatka

Udostępnij
Tweet

Trwa kompleksowy remont Publicznego Przedszkola nr 9 „Miś Uszatek” przy ulicy Brzechwy w Ostrowie Wielkopolskim. Wnętrze przedszkola zostanie zmodernizowane oraz dostosowane do wymogów przepisów przeciwpożarowych. We wrześniu na dzieci czekać będą m.in. odnowione łazienki.

+

Zgodnie z zaleceniami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w budynku przedszkola wykonana zostanie instalacja oddymiania klatki schodowej, oświetlenie awaryjne oraz instalacja hydrantowa. Przebudowana zostanie również instalacja wodomierza głównego.

Na I piętrze budynku wymieniona zostanie kompletna instalacja elektryczna i oświetleniowa wraz z montażem opraw oświetleniowych, włączników i gniazdek. W łazienkach wymieniona zostanie ponadto instalacja ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania. W łazienkach wydzielone zostaną nowe pomieszczenia, założone zostaną nowe płytki ścienne, wymienione zostaną także drzwi i okna z parapetami, przebudowana zostanie wentylacja.

Do przedszkola zakupione zostaną również nowe szafki szatniowe dla przedszkolaków.

Publiczne Przedszkole nr 9 to jedno z największych przedszkoli w naszym mieście – mówi prezydent Beata Klimek. – Od września będzie tutaj uczęszczać ponad 200 dzieci. Mam nadzieję, że spodoba im się odnowione przedszkole. Budynek przez wiele lat nie był remontowany, więc mimo dość szerokiego zakresu prac, sporo jeszcze jest tutaj do zrobienia. Modernizacji wymagają m.in. przedszkolne tarasy. Liczę na zrozumienie radnych i mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy zmieniać oblicze ostrowskich przeszkoli.

Prace remontowe muszą zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a dodatkowo musiały być skoordynowane z trwającymi zajęciami przedszkolnymi.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx