Ten policjant przed pracą skutecznie reanimował. Brawo!

Udostępnij
Tweet

W miniony piątek, 5 sierpnia st. sierż. Rafał Filipiak jadąc na służbę zauważył na drodze zderzenie dwóch pojazdów i zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Funkcjonariusz, zauważył nieprzytomnego mężczyznę i po sprawdzeniu i stwierdzeniu, że brak jest wyczuwalnego tętna policjant przystąpił do reanimacji. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta cała sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie.

+

Zdarzają się sytuacje niecodzienne, kiedy ludzie zachowują przysłowiową „zimą krew” i natychmiast, odważnie interweniują, aby ratować życie drugiemu człowiekowi. Tak było w ubiegły piątek, 5 sierpnia. Funkcjonariusz ostrowskiej komendy st.sierż. Rafał Filipiak jadąc na służbę zauważył na drodze zderzenie dwóch pojazdów. Policjant nie „poszedł w ślad” za innymi kierującymi, którzy przejeżdżali obok zdarzenia, tylko zatrzymał samochód i ruszył z pomocą.

Gdy zauważył nieprzytomnego mężczyznę, natychmiast udał się w jego kierunku. Po sprawdzeniu i stwierdzeniu, że brak jest wyczuwalnego tętna policjant przystąpił do reanimacji.

Policjant, st.sierż. Rafał Filipiak wspólnie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z Sobótki i Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego reanimowali mężczyznę przez kilkanaście minut, aż do przyjazdu karetki. Po podłączeniu do specjalistycznego sprzętu 43-letni mężczyzna zaczął oddychać.

Jak mówi Rafał: „sytuacja wymagała niezwykłego opanowania i szybkości w działaniu, która niewątpliwie na długo zapadnie w mojej pamięci. Policjanci w trakcie takich sytuacji doświadczają, jak bardzo potrzebna i jakie znaczenie ma nasza służba, służba policjantów, strażaków, ratowników medycznych”.

St.sierż. Rafał Filipiak na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

To właśnie szybka pomoc niesiona w pierwszych sekundach i minutach po wypadku, zasłabnięciu czy utracie przytomności RATUJE LUDZKIE ŻYCIE!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aga
4 lat temu

Około 25 lat temu, na jednej z pierwszych randek z moim mężem, strażakiem, zobaczyliśmy leżącego człowieka. Mąż udzielił pierwszej pomocy i reanimował do przyjazdu karetki. Potem poszliśmy dalej. Zwykły ludzki, bezinteresowny odruch człowieka, który potrafi pomóc. Żadnych laurów i orderów. Dla mnie jednak był bohaterem.

xxx
7 lat temu

Niestety rano ten Pan zmarł 🙁

ochotnik
7 lat temu

Dziekuje Rafał za wilką pomoc ale nasz kolega z Sobótki odszedł od nas. Zawsze bedziesz w naszej pamięci :(:(:(

ona
7 lat temu

wiadomomo nie kazy by udzielil pompocy ,bo sa rozni,ale skoro policjant to chyba by wypadalo,ja nawet jesli by mnie sytuacja do tego zmusila bym czlowieka niezostawila w potrzebie

ona
7 lat temu

chyba kazdy policjant powinien umiec reanimowac,dajcie mu teraz nagrode nobla za jego zachowanie,niewidze nic w tym nadzwyczajnego

23
0
Napisz co o tym sądziszx