Dopalacze wciąż w użyciu

Policjanci zatrzymali 22- latka, który posiadał przy sobie woreczek z zawartością suszu roślinnego. Substancja została poddana badaniu testerem narkotykowym, który potwierdził, że jest to środek zastępczy w postaci dopalacza.

+

Policjanci ostrowskiej komendy wczoraj, 4 sierpnia zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie woreczek z zawartością suszu roślinnego. Substancja należąca do 22-latka została poddana badaniu testerem narkotykowym, który potwierdził, że jest to środek zastępczy w postaci dopalacza.

W toku dochodzenia zostaną przeprowadzone badania specjalistyczne dopalacza, które określą rodzaj znajdujących się w nim środków zakazanych.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim cały czas realizuje działania z Państwową Inspekcją Sanitarną. Kontrole sklepów zajmujących się sprzedażą dopalaczy, doprowadziły do ich zamknięcia.

Ostrowscy policjanci mają świadomość, że proceder ten może funkcjonować na terenie naszego miasta i powiatu w sposób utajniony. Dlatego też, nie zaprzestają działań ukierunkowanych na zwalczanie tego typu przestępczości.

Zakres policyjnych działań obejmuje także szeroko rozumianą profilaktykę. Policjanci przeprowadzają prelekcję w szkołach, zarówno dla uczniów jak i rodziców oraz pedagogów, informując o szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków, a także wiążących się z tym skutkach prawnych.

CZYTAJ  Nie żyje 38-latek. Siła uderzenia była spora

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dopalacz
6 lat temu

Jakie zwalczanie? Łapanie gówniarzy z jednym woreczkiem? Śmiechu warte! Niech się zabiorą za tych co rozprowadzają te shit (na Kościuszki sklep funkcjonuje od lat i ma się dobrze).

prawnik
6 lat temu

młodzi ludzie sprzedają zmodyfikowane narkotyki w myśl obowiązującej litery prawa państwo rozkłada ręce ustawia policjantów pod sklepem i legitymuje kupujących celem zastraszenia to tak jakby spisywać profilaktycznie wychodzących z baru bo mogą wsiąść za kierownicę po pijaku dla mnie to patologia

2
0
Napisz co o tym sądziszx