Tak się zmieni stanica harcerska

Stanica Harcerska „Zielona Polana” na ostrowskich Piaskach przejdzie w tym roku metamorfozę. I to podwójną. W ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego zmodernizowany zostanie budynek główny stanicy, a w ramach inicjatywy lokalnej wykonane zostanie oświetlenie i sieć Wi-Fi na terenie obiektu.

+

W ramach modernizacji budynku głównego Stanicy Harcerskiej rozebrane zostanie istniejące pokrycie dachowe, które zostanie poddane utylizacji, a w to miejsce po naprawie zniszczonych łat i krokwie, zostanie położone nowe pokrycie z blachy. Całość zostanie orynnowana.

Ponadto rozebrany zostanie istniejący fragment ściany i okładziny ścienne i posadzkowe, zdemontowana instalacja elektryczna oraz sanitarna w zakresie istniejących łazienek. W to miejsce postawiona zostanie nowa ściana szczytowa oraz nowe okładziny ścienne i posadzkowe. Prace przewidują również roboty malarskie, wykonanie instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz montaż nowych drzwi.

W ramach Inicjatywy Lokalnej wykonane zostanie oświetlenie terenu Stanicy Harcerskiej oraz doprowadzona zostanie sieć Wi-Fi w technologii światłowodowej. Harcerze ze swojej strony zobowiązali się do budowy ogrodzenia w części frontowej Stanicy oraz wykonania parkingu dla rowerów.

Ostrowscy harcerze poważnie podeszli do tematu i nie dość, że zwyciężyli w głosowaniu na Ostrowski Budżet Obywatelski, to postanowili jeszcze skorzystać z narzędzia Inicjatywy Lokalnej, aby remont przeprowadzić na szerszą skalę – mówi prezydent Beata Klimek. – Cieszy mnie to nie tylko dlatego, że obiekty, z których korzysta dzieci i młodzież z terenu naszego miasta, a nawet regionu odzyskają świetność, a warunki przebywania na Stanicy Harcerskiej się poprawią, ale również dlatego, że była to dla wszystkich – tych starszych i młodszych harcerzy – świetna lekcja uczestnictwa w życiu społecznym naszej lokalnej wspólnoty samorządowej. Te możliwości, jakie daje Ostrowski Budżet Obywatelski i Inicjatywa Lokalna zostały stworzone właśnie po to, aby mieszkańcy mogli czynnie włączać się w życie miasta i współdecydować o tym, jak wydawane są miejskie pieniądze.

Przetarg na modernizację Stanicy Harcerskiej został już ogłoszony, a wykonawcę poznamy w pierwszej połowie sierpnia.

POLECANE NEWSY
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gas
5 lat temu

No i dobrze harcerze zasłużyli na to

Polak
5 lat temu

dorzucę swój skromny postulat czy w tej niewątpliwie trafionej inwestycji propagującej tradycję naszej stanicy znajdzie się kilka domków kempingowych dla przyjezdnych dzieci ? bardzo by to ułatwiło wszystkim życie .

ziutek
5 lat temu

Przy stawie Szulca pani Klimek i Rajski mogą już robić zdjecia przy gruszkach na wierzbie.

zygmunt
5 lat temu

a ja już myslal ze to się rozleci na amynt!

Debest
5 lat temu

Czyżby stary dach był z azbestu?

Lolek
odpowiada  Debest
5 lat temu

Stary dach jest z blachy falistej

6
0
Napisz co o tym sądziszx