OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nie będzie już zalewać Rejtana. Jest remont

Ulica Rejtana w Ostrowie Wielkopolskim, przy okazji większych opadów, była systematycznie zalewana, a ulica zamieniała się w rzekę. Kolejna taką sytuację obserwowaliśmy podczas intensywnych opadów w czerwcu tego roku. – Samo udrożnianie kratek ściekowych nie wystarczy. Na Rejtana trwa właśnie przebudowa kanalizacji deszczowej – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Na ulicy Rejtana trwa właśnie budowa sieci deszczowej. Zakres inwestycji obejmuje budowę kanalizacji deszczowej z rur kielichowych o średnicy 600 mm, na długości 529 metrów oraz rur kielichowych o średnicy 400 mm na długości 2 metrów.

W ulicy istnieje kanał deszczowy, jednak średnica rur jest niewystarczająca do zebrania dużych opadów deszczu. Stąd potrzeba przebudowy kanału – mówi Marek Karolczak, prezes ostrowskiego WODKAN-u. – By jednak skutecznie zebrać opad konieczna będzie także przebudowa kanału w sąsiednich ulicach. Inwestycja ta powinna jednak poprawić sytuację na Rejtana.

Poza sama kanalizacją zamontowane zostaną tu studnie betonowe z żeliwnym włazem  (8 włazów z małą wentylacją, 8 włazów bez wentylacji), wykonana zostanie także przebudowa sieci gazowej na długości 10 metrów oraz przebudowa przyłączy gazowych na długości 5 metrów.

W maju tego roku spółka WODKAN rozstrzygnęła przetarg na to zadanie i podpisała umowę z wykonawcą. Do przetargu przystąpiły trzy podmioty, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budokan z Ostrowa Wielkopolskiego i to ona jest wykonawcą tej inwestycji. Według planu prace zakończone zostaną 15.09.2016 roku.

WODKAN ubiega się o udzielenie dofinansowania w wysokości 612 000,00 złotych na ww. przedsięwzięcie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Woziwoda
4 lat temu

A co się stało z tą beką na tej ulicy Rejtana do której wszyscy srali i jak była pełna, to znaczyło, że był koniec miesiąca?

???
4 lat temu

Na Reymonta tez tak samo wygląda jak i na Rejtana po ulewnych deszczach

ak
odpowiada  Ja jebie..
4 lat temu

Zacina ci się klawiatura czy intelekt ? A może ci nad prezes już aż tak zasadził?

ja
odpowiada  Do ja
4 lat temu

Widać ,że dopiero jak dopiero szorujesz kibel mopem to można się o tym dowiedzieć.
Żyj dalej w swoim świecie, w końcu miejsce na robaki też się znajdzie.

Ja jebie..
odpowiada  ak
4 lat temu

Bul…. to Komorowski psał

Do ja
odpowiada  ja
4 lat temu

Gówno to ci może uciec do kanalizacji sanitarnej, a do kanalizacji deszczowej deszczówka, ale skąd taki kmiot, który do tej pory swoje szczochy, gówna i wodę z wanny odprowadzał do szamba może o tym wiedzieć?

ak
odpowiada  Nurek błotny
4 lat temu

Bul to będziesz miał w czterech literach, jak ci nad prezes zasadzi.

ja
odpowiada  Nurek błotny
4 lat temu

Wracaj do szamba bo ci gó..no ucieka.

Nurek błotny
4 lat temu

Po co to wydawać pieniądze na zalane ulice. Przecież jak mówił były prezydent Bul, każdy wie, że woda ma to do siebie, że najpierw zalewa, a po jakimś czasie sama odpływa najpierw do rzek, a rzekami do Bałtyku.

zibi
odpowiada  ?
4 lat temu

…odwołuje poprzednią wypowiedź gdyż rzeczywiście o ulicy Rejtana tutaj jest mowa.

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x