OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

16-latka bała się powiedzieć rodzicom, że jest u chłopaka. Wymyśliła porwanie

16-latka z gminy Gołuchów swoim żartem postawiła na nogi całą policję. Dziewczyna wymyśliła historię o uprowadzeniu, bo bała się powiedzieć matce, że była u swojego chłopaka. Teraz nastolatką zajmie się sąd rodzinny.

+

W niedzielę 26 czerwca br. po godz. 23.00 do pleszewskiej komendy przyszła matka 16-letniej dziewczyny. Zgłosiła mundurowym porwanie córki. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że dziewczyna rano wyszła z domu. Nie można było nawiązać z nią żadnego kontaktu. Jej telefon milczał. Dopiero przed godz. 23.00 wysłała swojemu bratu niepokojącego sms’a.

Nastolatka w krótkiej wiadomości napisała, że wsiadła do busa, którego kierowca wbrew jej woli gdzieś chce ją wywieźć. Po kilku minutach 16-latka zadzwoniła do brata i wyszeptała, że jadą z nią inne dziewczyny, a jedna z nich podczas próby ucieczki została ciężko pobita. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie i tak też zostało potraktowane.

Policjanci natychmiast zorganizowali szeroko zakrojone poszukiwania, które trwały całą noc. Zdjęcie i rysopis nastolatki przekazano wszystkim patrolom w mieście. O zaginięciu poinformowani zostali też policjanci z innych powiatów. Mundurowi przesłuchiwali członków rodziny zaginionej, dotarli do jej znajomych oraz osób, z którymi kontaktowała się w ostatnim czasie. Na bieżąco sprawdzali również miejsca, w których dziewczyna mogłaby przebywać.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kryminalni ustalili, że dziewczyna może znajdować się w jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim, najprawdopodobniej u swojego 19-letniego chłopaka. Na miejsce udali się pleszewscy i ostrowscy policjanci. Ustalenia mundurowych potwierdziły się. W mieszkaniu 19-latka przebywała poszukiwana dziewczyna. 16-latka cały czas utrzymywała, że została porwana i po tym jak udało jej się uciec, postanowiła przenocować u swojego chłopaka. Dziewczyna skarżyła się na złe samopoczucie, dlatego została przewieziona do szpitala.

Podczas przesłuchania przyznała policjantom, że wymyśliła całą historię. Napisała do brata smsa o uprowadzeniu, bo – jak tłumaczyła – bała się powiedzieć rodzicom, że była u swojego chłopaka

O wybryku nastolatki został powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
.
odpowiada  mi
4 lat temu

To taksówkarz jest ustawiony do końca życia, aby dobrego prawnika znaleźć żeby wywalczył należne odszkodowanie

Nikos
4 lat temu

To jests wlasnie efekt bezstresowego wychowania rozpieszczina gowniara, a rodzicom powinni teraz ograniczyc prawa rodzicielskie, guma i waskie drzwi

mi
4 lat temu

Kolejna idiotka! Kilka lat temu podobna historia spotkała znajomego taksówkarza, Facet miał potworne kłopoty (smarkula podała konkretną taksówkę)zanim przyznała się. że była w tym czasie u chłopaka…

xd
4 lat temu

ale idiotka!!!!do potęgi razy dwa

namiętny Zbychu
odpowiada  Jurny Rychu
4 lat temu

I za jej zgodą.

dobry żart
odpowiada  Fiksss
4 lat temu

jeszcze będziesz mu rentę płacił do końca życia

.
odpowiada  Fiksss
4 lat temu

Ma się to niby pomału zmienić; miejmy nadzieję

Fiksss
odpowiada  dobry żart
4 lat temu

Racja tu wszystko jest możliwe włamie Ci się złodziej do domu zrobisz mu krzywdę broniąc dobytku a na koniec on Cie pozwie do sądu za to że go pobiłeś i jeszcze będziesz mu odszkodowanie płacił za uszczerbek na zdrowiu .

Jurny Rychu
4 lat temu

Prawo użycia broni. Bronię można użyć jak ma skończone 15 lat.

dobry żart
odpowiada  Fiksss
4 lat temu

w tym kraju nie grozi jej nic

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x