OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wyasfaltują ulicę na osiedlu Wenecja

Po opadach deszczu mieszkańcy ulicy Regatowej mieli poważne problemy z poruszaniem się i jazdą po tej ulicy. Dlatego też niebawem na drodze ruszy budowa nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego. Powstanie tu również odwodnienie. Koszt remontu wyniesie 210 700 złotych.

+

Przetarg na budowę drogi został rozstrzygnięty pod koniec czerwca. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Krotoszyna „GEMBIAK – MIKSTACKI” Sp.j, która zrealizuje inwestycję.

Na ulicy Regatowej wykonane zostaną roboty ziemne pod przyłącze kanalizacji deszczowej i koryta pod nawierzchnię pieszo-jezdną. W ramach zadania powstanie także odwodnienie. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki brukowej betonowej na podbudowie z kruszywa łamanego. Zainstalowane zostanie także nowe oznakowanie pionowe.

W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczyliśmy na ulicę Regatową 200 tys. złotych. Jednak po przeprowadzonym przetargu okazało się, że suma ta nie jest wystarczająca i nie pokryje wszystkich kosztów związanych z remontem ulicy. Podczas czerwcowej sesji postanowiliśmy zwiększyć środki na to zadanie o ponad 10 tysięcy złotych. To kolejna ostrowska ulica, która zyskuje nawierzchnię z kostki brukowej, dzięki czemu jej użytkowanie przestanie być problemem dla jej mieszkańców – mówi prezydent Beata Klimek.

W remontowanym pasie drogowym występuje całkowita sieć uzbrojenia podziemnego: wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, kable energetyczne i telekomunikacyjne, napowietrzna linia energetyczna oraz sieć gazowa.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
4 lat temu

Od Dwernickiego do Topolowej

wiko
odpowiada  o
4 lat temu

Napisz jeszcze parę słów, a spotkamy się w sądzie, bo nic ciekawego nie potrafisz napisać oprócz inwektyw. Obchodzi mnie to nawet jeśli tam nie mieszkam, bo płacę podatki tak jak wszyscy i nie zamierzam opłacać rozbiórki fanaberii jakiegoś notariusza.

I
4 lat temu

ej” firma ” jaki asfalt ty chyba nie wiesz o czym mowisz wyraznie jest napisane ze kostka bedzie zalozona !! czytaj ze zrozumieniem

l
odpowiada  n/n
4 lat temu

Masz bardzo nieaktualne info!!!

l
odpowiada  F.I.R.M.A.
4 lat temu

Przyjdź i spaceruj po tej ulicy w czasie deszczu i tuż po nim,ciekawe co wtedy powiesz?!!

o
odpowiada  wiko
4 lat temu

Ale z Ciebie idiota!Mieszkasz tam?To się nie odzywaj!!!

F.I.R.M.A.
4 lat temu

Wenecja to Wenecja niech pływa pod wodą jak we Włoszech 🙂 A nie 210 tys na asfalt. Lepiej to dajcie na biedne, chore dzieci.A nie na gówniany asfalt

wiko
4 lat temu

Powinni się zainteresować tym nielegalnie zrobionym chodniczkiem, który widać na zdjęciu, a który będzie musiał zostać rozebrany za pieniądze podatników. A powinni obciążyć inwestora, czyli ostrowskiego notariusza Jana K. lub właścicieli posesji, do których przylega chodnik, za to że nie interweniowali kiedy był zakładany.

do nn
4 lat temu

Oczywiście chodzi mi o ul.Bzowa

do nn
4 lat temu

Masz racje .My na Ul.Bazowej również taplalismy się w błocie przez wiele lat i wreszcie mamy.Trzymam kciuki za sąsiednią ulice ponieważ Was rozumiem

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x