Przedsiębiorcze ostrowianki

W restauracji Komeda w Ostrowie odbyło się I Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych. Tematem przewodnim był ,,Kolorowy zawrót głowy, czyli jak podnieść efektywność zespołu”. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Kobiet Przedsiębiorczych oraz spółka Ostrowski Park Przemysłowy.

+

Główną ideą działalności Klubu Kobiet Przedsiębiorczych jest stworzenie platformy do wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet, prowadzących własną działalność gospodarczą oraz tych piastujących decyzyjne stanowiska w rozmaitych firmach. Działania te służą zarówno wspieraniu postaw przedsiębiorczości wśród kobiet, poprzez poszukiwanie nowych partnerów biznesowych, jak również promocji pozytywnych wzorców na zewnątrz.

Kobiety przedsiębiorcze z Ostrowa i okolic, które przybyły na ostrowskie spotkanie miały okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, a także zapoznać się z wystąpieniami gości specjalnych – Edyty Jagodzińskiej – Pawluk oraz Doroty Szylak. Pierwsza to trener i konsultant biznesu, menedżer i właścicielka dynamicznie rozwijającej się firmy szkoleniowej, a druga to coach, właścicielka firmy konsultingowej, praktyk biznesu z 15-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania organizacjami międzynarodowymi w Polsce i w Niemczech.

Cieszę się bardzo, że do takiego spotkania doszło w naszym mieście, w którym przecież kobiet przedsiębiorczych, doskonale radzących sobie w biznesie nie brakuje – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Myślę, że będzie to swoisty impuls, by kolejne panie decydowały się na branie spraw w swoje ręce i zakładanie firm. A właśnie podczas tego typu spotkań można się bardzo wiele nauczyć. Jest to również doskonała okazja, by wymienić uwagi z kobietami, które prowadzą od lat różne biznesy i mają z tego tytułu spore doświadczenie.

Podczas I Spotkania Kobiet Przedsiębiorczych w Ostrowie rozmawiano m.in. o na temat podstaw zakładania biznesu, narzędzi do jego prowadzenia, zasad komunikacji w zespole i korzyści efektywnego zarządzania grupą. Dyskutowano również jak właściwie dobrać ludzi do zadań na każdym etapie pracy projektowej zgodnie z ich naturalnymi predyspozycjami itp.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

Dla mnie kobiety przedsiębiorcze, to nie tylko te prowadzące biznes – dodała Beata Klimek. – To także panie, które udzielają się na wielu innych płaszczyznach np. społecznej. Krótko mówiąc, robią pożyteczne rzeczy dla innych, czasami jest to grupa najbliższych sąsiadów, a czasami cała społeczność danego miasta. A przy okazji swoich działań przełamują stereotypy, że kobieta wcale nie jest gorsza od mężczyzn.

To było pierwsze tego typu spotkanie w Ostrowie, ale – jak zapewniają organizatorzy – nie ostatnie. Warto dodać, że Klub Kobiet Przedsiębiorczych powstał w kwietniu 2008 roku, jako nieformalna inicjatywa. Organizatorką poznańskiego Klubu Kobiet Przedsiębiorczych jest obecnie Zofia Chołody, przedsiębiorca oraz radca prawny. Klub realizuje swoje działania w formie comiesięcznych spotkań.

źródło: OPP w Ostrowie Wlkp.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx