OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Mieszkańcy ul. Kolejowej będą mogli wyrzucić piece

Trwają prace związane z budową sieci ciepłowniczej w ulicy Kolejowej, na odcinku od ulicy Dworcowej do ulicy Wojska Polskiego. – Z nowej sieci będą mogli skorzystać mieszkańcy kamienic przechodząc na ekologiczne ciepło systemowe, likwidując tym samym piece kaflowe – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Chęć podłączenia do systemu ciepłowniczego wyraziła znacząca większość właścicieli mieszczących się tam kamienic.

+

Nowy odcinek sieci wysokoparametrowej 2xDN80 i 2xDN 50, wraz z przyłączami, budowany przez wykonawcę wyłonionego na drodze przetargu nieograniczonego, będzie wykonany w całości w technologii preizolowanej.

Zakończenie prac zaplanowane zostało na początek lipca br. – informuje Marian Kupijaj, prezes OZC.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego PBO – zapewnia, że mieszkańcy nie odczują znaczących utrudnień związanych z realizacją inwestycji. Koszt prac to 123 020,58 złotych.

Walczymy o lepszą jakość powietrza w Ostrowie Wielkopolskim. Inwestycje tego typu przyczynią się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń w naszym mieście – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

W związku z koniecznością poprawy stanu powietrza w naszym mieście spółka OZC S.A wprowadziła działania promocyjne związane z obniżką kosztów podłączenia do sieci ciepłowniczej i planuje dalszy rozwój sieci. Szczegóły promocji zamieszczone są na stronie internetowej spółki www.ozcsa.pl.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Właściciel domku jednorodzinnego
odpowiada  Zaxa
3 lat temu

Ja swój dom sam ocieplałem i wymieniłem w nim okna nikt mi tego nie fundował, więc dlaczego w kamienicach ma być inaczej?

Zaxa
3 lat temu

Jak im tych kamienic nie ocieplą i okien i drzwi nie wymienią, to w mieszkaniach o wysokości powyżej 3 m rachunki za ciepło będą niebotyczne. I tak jak szybko się zacznie flirt mieszkańców z OZC, tak szybko się skończy. Głupcami będą ci, którzy piece zlikwidują zanim się przekonają jak będzie.

gosia
5 lat temu

to taka bobrowa lub krolikowa gospodarka

mieszkaniec
odpowiada  Uśmiech
5 lat temu

problem w tym że nie każdego stać żeby płacić później wysokie rachunki i zimą i latem

Bezdomny
5 lat temu

Jak wyrzucą piece, to za chwile sami zostaną wyrzuceni z tych mieszkań przez komornika za nieopłacanie ciepła.

Kaktus
5 lat temu

Likwidacja pieców, montaż instalacji co i podłączenie cieplika do mieszkania. Ile to razem będzie? Chyba zbyt wielu się nie podłączy, ale może z czasem. Pomysł dobry, bo te rury powinny dotrzeć w jak najwięcej miejsc w centrum miasta. Tylko wiele kamienic nie jest ocieplonych, ma stare okna, więc koszty ogrzewania mogą być horrendalne.

Praktyk
5 lat temu

Nie radzę mieszkańcom pochopnie wyrzucać pieców, bo może się okazać, że po pierwszej zimie i rachunkach za ciepło bardzo za nimi zatęsknią.

kibic
5 lat temu

ja placilem za samo podlaczenie 11 000 i do tego centralne wewnatrz bubynku kogo na to stac

goch
5 lat temu

to ozc nie moze rzadzic nieudolny bober lub królik

kominiarz
5 lat temu

ciekawy temat tylko czym te nieocieplone kamienice ogrzeją po za sezonem grzewczym cieńko to widzę

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x