Koniec z reliktem przeszłości. Ogrody działkowe mają nową nazwę!

Udostępnij
Tweet

Rodzinny Ogród Działkowy im. 22 Lipca – ta nazwa to już przeszłość. Zarząd ogrodu działkowego podjął jeszcze jedną próbę walki z reliktami przeszłości. Tym razem okazała się ona skuteczna.

+

Nazwa ostrowskiego Ogrodu Działkowego już od dawna uchodziła za relikt przeszłości. Do jej zmiany już w 2007 roku dążył prezes zarządu ROD Lech Kinda. W tej sprawie odbyło się nawet referendum, ale nie zakończyło się ono sukcesem. W rezultacie nazwa 22 lipca pozostała.

Zarząd Ogrodu Działkowego nie mógł zmienić nazwy sam, bo najwyższą władzą jest Walne Zebranie. Inna sprawa, że od wspomnianego wcześniej referendum minęło wiele lat, bo nikt tematem już się później nie interesował. Pomogła jednak interwencja naszej redakcji. We wrześniu ubiegłego roku zrealizowaliśmy materiał: „Walka z reliktami przeszłości. Nazwa Ogrodu Działkowego do zmiany?” Już wtedy prezes Kinda obiecał, że podejmie jeszcze jedną próbę zmiany nazwy ogrodu. Słowa dotrzymał. Wraz z początkiem maja 22 lipca odchodzi w niepamięć.

Nowa, pełna nazwa ogrodu działkowego brzmi: „Rodzinny Ogród Działkowy Relaks„. Została ona przyjęta praktycznie jednogłośnie. Na tablicach przed ogrodem widnieje jeszcze wprawdzie 22 lipca, ale to już tylko kwestia czasu. Lech Kinda zapewnia, że już wkrótce wszędzie widoczna będzie nowa nazwa. Jak oceniacie zmianę? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

źródło: ostrowska.tv

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ujawniono ciało na przystanku (ZDJĘCIA) AKTUALIZACJA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WOJTEK
7 lat temu

Najbardziej totalitarnym państwem na świecie, z największą ilością ofiar na sumieniu jest Watykan. Czy nazwiska jego funkcjonariuszy też będą usuwane z nazw ulic i placów?

1234
7 lat temu

Skoro szanownej redakcji tak bardzo leżą na wątrobie relikty przeszłości, to proponuję zwrócić się jeszcze do władz miejskich i lobbować za inicjatywą zmian nazw niektórych ulic, bo w mieście wciąż straszą nazwy takie jak np. ul. Dworcowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa itd. a przecież nietrudno się domyślić kim byli Dworcow, Kolejow czy Topolow. Jak nic sowieci i do tego na pewno agenci KGB.

PP
8 lat temu

Niech lepiej się Pan Prezes wodą zajmie! W zeszłym roku nie miałem ani kropelki ! Wszystko pousychało i kto mi za to zwróci??? A za wodę i tak zapłacić trzeba. Masakra jakaś !!!

Tadek
8 lat temu

Nareszcie ta durna nazwa działek zniknęła .Teraz tylko niech ,nam dadzą wodę na działkach ,bo za wodę płacimy i ciągle jest jej brak. W ubiegłym roku za wodę płaciliśmy ,a była tylko 2 dni , w tym roku to samo ,płacimy a wody brak.

dzialkowiec
8 lat temu

teraz niech prezes zapewni ciagly dostep do wody na tych dzialkach, bo jej brak jest notoryczny

wojtek
8 lat temu

22 lipca były organizowane festyny ,zabawy i różne imprezy, dzisiaj mamy procesje i pielgrzymki.

X
8 lat temu

I komu te nazwa przeszkadzała na pewno nie zwykłym ludziom, którzy lubią słodycze.

Olo
odpowiada  X
8 lat temu

i bardzo dobrze – nie można czcić symbolu okupacji sowieckie, a fabrykę Wedla też nazwano ku upamiętnienia PKWN z 1944 r. – więc nie mów, że tu chodziło o słodycze i przyjemne skojarzenia.

partyzant
odpowiada  Olo
8 lat temu

Wyklęty /przeklęty/ się znalazł – jeszcze jak widać cię nie uziemili???

olo
odpowiada  X
8 lat temu

Pewno, komu – wielu ludziom Stalin i Hitler też nie przeszkadzali i według tu dających swoje poparcie taki symbol zniewolenia przez sowietów też nie ma znaczenia. Co potrafiła ta wschodnia dz………. zrobić z niewinnym człowiekiem pokazuje przypomniana historia E. Bodo. Ale dla wielu to nieistotne, bo nawet nie wiedzą co było 22 lipca i łączą to z czekoladą!!!!!!!!!!!

Komunista
8 lat temu

Jak się teraz czuje radny i działacz społeczny Marian Herwich i co będzie jak się o tym dowie Putin?

dddd
8 lat temu

głupszej nazwy nie było

12
0
Napisz co o tym sądziszx