Pół roku rządów PiS (czekamy na opinie)

Właśnie mija pół roku odkąd władze w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Wtorek będzie zatem dniem pierwszych podsumowań. Zachęcamy również do nich naszych czytelników.

+

Politycy PiS zdążyli już przeprowadzić kilka ustaw. Co było ich największym sukcesem, a co można uznać za porażkę? Czy w Polsce rzeczywiście nastąpiła #dobrazmiana? Jak obecny rząd prezentuje się na tle poprzednich gabinetów? To tylko niektóre pytania, które chcemy Wam zadać. W końcu niektóre działania ekipy rządzącej miały także wpływ na to, co działo się przez ostatnie sześć miesięcy w naszym mieście. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Warto również dodać, że we wtorek premier Beata Szydło przedstawi sprawozdanie z półrocza działalności rządu. Wydarzy się to podczas posiedzenia Rady Ministrów.

POLECANE NEWSY
120 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
4 lat temu

To jasne jak słońce ,ze PIS coś robi poprostu to widać.Działa pod każdym względem.To poprostu widać REFORMY W KAŻDEJ DZIEDZINIE WZROST GOSPODARCZY POPRAWĘ BYTU RODZIN WSZYSTKO POMAŁU BĘDZIE CORAZ LEPIEJ.POLACY TO ZOBACZĄ NAWET PRZECIWNICY.QDZYSTKIE OSZUSTWA WYCHODZĄ NA WIERZCH TO POPROSTU WIDAĆ.JEŻELI KTOŚ JEST PRZECIWKO PISOWI TO JEST CALKOWITCIE ŚLEPY I NIC DOBREGO NIE WIDZI .POLSKA PRZEZ WIELE LAT BYŁA OKRADANA PRZEZ INNE RZĄDY .CO TERAZ WYCHODZI NA JAW.PIS WALCZY O ODSZLOFOWANIA KTÓRE NALEŹĄ SIĘ POLSCE OD NIEMCÓW,CO INNYCH RZĄDZĄCYCH TO NIE OBCHODZIŁO ANI 500+ TAKA PRAWDATYLKO WIERZĄCY LUDZIE SĄ WIARYGODNI MAJĄ SUMIENIA A NIE WIERZĄCY TACY MYŚLĄ TYLKO O SOBIE ABY JAK NAJWIĘCEJ NAKRASC.BIBLIA PRZYPOWIEŚCI SALOMONA SERCE BEZBOZNEGO PORZADA ZŁA I JEST OKRUTNE.DLATEGO TYLE LUDZI WYRZUCONO Z KAMIENIC PRZEZ PO I ZWALNIANO Z ZAKŁADÓW PRACY.

DO MARII
odpowiada  Maria
4 lat temu

TO MÓGŁ NAPISAĆ TYLKO ŚLEPY I GŁUCHY NA TO WSZYSTKO CO SIĘ TERAZ DZIEJE W NASZYM KRAJU I NA FORUM UNIJNYM……..
A DO TEGO HISTORIĘ POPRZEDNICH LAT W POLSCE ZNA TYLKO Z OPOWIADAŃ OBECNIE RZĄDZĄCYCH………..
PRZYKRO TAKIE WYWODY CZYTAĆ…..

Czesław
4 lat temu

Każdy naród ma to na co sobie zasłużył (zagłosował). Po co narzekać? przecież zadowoleni są tylko ci, którzy na te reformy nie płacą, jak przyjdzie do płacenia to wyjadą z tego pięknego kraju.

Kazimierz
4 lat temu

Czy nikt niewidzi że polityka kaczyńskiego prowadzi do trzeciej wojny.

Edmund
5 lat temu

Pracuję za granicą juz parę lat i o te parę lat za długo. Miałem plan wrócić do Polski, bo za bardzo tęsknię za rodziną, ale schizofrenicy z pis-u wybili mi to z głowy. W pracy mam kolegów z różnych stron świata i mam dość pytań typu; kto to jest ten Kacz-ski; o co chodzi w polsce; to polska chce być lepsza od Korei Północnej. Już nie będę pisał o odcinkach. O co chodzi, to nikt normalny nie wie.
Rozmawiam często z Polakami tu pracującymi i kiedyś zapytałem czy, wrażie ewentualnej agresji na Polskę, wrócili by do kraju? Zazwyczaj jest jedną odpowiedź, tak ale tylko po bliskich i z powrotem.
Mam wielką ochotę napisać co o tym wszystkim myślę po swoimu, ale raczej by tego nie dodali.

krzysiek
odpowiada  Edmund
5 lat temu

W razie agresji na Polskę? Lepsza od Korei Północnej? Obawiam się kolego, że mieszkając na emigracji masz trochę skrzywiony obraz kraju. Wyobraź sobie, że tu się toczy normalne życie. Ludzie rodzą się i umierają, po drogach jeżdżą samochody i nawet słońce świeci. O co chodzi w Polsce? No właśnie o to chodzi, że jest demokracja i każdy może powiedzieć i wykrzyczeć co mu ślina na język przyniesie. Dlatego gdy jedni są przy władzy, to drudzy protestują, bo też by chcieli być. Za trzy lata mogą się zamienić miejscami. Naprawdę takie trudne to do zrozumienia?

radarek
5 lat temu

są za ciency jeśli chodzi o paczki i ich zdjęcia to polecam marker i zamalować lub papierośnice i poco tyle kasy z ich strony /kto pali ten będzie palił pozdrawiam mohery

s3
5 lat temu

głosowałem na Trumpa, murzyn nie moze żądzic białym,

greg
5 lat temu

mam dziecko i nie dostaje 500+,a p.szydlo obiecywala na kazde dziecko i co ? klamala !

Rambo
odpowiada  greg
5 lat temu

Czyżby Kszysztofiak się uaktywnił i nie ma już sił zrobić drugiego dziecka?

greg
5 lat temu

To co sie widzi ,to przypomina polowanie na czarownice.Juz wszystkie grupy spoleczne byly na ulicy,pielegniarki,nauczyciele,gornicy,rolnicy,kobiety Polskie,rodzice pierwszo klasistow,obroncy demokracji ,.zaraz wyjdzie mundurowka,strach naprawde tu zyc w RP,teraz biora sie za emerytow,co ci wszyscy ludzie zrobili temu rzadowi.Czy naprawde trzeba tak karac narod za to ze PO,bylo u wladzy tyle lat,czy naprawde trzeba stosowac na nas metode „kija i marchewki” ?

Monika
6 lat temu

Dobra zmiana jest realizowana i widać, że PiS konsekwentnie idzie tą drogą pomimo przeszkód KOD i innych, bo dla nich liczą się Polacy i Polskie interesy, a nie zachodu jak było do tej pory i bardzo dobrze w pół roku PiS zrobił więcej niż PO – PSL przez 8 lat. PiS mówił, że będzie solidnie pracował i słowa dotrzymuje oto przykłady:

Rodzina 500+, Sześciolatki, Zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy, Podatek bankowy, Darmowe leki dla seniorów złożona w Sejmie RP, Ochrona polskiej ziemi przyjęta przez Radę Ministrów. To co jest w toku to: Podatek od hipermarketów, 12 złotych za godzinę, Szerszy dostęp do ubezpieczeń dla rolników, 15% CIT dla przedsiębiorców, Podniesienie kwoty emerytury i renty wolnej od egzekucji, Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, Podniesienie kwoty wolnej od podatku. Bardzo dobrze niech PiS robi swoje tak trzymać Polska już dawno na aktywny Rząd RP czekała. Prezydent RP Andrzej Duda wspaniały. Duma mnie rozpiera patrzą jak pięknie Pan Prezydent reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. Prezydent znający języki bez kompleksów, patriota, dumny z Polski SUPER!!!!!!

KK
odpowiada  Monika
6 lat temu

gdzie darmowe leki ? gdzie podatki dla hipermarketów, gdzie 15% dla przedsiębiorców ? gdzie obniżony wiek emerytalny ? itp. itd. Ustawy dające im koryta uchwalają w godzinach nocnych w ciągu jednego dnia, te pozostałe dla ciemnego ludu kurskiego ciągną się już rok i prężnie jak to piszesz bedą się ciągły kolejne lata. A prezydent rzeczywiście ładnie się prezentuje niczym Eugeniusz Bodo.

maria
odpowiada  Monika
5 lat temu

Brałaś coś???

xxxl
odpowiada  maria
5 lat temu

Ona brała ale wibrator i spoza niego nic więcej nie widzi.

slazak
odpowiada  Monika
5 lat temu

Twoje miejsce jest na hasioku, kartofelku żoliborski.

Marc
6 lat temu

Ostrów to ostoja cwaniactwa , złodziejstwa i debilowatych nowobogackich , o widać w komentarzach ( niestety).Jarek was rozliczy wszystkich !!!!! TYLKO PIS!!!!!

wyborca zdziwiony
odpowiada  Marc
5 lat temu

Z tą opinią na temat Ostrowa się zgadzam, tylko popatrz na ostrowski PiS i uświadom sobie że w Ostrowie tak naprawdę nie ma PiSu, są tylko pachołki wienie służące PO,a PIs jest im potrzebny żeby wygrać wybory i dostać się do władzy. Popatrz jakie struktury dotąd zbudowali. żadnych i nic się w ostrowie nie zmieni.

120
0
Napisz co o tym sądziszx